ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 4 از 256 نخست 123456789142454104 ... آخرین
نمایش نتایج: از 46 به 60 از 3834
 1. #46
  admin
  "مدير كل سايت كوچولو"

   

  مدیر کل (سعید)
  تاریخ عضویت
  February 2007
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  23,802
  16,182
  20,361

  پیش فرض

  با دستور رئيس جمهور قليان آزاد مي شود

  .

  رئيس اتحاديه قهوه خانه داران تهران گفت: با دستور رئيس جمهور مبني بر عدم برخورد با قهوه خانه ها، در صورت ابلاغ اين حكم از سوي وزارت كشور به اماكن و به قهوه*خانه*دار ها، از اين پس قليان فقط در مراكز مجاز و با مجوز اتحاديه آزاد مي*شود.
  علايي در گفت وگو با فارس اظهارداشت: با درخواست اين اتحاديه و براي جلوگيري از بيكاري فعالان اين حرفه در نهايت رئيس جمهور در سي*ام ديماه امسال دستور توقف برخورد با قهوه*خانه*ها را صادر كرد.
  وي با اشاره به وجود 400 قهوه*خانه*ي مجوز دار و يك هزار قهوه*خانه*ي فاقد مجور در تهران گفت: در صورت ادامه روند تعطيلي قهوه*خانه*ها بيش از دو ميليون نفر در كشور بطور مستقيم و غير مستقيم بيكار مي*شدند.
  علايي تنباكو*فروشان،ذغال فروشان و ساير رشته*هاي وابسته به صنف قهوه*خانه*داران را يادآور شد و افزود: با توقف فعاليت قهوه*خانه*دار ها اين رشته*ها نيز بيكار و راكد مي*شدند و به خيل بيكاران كشور افزوده مي*شد.
  رئيس اتحاديه قهوه خانه داران تهران تاكيد كرد: در تمام دنيا مراكزي براي انجام اين امور وجود دارد و در كشور نيز قهوه*خانه*ها بهترين مكان براي عرضه قليان هستند.
  وي تصريح كرد: نظارت اين اتحاديه بر روي فعاليت قهوه*خانه ها به شدت بالا است و تاكنون چندين قهوه*خانه فاقد مجوز پلمپ شده است
 2. #47
  admin
  "مدير كل سايت كوچولو"

   

  مدیر کل (سعید)
  تاریخ عضویت
  February 2007
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  23,802
  16,182
  20,361

  پیش فرض

  اندرزهايي از اميرالمومنين درباره زندگي


  آيا تا به حال پيش آمده كه در زندگي دچار استيصال شويد، به بن*بست برسيد يا اين*كه از فرط سردرگمي نتوانيد سررشته كلاف درهم زندگي را پيدا كنيد؟ چه بسا در بعضي از جنبه*هاي زندگي از جمله روابط فردي و اجتماعي دچار مشكل مي*شويم غافل از اين*كه ريشه اصلي آنها به خود ما برمي*گردد. پذيرفتن پند بزرگان و آن*را آويزه گوش خود ساختن اغلب در پيشگيري از وقوع چنين حالاتي به ما كمك مي*كند. در ذيل نصايحي چند از اميرمومنان آمده كه خواندن و به كار بستن آنها خالي از لطف نيست:
  1-* خدمتگزار مردم باش.

  2-* با مردم مودبانه رفتار كن.
  3-* خشم و عصبانيت خود را كنترل كن.
  4-* دنبال انتقام گرفتن و تلافي نباش.
  5- در همه موارد با اخلاص و بي*ريا باش.
  6-* در معاش اعتدال را رعايت كن.
  7-* در سلام كردن اولين نفر باش.
  8-* به عهد و پيمانت وفادار باش.
  9-* در برابر مغلوبت جوانمرد باش.
  10-* قبل از انجام هر كاري روي آن فكر كن.
  11-* در زمان قدرت ببخش.
  12- با يتيمان مهربان باش.
  13-* راستگو باش.
  14-* غيبت نكن.
  15-* از غريبه*ها دلجويي كن.
  16- عادلانه قضاوت كن.
  17-* مهمان خود را تكريم كن.
  18-* به عيادت بيماران برو.
  19-* از حسادت بپرهيز.
  20-* در مقابل سختي*ها مقاوم باش.
 3. #48
  admin
  "مدير كل سايت كوچولو"

   

  مدیر کل (سعید)
  تاریخ عضویت
  February 2007
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  23,802
  16,182
  20,361

  پیش فرض

  بحران خانه آخر

  اين واقعيت زندگي است كه آخرين گذر زميني همه آدم*ها، مرگ و گورستان است و بايد به فكر آن باشيم.
  در حالي كه افراد بي*سرپناه و فقير، در بهشت*زهرا به صورت رايگان به خواب ابدي مي*روند، ديگر قبور از 100 هزار تومان تا 10 ميليون تومان (بسته به جيب صاحبان اموات) به فروش مي*رسند اما همين قبور هم به سرعت در حال پر شدن هستند و 16ماه ديگر ظرفيت بهشت*زهرا، تنها گورستان رسمي*كلانشهر تهران، تكميل مي*شود درحالي كه براي احداث گورستان جديد در شرق، غرب و جنوب تهران نيز مشكلاتي وجود دارد. با اين وصف معلوم نيست كه اين ماجرا به كجا ختم مي*شود و وقتي كه گورستان قديمي *شهر پر شود، تكليف تهراني*ها براي دفن امواتشان چه خواهد بود؟
  ظرفيت بهشت*زهرا در حال تكميل شدن است و شهرداري چند سالي است قصد دارد براي اموات، مكان جديدي را احداث كند تا دغدغه مسكن آخرت را نداشته باشند، ولي متاسفانه هنوز تكليف مكان جديد اموات پايتخت مشخص نشده است.كلانشهر تهران با بيش از 8 ميليون جمعيت، فقط داراي يك گورستان رسمي*و مجاز است. گورستان بهشت*زهرا در آينده*اي نه چندان دور ديگر پاسخگوي نياز شهروندان تهراني نيست و اموات تهران بدون جا و مكان خواهند بود. آخرين آمارها هم حاكي است كه هم*اكنون يك ميليون و200 هزار متوفي و يك هزار شهيد در بهشت*زهرا آرميده*اند.بر*اساس اعلام سازمان بهشت*زهرا، در كلانشهر تهران، روزانه 130 تا 200 نفر فوت مي*كنند و به طور متوسط سالانه 50 هزار متوفي در تنها گورستان رسمي *شهر به خاك سپرده مي*شوند. اين در حالي است كه مسئولين شهري اعلام مي*كنند، فقط تا پايان سال 87 جا براي دفن اموات در بهشت*زهرا وجود دارد.

  گورستان چهل ساله
  تهران به خاطر قدمت تاريخي و برخوردار بودن از مزاياي پايتخت، همواره طي 200 سال اخير از اهميت ويژه*اي برخوردار بوده است. بهره*مندي از همين ويژگي به رشد روزافزون جمعيت اين شهر دامن زده است و همچنين افزايش شمار مرگ و ميرها را نيز براي پايتخت و امواتش به ارمغان آورده است.
  40 سال پيش هنگامي*كه قرار شد تنها گورستان پايتخت در جنوب شرقي تهران احداث شود، مسئولان وقت هيچ*گاه تصور نمي*كردند كه بهشت*زهرا در فاصله كمتر از نيم*قرن پر شود و كلا*نشهر تهران نيازمند گورستان ديگري شود. در حال حاضر با توجه به بحران كمبود جا براي دفن اموات در تهران مسئولان چند وقتي است در پي يافتن مكان جديدي براي ساخت گورستاني جديد هستند ولي تاكنون موفق نشده*اند.

  وضعيت نابسامان گورستان*هاى شهر تهران در سال*هاى پيش از انقلاب مشكلات بسيار زيادى را براى مردم به وجود آورده بود، به همين علت شهردارى تهران برآن شد تا با تصويب اساسنامه سازمان گورستان*هاى پايتخت و با ايجاد يك گورستان مجهز كه درخور نام تهران باشد به پراكندگى گورستان*ها در سطح شهر پايان دهد.در تيرماه سال 1334 طرح ايجاد سازمان گورستان*هاى شهر تهران شكل گرفت، اما اين طرح تا سال 1339 و دوران تصدى «نفيسى» شهردار تهران مسكوت ماند و دوباره در دوران شهردارى «سرلك» مقدمات ادارى آن فراهم شد. پس از تصويب اساسنامه نسبت به خريد يك قطعه زمين از اداره اوقاف در عظيم آباد و جنب پالايشگاه تهران اقدام شد اما شركت نفت با استدلال به اين كه توسعه پالايشگاه و ايجاد گورستان*ها در كنار هم مغايرت دارد، از اقدام شهردارى براى ساخت گورستان بزرگ جلوگيرى كرد. پس از مشكلات فراوان، شهردارى تهران زمين فعلى «بهشت*زهرا» را كه 314 هكتار است، به علت اين كه در جاده قديم قم و در نزديكى حرم حضرت عبدالعظيم (ع) بود، خريدارى كرد.

  قطعه يك، رديف يك و شماره يك
  در سال 1347 اين موضوع رسماً به شهردارى وقت تهران اعلام و درخواست اقدامات لازم براى عمليات، طراحى و اجرايى شد.. در همان سال، نخستين مديرعامل سازمان به نام «محمد يوسفيان» فارغ*التحصيل دانشكده حقوق و الهيات و معارف اسلامى انتخاب و منصوب مى*شود وي در سال 1349 فعاليت خود را آغاز مى*كند. نخستين متوفى به نام «محمد تقى خيال» در سوم خرداد 1349 در قطعه يك رديف يك و شماره يك دفن مى*شود. در سال 1374 تعداد كل دفن*شدگان 31482 نفر ثبت شد كه به طور متوسط 87 دفن در روز بود.
  پيش از انقلاب بسيارى از مردم رغبتى به دفن اموات خود در بهشت*زهرا نداشتند اما امروزه به علت كمبود قبر و با توجه به مكان قبر بايد مبلغى در حدود 200 هزارتومان تا 10 ميليون تومان براى دفن جسد در بهشت*زهرا پرداخت.
  از اواخر سال 1376 ، 110 هكتار از اراضى شمال و شمال شرقى بهشت*زهرا خريدارى و با عنوان طرح توسعه به آن اضافه شد. مساحت كنونى آن حدود 424 هكتار است.تهران با وجود 8 ميليون نفر جمعيت و 50 هزار نفر تدفين در شرايط خاص و ويژه*اى قرار دارد و روز به روز احساس نياز به گورستان*ها بيشتر مى*شود زيرا بهشت*زهراى تهران روزانه حداقل 130 نفر را در آغوش خود جاى مى*دهد.

  گورستان در بزرگراه تهران - شمال!
  به هرحال، شهرداري تهران هم براي رفع اين معضل، رايزني*هاي فراواني انجام داد و قرار شد گورستاني در شرق و غرب تهران احداث كند ولي متاسفانه ساخت اين گورستان*ها با مشكلات فراواني روبه*رو شد و «شرقي*ها و غربي*ها» از ورود اموات تهراني* جلوگيري كردند. بعد از اينكه شهرداري تهران نتوانست گورستاني در شرق و غرب تهران احداث كند، تصميم گرفت، گورستان فعلي (بهشت*زهرا) را توسعه دهد ولي باقرشهري*ها هم در قبال اين موضوع مقاومت كرده* و مي*گويند 40 سال ميزبان اموات تهراني*ها بوديم، ديگر نمي*خواهيم ميزبان باشيم. سپس قرار شد گورستاني در كيلومتر 12 آزادراه تهران ـ شمال واقع در محدوده امامزاده عقيل توسط بخش خصوصي ساخته شود كه با مخالفت اعضاي شوراي اسلامي*شهر تهران روبه*رو شد. اعضاي شوراي شهر تهران در اين خصوص معتقدند، جاده*‏هاي دسترسي به اين نقطه هنوز آماده نشده و در طرح*‏هاي كارشناسان بر لزوم دسترسي به اين منطقه تأكيد شده است و نمي*‏توان از اين نقطه به عنوان گورستان استفاده كرد و اين موضوع هم منتفي شد.
  حال تكليف بستگان اموات براي دفن آنان چيست؟ ساكنان شرق، غرب و جنوب تهران اجازه ساخت گورستان جديد را نمي*دهند. پس كجا گورستان بسازيم تا مردگان روي زمين نمانند؟

  جا نداريم
  محمود رضائيان، مديرعامل سازمان بهشت*زهراي شهرداري تهران، 22 سالي است كه هر روز مرگ را از نزديك مي*بيند و رفتن زندگي را هم پايان زندگي از دنياي فاني و زاده شدن زندگي ديگري در دنياي باقي.
  رضائيان مي*گويد: هنوز براي ساخت گورستان در شرق و غرب تعيين تكليف نشده است.
  وي در خصوص توسعه 160 هكتاري بهشت*زهرا اظهار داشت: شوراي شهر باقر*شهر از اجرايي شدن اين كار جلوگيري كرده و اجازه فعاليت به شهرداري تهران را در اين زمينه نمي*دهد. اين در حالي است كه در صورت توسعه بهشت*زهرا، اين گورستان تا 12 سال آينده براي دفن اموات جا دارد اما تاكنون شرايط توسعه آن فراهم نشده است.
  رضائيان با اشاره به مخالفت مسئولان باقر*شهر براي توسعه 160 هكتاري بهشت*زهرا، مي*گويد: با وجود قانوني بودن طرح توسعه، كماكان اعتراض و نارضايتي مسئولان باقر*شهر وجود دارد و هيچ*گونه عمليات اجرايي در اين زمينه آغاز نشده است.
  مدير*عامل سازمان بهشت*زهراي شهرداري تهران با درخواست از مسئولان استانداري و وزارت كشور براي رفع مشكل احداث گورستان*هاي جديد در شهر تهران، خاطرنشان مي*كند: احداث گورستان*هاي جديد نياز*مند چندين سال برنامه*ريزي است كه در صورت اتلاف وقت، تهران در اين زمينه دچار مشكل خواهد شد.
  پس مشخص شد كه فقط تا پايان سال 87 براي دفن اموات در تهران جا داريم و بعد از آن معلوم نيست تكليف صاحبان اموات چه خواهد بود؟ اين در حالي است كه طبق آمار، يي درصد تدفين*هاي شهر تهران در گورستان*هاي متروکه انجام مي*شود كه غيرقانوني است و ضرورت ساماندهي هر چه سريع*تر گورستان*ها را آشکار مي*کند.

  منتفي شد
  طبق طرح*ها و نقشه*هاي شهرداري تهران، بنا بود گورستاني در شرق تهران در منطقه تلو در انتهاي اتوبان شهيد بابايي و همچنين گورستان ديگري در غرب تهران در منطقه گرمدره ايجاد شود تا كمبود گورستان تا حدودي در شهر تهران برطرف شود.
  محمدباقر قاليباف شهردار تهران، در اين خصوص گفت: شهرداري كرج از پذيرفتن اموات تهراني*ها خودداري مي*كند، چرا كه معتقد است اموات تهراني*ها نبايد در گرمدره (كرج) دفن شود. قاليباف، تصريح مي*كند: مجوز احداث گورستان در غرب تهران در منطقه گرمدره، در سال 73 توسط شوراي اسلامي*شهر تهران صادر شده بود و در آن زمان اصلا گرمدره تبديل به شهر نشده بود.
  به گفته شهردار تهران، تعدادي از كارشناسان معتقدند، به دليل وزش بادهاي شرق به غرب نبايد گورستاني در اين منطقه ايجاد شود، چرا كه وزش باد از شرق به غرب مشكلات بهداشتي براي شهروندان در اين ناحيه ايجاد مي*كند، به همين دليل احداث گورستان در غرب تهران در منطقه گرمدره هم منتفي شد.. قيمت قبر تا 3 ماه افزايش نمي*يابد.

  قبر قسطي
  خريداراني كه قبور يك طبقه را در گذشته خريداري كرده*اند، مي*توانند قبور خود را به صورت قسطي دوطبقه كنند. هرچند متوليان بهشت*زهرا بر عدم پيش*فروش قبور تاكيد دارند، در عين حال، قبور را از نظر قيمت به سه دسته تقسيم مي*كنند: قبور يك طبقه، رايگان است و در دسته اول قرار دارد كه هيچ هزينه*اي بابت زمين از صاحب متوفي دريافت نمي*شود. در نوع ديگر كه قبور خصوصي جاري دو طبقه ناميده مي*شود، سند قبور با هزينه معادل 120 هزار تومان به صاحب متوفي واگذار مي*شود. قبور نوع سوم بين 250 هزار تا ي ميليون تومان و براساس توافق سازمان با صاحب متوفي به فروش مي*رسد. اين قبور در قطعات غيرجاري و قديمي*سازمان بهشت*زهراست. مطابق آمارها، در سال گذشته 50 درصد شهروندان از قبور رايگان يك طبقه، 30 درصد از قبور دو طبقه خصوصي، 10 درصد از قبور قديمي *و غيرجاري و 10 درصد از قبور پيش خريد شده گذشته استفاده كرده*اند.»
  همه اين آمارها را مديرعامل سازمان بهشت*زهرا اعلام مي*كند، اما برخي از مردم كوچه و بازار، قيمت*هاي فوق را «دولتي» عنوان كرده و مي*گويند، قيمت*ها در بازار آزاد (!) بسيار بيشتر از اين*هاست! البته مانند بيشتر مشكلات و مسائلي كه ما ايراني*ها در دقيقه نود به حل آن*ها مي*پردازيم، حالا خبر مي*آيد كه براي رفع معضل احداث گورستان در تهران، قرار است «جلسه*اي» برگزار شود!
 4. #49
  badboy
  كوچولوي بد - اخراج شده كوچولو بد - اخراج شده
  تاریخ عضویت
  September 2007
  محل سکونت
  همین حوالی!!!
  نوشته ها
  3,043
  0
  74

  پیش فرض

  اعتراض عجیب در مترو: لخت شدن همگانی در مترو برای تفریح مسافران!

  در یک اعتراض جمعی با عنوان "مسافرت با مترو بدون شلوار" مسافران مترو از دیدن آنچه که در مترو اتفاق می افتاد حیرت زده شدند!
  این همایش اعتراضی در متروی نیویورک هفتمین بار است که از سوی معترضان انچام می شود. این بار بیش از 2 هزار تظاهرکننده با درآوردن لباسهای خود، با لباسهای زیر با مترو به سفر رفتند!
  علت این اقدام تظاهرکنندگان ایجاد فضایی مفرح و شاد برای مسافران مترو عنوان شده است.
  گروهی که این اعتراضات را سازماندهی می کند Improve Everywhere نام دارد.
  این مسافران ابتدا به صورت کاملا طبیعی رفتار می کنند و وانمود می کنند که هیچ ارتباطی بین آنها و گروه وجود ندارد. اما بعد از مدتی به صورت کاملا حونسردانه پیراهن و شلوارشان را در می آورند. سپس به انجام کارهای معمولی همچون روزنامه خواندن مشغول می شوند. در حالی که مردم عادی با تعجب به باسن های برهنه زنان و مردان می نگرند!


  منبع:روزانه
 5. #50
  admin
  "مدير كل سايت كوچولو"

   

  مدیر کل (سعید)
  تاریخ عضویت
  February 2007
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  23,802
  16,182
  20,361

  پیش فرض

  استفتا با شعر و پاسخ شعري یک مرجع تقلید


  آن چه در زير مي*آيد استفتايي است درباره حکم سيگار که شخصي از محضر عالم فرزانه حضرت آيت*الله العظمي مکارم شيرازي ـ ادام الله ظله الوارف ـ به صورت شعر پرسيده*اند و حضرت استاد هم پاسخ اين استفتاء شعري را با شعري زيباتر جواب داده*اند. شايد براي شما هم خواندن آن جذاب باشد.

  استفتا درباره حكم سيگار

  ضمن عرض سلام به محضر مبارك فاضل و دانشمند و فقيه و مجتهد زمان، حضرت آيت*اللّه العظمى مكارم شيرازى، از جهت كسب آگاهى و اعلام نظر، سروده زير تقديم مى*گردد.
  غلامحسين توانا از كرمانشاه

  آيت*اللّه مكارم، اى فقيه نيك نام
  اى همه عزّ و كمال و رفعت و جاه و مقام

  اى سراپا علم و عرفان، زاهد عصر و زمان
  وى همه نورت كلام و وى همه نغزت پيام!

  مكتب اسلام دارد چون تو مردى سرفراز
  فاضل و عادل به گيتى، حاذق فقه و كلام

  متن «تفسير نمونه» منحصر شد در جهان
  آفرين بر ذوق و طبع و مرحبا بر آن مرام

  هر پيامش بى نظير و هر بيانش دلپذير
  متنِ شيرين و روانش دل برد از خاص و عام!

  ضمن تقديم ارادت زان سپس، عرض سلام
  محضر آن پاك مرد گوهر فرخنده نام

  آنچه اكنون گشته سنگين، حلّ اين معضل بود
  اين گِره بگشاى و واكن باب رحمت روى عام

  نيك دانى آنچه دارد بهر انسان ها ضرر
  طبق فتواى فقيهان مصرفش باشد حرام

  مصرف «سيگار» دارد بس ضررها را ز پى
  گر ندارد آن زيانى، پس ضرر باشد كدام؟

  اين سموم بس كشنده روز و شب بيع و شرا
  مى شود اينجا و آنجا با كمال اهتمام

  فرض آنكه عايداتش باشد از انجم فزون
  مى نيارزد آنچه دارد مرگ و بيمارى مدام!

  مى نيارزد تا كه انسان جان خود سازد فدا
  عقل سالم كى پسندد اين غُل و زنجير و دام؟

  اين چنين چيزى كه دارد پاى تا سر شور و شر
  از چه حاضر گشته دولت بهر توزيعش مدام؟

  ساليانه صدهزاران مرده اند از اين طريق
  اين ستم، گر نيست نقمت، پس چه بايد داد نام

  چيست فتواى شما در محو اين «امّ الفساد»؟
  يا چه دستورى نمايد منع آن را تا قيام؟

  اى فقيه بافضيلت! رأى خود كن آشكار
  هر كه گردد روسياه و يا كه گردد شادكام!

  طول عمرت خواهم از درگاه حَىِّ لايزال
  در سلامت پايدار و در سعادت مستدام!

  پاسخ استفتاء

  جناب آقاى توانا

  مى كنم با نام حق آغاز، اكنون اين كلام
  مى فرستم بر جنابت صد درود و صد سلام!

  نامه ات خواندم كه بد از هر نظر «فصل الكلام»
  دلنشين و جامع و زيبا و جالب خوب و تام

  از محبتها و ابراز ارادتهاى ناب
  گشته ام ممنون و دارم از برايت يك پيام:

  راست گفتى، مصرف «سيگار» دارد صد ضرر
  بهر شيطان شد سلاح و بهر ديوان، هست دام!

  شعله اى از نار دوزخ، آتشى از قهر ربّ
  در فسادش شك نكن از مذهب خيرالانام!

  آن كه دل بندد به اين «امّ الخبائث» در جهان
  از حقيقت دور باشد، در طريقت هست خام!

  گر بخواهى همچو «مِىْ» نامش بنه «امّ الفساد»
  اين به شكل «دود» باشد وان يكى «زهرى» به جام

  گر بزرگى از بزرگان جايزش بشمرده است
  بر بنى آدم خطا ممكن بُوَد از خاصّ و عام!

  آنچه گفتم يك اشارت بود در اين مسأله
  عاقلان را يك اشارت هست كافى، والسّلام!
 6. #51
  admin
  "مدير كل سايت كوچولو"

   

  مدیر کل (سعید)
  تاریخ عضویت
  February 2007
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  23,802
  16,182
  20,361

  پیش فرض

  رخنه بت های هالیوود به مراکز جراحی پلاستیک

  اکثر مراجعین به بخش جراحی های پلاستیک در شهر بورلی هیلز واقع در غرب کلانشهر لوس آنجلس آمریکا به شدت دوست دارند پس از عمل جراحی شبیه بازیگران مشهور هالیوود شوند.
  به گزارش رویترز، انستیتو جراحی ترمیم و زیبایی بورلی هیلز نتایج تحقیق خود تحت عنوان "زیباترین های هالیوود" را منتشر کرده که بنا بر آن کتی هلمز، آنجلینا جولی و جسیکا بیل سه هنرپیشه ای بودند که بیماران مراجعه کننده به این مکان تمایل داشتند بیش از سایرین شبیه آنها شوند.
  زنان مراجعه کننده ترجیح می دهند پس از عمل جراحی چشمانی همچون چشمان کتی هلمز، لبانی همچون لبان آنجلینا جولی و اندامی شبیه به اندام جسیکا بیل داشته باشند.

  این سه هنرپیشه بهترین های تحقیق سالانه "زیباترین های هالیوود" را به خود اختصاص داده اند.
  بیماران همچنین دوست دارند بینی ای شبیه به بینی کاترین هگل، گونه هایی شبیه به گونه های کیرا نایتلی و پوستی همانند پوست پاریس هیلتون داشته باشند.
  اما در بین متقاضیان مرد نیز هنرپیشگان هالیوود مدل مناسبی به شمار می روند، به طوری که اکثر مردان مراجعه کننده به این انستیو دوست داشتند پس از عمل بینی ای شبیه به بینی لئوناردو دیکاپریو هنرپیشه هالیوود، اندامی شبیه به اندام دیوید بکهام فوتبالیست انگلیسی و چشمانی شبیه به چشمان آبی رنگ دانیل کریگ آخرین هنرپیشه مجموعه های جیمز باند داشته باشند. در این بین گونه های جورج کلونی و لبان مت دامون نیز جزو بیشترین موارد درخواست شده از سوی بیماران بوده است.
 7. #52
  admin
  "مدير كل سايت كوچولو"

   

  مدیر کل (سعید)
  تاریخ عضویت
  February 2007
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  23,802
  16,182
  20,361

  پیش فرض

  شرکت نفت ایران با بیش از 90 میلیارد دلار سود خالص دومین شرکت ثروتمند جهان اسلام شد

  یکصد شرکت ثروتمند در کشورهای اسلامی مشخص شدند. در این لیست شرکت نفتی آرامکو عربستان با 199.7 میلیارد دلار سود ثروتمندترین شرکت در دنیای اسلام شناخته شد.
  بعد از شرکت نفتی عربستان، شرکت نفت ایران با 90.7 میلیارد دلار سود خالص در رده دوم قرار گرفته است. در این لیست همچنین 24 شرکت ترکیه ای نیز به چشم می خورند. شرکت کوچ هولدینگ ترکیه در این لیست در ردیف ششم است.
  این تحقیق به سفارش شرکت دینار استاندارد و در کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی صورت گرفته است. بنا بر این پژوهش، پنج شرکت اول ثروتمند کشورهای اسلامی همگی تماما دولتی هستند. شرکتهای نفتی کویت،پتروناس مالزی و نفت عراق در ردیفهای سوم تا پنجم لیست جای گرفته اند.
  در این تحقیق همچنین اشاره شده است که مجموع سود 100 شرکت مزبور 1.08 تریلیون دلار است و این درآمد نسبت به سال گذشته 14 درصد افزایش نشان می دهد.
  پی نوشت - ترکها در مجموع یک چهارم این لیست را به خود اختصاص داده اند و نکته قابل توجه در بین شرکتهای ترک، خصوصی بودن اکثریت آن شرکتهاست.

  منبع : روزنامه ملیت
 8. #53
  admin
  "مدير كل سايت كوچولو"

   

  مدیر کل (سعید)
  تاریخ عضویت
  February 2007
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  23,802
  16,182
  20,361

  پیش فرض

  مار و سرما  در ازمیر ترکیه که این روزها سردترین روزهای زمستان را سپری می کند باغ وحش شهر نیز وضعیت فوق العاده اعلام کرد. حیواناتی که به گرما عادت داشته اند این روزها از زندگی در کنار شوفاز لذت می برند!

  ماری که از سرما به خود را به شوفاژ پیچیده بود نیز صحنه جالبی را برای بینندگان به وجود آورده است.

  به دلیل موج سرما در ترکیه، در باغ وحش ازمیر سیستم گرمایش مرکزی روشن شده است و شیرها، پلنگ ها، فیل، زرافه و حیوانات مشابه نیز لحظه ای از کنار شوفاژ دور نمی شوند! در این بین یک مار آناکوندای سبز که با پیچیدن به دور شوفاژ لذت گرما را حس می کند باعث جلب توجه مراجعان به باغ وحش شده است.
 9. #54
  admin
  "مدير كل سايت كوچولو"

   

  مدیر کل (سعید)
  تاریخ عضویت
  February 2007
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  23,802
  16,182
  20,361

  پیش فرض

  معجزه های ریاضی و عددی در قرآن


  مقاله به عنوان معجزه های ریاضی وعددی در قرآن به همت سید محمد رضا بحری نوشته شده  خداوند متعال در سوره بقره آیه ی 22 می فرماید : «اگر از آنچه که بر بنده خودمان فرو فرستاده ایم در تعجب و تردید می باشید . پس (حداقل) یک سوره مشابه آن بیاورید و در این کار از هر که خواهید کمک بگیرد . و در آیه بعد از آن می فرماید : «اگر نتوانستید که هرگز هم نخواهید توانست از آتشی بترسید که برای کافران آماده شده است» .  اصولاً قرآن به حدی شیوا و روان است که هر کس حتی کمترین آشنایی با زبان عربی داشته باشد با خواندن یا شنیدن قرآن ناخودآگاه در می یابد که هیچ فرد سخنوری نمی تواند چنین بیانی داشته باشد و کلام و سخن هیچ انسانی نمی تواند باشد .  معجزه قرآن فقط به معارف عمیق عقلی و اجتماعی ، علوم غیبی و معانی شگفت انگیز و شیوایی و روانی کلام محدود نمی شود و هر روز ابعاد تازه ای از شگفتیهای قرآن کشف می شود .  اکنون 20 مورد برای نمونه از اعجازهای عددی و ریاضی قرآن که با استفاده از کامپیوتر تاکنون مشخص شده در زیر می آوریم :  1ـ کلمه (امام) به معنای رهبر و زمامدار الهی به صورت مفرد و جمع 12 بار در قرآن کریم تکرار شده است که مطابق است با روایات نقل شده از پیامبر اسلام (ص) از طریق شیعه و سنی مبنی بر اینکه تعداد امامان بعد از ایشان 12 نفر می باشند . برای نمونه یکی از آیات قرآن که کلمه امام در *آن آمده است ، سوره یس آ*یه 12 می باشد: «وکل شییء أحصیناه فی امام مبین» و ما هر چیزی را در امام روشنگری جمع نموده ایم .  نام دوازده امام که جانشینان پیامبر (ص) می با شند عبارتند : 1ـ امام امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (ع) 2ـ امام حسن (ع) 3ـ امام حسین (ع) که امام حسن و امام حسین علیهماالسلام برادر یکدیگر می باشند و هر دو فرزند امام امیرالمؤمنین (ع) می باشند در حالی که بقیه امامان علیهم السلام نسبت به یکدیگر نسبت پدر و پسر دارند 4ـ امام سجاد (ع) 5ـ امام محمد باقر (ع) 6ـ امام جعفر صادق (ع) 7ـ امام موسی کاظم(ع)8ـ امام رضا(ع) 9ـ امام جواد (ع) 10ـ امام هادی (ع) 11ـ امام حسن عسگری(ع) 12ـ امام مهدی (ع) که طبق اعتقادات مسلمانان او زنده و غیرقابل رؤیت و در همه جا حاضر است و روزی قدرت جهان را همراه حضرت عیسی (ع) بدست می گیرد .  برای اطلاع بیشتر رجوع کنید به کتاب شریف و مقدس «اسرار آل محمد (ص) » نوشته شاگرد و سرباز فداکار امام امیرالمؤمنین علی علیه السلام جناب سلیم بن قیس هلالی .  2ـ کلمه (شهر) به معنی ماه ، 12 بار در قرآن کریم تکرار شده است که مساوی تعداد ماههای یکسال است .  3ـ کلمه (یوم) به معنای روز ، 365 بار در قرآن کریم تکرار شده است که مساوی تعداد روزهای یکسال شمسی است .  4ـ کلمه (ساعه) 48 بار در قرآن کریم تکرار شده است که در 24 مورد قبل از آن یکی از حروف ذکر شده است و در 24 مورد دیگر قبل از آن حرفی وجود ندارد . بنابراین هر مورد را که در نظر بگیریم مطابق است با تعداد ساعات یک شبانه روز که 24 ساعت می باشد .  5ـ کلمه (سجد) به معنای سجده کرد و مشتقات آن (در زمان ماضی ، مضارع و امر) برای عاقلان 34 بار تکرار شده است که این عدد برابر است با تعداد سجده های واجب روزانه ، چون روزانه 17 رکعت نماز واجب است و هر رکعت 2 سجده دارد .  6ـ کلمه (رجل) به معنای مرد مساوی کلمه (امراه) به معنای زن هر کدام 24 بار آمده است .  7ـ کلمه (ملائکه) به معنای فرشتگان و کلمه (شیطان) به معنای اهریمن و یا جن هر کدام 88 بار تکرار شده است .  8ـ کلمه (استعاذه) به معنای پناه بردن و کلمه (ابلیس) به معنای شیطان هر کدام 11 بار به کار رفته است .  9ـ کلمه (آخرت) به معنای جهان آخرت و کلمه (دنیا) به معنای این جهان هر کدام 115 بار تکرار شده است .  10ـ کلمه (الحسنات) به معنای خوبی ها و کلمه (سیئات) به معنای گناهان هر کدام 180 بار تکرار شده است .  11ـ کلمه (الحیاه) به معنای زندگی وکلمه (الموت) به معنای مرگ هر کدام 145 بار تکرار شده است .  12ـ کلمه (ارسل) به معنای فرستاد و مشتقات آن 513 بار در قرآن کریم تکرار شده است و نام 28 پیامبری که در قرآن از آنها نامی آورده شده است نیز مجموعاً 513 بار تکرار شده است .  13ـ کلمه (الرسل) به معنای پیامبران و کلمه (الناس) به معنای مردم هر کدام 368 بار تکرار شده است .  14ـ کلمه (الرغبه) به معنای میل و کلمه (الرهبه) به معنای ترس هر کدام 8 بار تکرار شده است .  15ـ نام مبارک پیامبر اسلام (محمد و احمد) مجموعاً 5 بار در قرآن امده است (4 بار محمد و 1 بار احمد) و کلمه صلوات که به معنای درود می باشد و بیشتر برای درود فرستادن بر پیامبر و خاندان پیامبر استفاده می شود نیز 5 بار در قرآن تکرار شده است .  16ـ کلمه (ایثار) به معنای گذشت و فداکاری و کلمه (شح) به معنای بخل و تنگ نظری هر کدام 5 بار تکرار شده است .  17ـ کلمه (سرور) به معنای شادی و کلمه (حزن) به معنای غم و اندوه هر کدام 4 بار تکرار شده است .  18ـ کلمه (الحر) به معنای گرما و کلمه (البرد) به معنای سرما هر کدام 4 بار تکرار شده است .  19ـ عبارت (حزب الله) به معنای یاران خداوند و عبارت (حزب الشیطان) به معنای یاران شیطان هر کدام 3 بار تکرار شده است .  20ـ در قرآن کریم به اینکه 300 سال شمسی دقیقاً برابر 309 سال تمام قمری است به صورت مستقیم اشاره شده است .  این مطلب وقتی مشخص شد که یکی از علمای دین یهود از حضرت امام امیرالمؤمنین (علیه السلام) پرسید : چرا قرآن مدت توقف و خواب اصحاب کهف را 309 ذکر سال کرده است در حالی که در حاشیه تورات ما این مدت 300 سال نوشته شده است ؟  حضرت امیر علیه السلام فرمودند : «سالهای شما شمسی است ولی سالهای ما قمری است» .  جالب اینجاست که یکی از اساتید ریاضی این محاسبات را انجام داده که خلاصه قابل فهم آن چنین است :  سال شمسی یهود 365 روز تمام بوده است . بنابراین 300 سال آنها می شود :  روز 109500=365×300  در حالی که سال قمری برابر است با 354 روز و 8 ساعت و 48 دقیقه بنابراین 309 سال قمری برابر است با :  روز 109500=]48 دقیقه و 8 ساعت و 354 روز[ ×309  پس معلوم شد که 300 سال شمسی یهود برابر است با 309 سال قمری نه یک روز کمتر نه بیشتر.  این در حالی است که تا صدها سال بعد از نزول قرآن هنوز شبانه روز به 24 ساعت و هر ساعت به 60 دقیقه و الی آخر تقسیم نشده بود . و حتی ساعت هنوز اختراع نشده بود .  بنابراین حضور هر کلمه در قرآن در مکان خاص و به تعداد معین حادی پیام و مفهوم ویژه ای  می باشد که در حقیقت یک نوع از اعجاز و معجزه می باشد . زیرا مجموعه آیات قرآن در مدت نسبتاً طولانی 23 سال و در اوضاع و احوال مختلف مثلاً گاهی در جنگ و گاهی در صلح ، گاهی در مکه و گاهی در شعب ابیطالب و محاصره گاهی در مدینه و گاهی در سفر و گاهی در شب و گاهی در روز بر پیامبر (ص) نازل می شد و چنین نبود که پیامبر خدا (ص) مانند مؤلفان کتابهای مختلف مدتی در کتابخانه ای خلوت کند و از سر فرصت و فراغت و یا با رجوع به منابع مختلف کتابی بنویسد .  یکی دیگر از اعجازهای قرآن که 2 سال قبل توسط یکی از فارغ التحصیلان رشته آمار جناب آقای کوروش جم نشان کشف شده است :  قبل از *آنکه آن را توضیح دهیم ابتدا سه نکته را متذکر می شویم :  الف)همان طور که می دانیم تعداد کل آیات قرآن کریم 6236 آیه است که یک عدد زوج است .  ب) همچنین می دانیم که قرآن 114 سوره دارد پس مجموعه شماره سوره های قرآن می شود 6555 که یک عدد فرد است:  (6555=114+000+ 4+3+2+1)  ج) اگر شماره ی هر سوره را با تعداد آیات آن سوره جمع کنیم عدد مخصوص آن سوره بدست می آید مثلاً برای سوره حمد که اولین سوره قرآن می باشد عدد مربوط می شود 8* (7+1) و برای سوره بقره می شود 288(286+2) و برای سوره آل عمران عدد مربوط می شود 203 یعنی (200+3) .  حال اگر این عددهای به دست آمده برای هر سوره را به تفکیک زوج و فرد در جدول های جداگانه ای قرار دهیم نتایج شگفت آوری به دست می آید .  جدول عددهای حاصله ی فرد جدول عددهای حاصله ی زوج  آل عمران 203 فاتحه 8  مائده 125 بقره 288  انعام 171 نساء 180  0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0  جمع کل 6555 جمع کل 6236  چهار مطلب شگفت انگیز در این جدول ها دیده می شود :  الف)مجموع اعداد جدول زوج برابر است با 6236 که مساوی مجموع کل *آیات قرآن است و مجموع عددهای حاصل از جدول فرد برابر است با 6555 که همان عدد حاصل جمع شماره سوره های قرآن است .  ب) در هر جدول 27 سوره وجود دارند که تعداد کل آیات آن سوره یک عدد زوج است و بنابراین در هر جدول نیز 30 سوره وجود دارد که تعداد کل آیات آن سوره فرد است .  ج) در هر جدول به طور مساوی 57 سوره قرار می گیرد .  د) مجموع اعداد جدول زوج یک عدد زوج شده است و مجموع اعداد جدول فرد یک عدد فرد شده است .  بدین ترتیب حتی اگر یک آیه از یک سوره ای کم شود یا زیاد شود و یا یک سوره جابه جا شود تمام نظم فوق از بین می رود .  بنابراین این رابطه اثبات می نماید که یک سوره و حتی یک آیه از قرآن شریف کم و یا زیاد نشده است .
 10. #55
  admin
  "مدير كل سايت كوچولو"

   

  مدیر کل (سعید)
  تاریخ عضویت
  February 2007
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  23,802
  16,182
  20,361

  پیش فرض

  سيگار در قرن بيست و يكم جان يك ميليارد نفر را خواهد گرفت


  استفاده از سيگار در قرن بيستم منجر به كشته شدن يكصد ميليون نفر شد اما ادامه روند كنوني مي*تواند منجر به كشته شدن يك ميليارد نفر در قرن بيست و يكم شود.


  دولتهاي جهان بيش از ‪ ۲۰۰‬ميليارد دلار سالانه ماليات سيگار دريافت مي كنند اما كمتر از يك پنجم آن را براي كنترل استفاده از تنباكو هزينه مي*كنند.

  گزارش سازمان بهداشت جهاني نشان مي*دهد كه در بين قربانيان سيگار زنان و كودكان بسيار وجود دارند.

  در حال حاضر تنباكو سالانه پنج ميليون و ‪ ۴۰۰‬هزار نفر را به كام مرگ سوق مي*دهد. بيماريهاي عمده ناشي از استفاده از تنباكو شامل سرطان ريه، بيماريهاي قلبي، سرطان مثانه، سكته مغزي و بسياري ديگر هستند.

  گزارش سازمان بهداشت جهاني با موسسه مايكل بلومبرگ شهردار نيويورك منتشر شد. اين موسسه هزينه اين تحقيقات را به عهده گرفته است.

  براساس اين گزارش قريب به دو سوم افرادي كه سيگار مي*كشند در ‪ ۱۰‬كشور جهان هستند. چين ‪ ۳۰‬درصد، هند ‪ ۱۰‬درصد و بقيه آن در كشورهاي اندونزي، روسيه، آمريكا، ژاپن، برزيل، بنگلادش، آلمان و تركيه هستند.

  ‪ ۸۰‬درصد مرگ و مير ناشي از سيگار در كشورهاي با درآمد كم يا متوسط است.

  استفاده از تنباكو در كشورهاي كم درآمد با رشد سريع همراه است و سالانه ميليونها نفر معتاد مي*شوند.
 11. #56
  admin
  "مدير كل سايت كوچولو"

   

  مدیر کل (سعید)
  تاریخ عضویت
  February 2007
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  23,802
  16,182
  20,361

  پیش فرض

  نتايج عجيب آزمايش تأثير تلفن همراه بر گوجه*فرنگي

  بنا بر يک تحقيق علمي انجام شده بر بوته گوجه فرنگي، امواج تلفن همراه، اثرات مخربي بر جانداران دارد.

  با اين که اين تجربه علمي روي يک گياه انجام شده، ولي نتايج آن باعث افزايش نگراني**ها از استفاده هميشگي از تلفن همراه بر انسان گشته است.

  يک گروه تحقيق علمي وابسته به دانشگاه «کلرمون فران» فرانسه، با هدف بررسي آثار احتمالي امواج هميشگي تلفن همراه بر جانداران، از بوته گوجه فرنگي استفاده کرده و تغيرات اين گياه را در رويارويي با اين امواج، مورد مطالعه و آزمايش قرار داده است..

  بر پايه اين تحقيقات، بوته گوجه فرنگي در همان ده دقيقه اول كه در کنار يک تلفن همراه، آن هم بدون مکالمه است و امواج الکترو مغناطيس را دريافت و يا صادر مي*کند، از خود مولکولي ترشح مي*کند؛ اين مولکول نزد بيولوژيست**ها، به مولکول «استرس» معروف است و گيا**هان به محض آسيب ديدن، آن را ترشح مي*کنند.

  البته اين نگراني به مجموع نگراني**هاي پيشين افزوده مي*شود که در شش ماه گذشته، تحقيقات مشابهي نشان دادند امواج ناشي از تلفن همراه، مي*تواند باعث بروز سرطان مغز، افزايش بزاق دهان، اختلال در بخشي از اعصاب شنوايي گوش و خطر بروز عوارض نازايي نزد زنان و مردان باشد.

  بنا بر اين گزارش، تحقيقات علمي بين*المللي گسترده*اي در سيزده کشور جهان از مدت**ها پيش با عنوان انتر تلفن در حال انجام است و پيش*بيني مي*شود نتايج اين تحقيقات در هفته**هاي آتي منتشر شود؛ هدف از اين تحقيقات، رابطه بين بروز تومور مغزي و تلفن همراه است.

  وزارتخانه**هاي بهداشت کشور**هاي غربي، در نظر دارند با استفاده از وسايل آموزشي و رسانه**ها، خانواده**ها را نسبت به خطرات احتمالي استفاده دايمي از تلفن همراه هشدار و آموزش دهند، به ويژه اين*که پديده تلفن همراه، نوپا بوده و هنوز عوارض امواج الکترو مغناطيس آن در ميان*مدت، مورد مطالعه دقيق قرار نگرفته است، ولي کاوشگران نسبت به خطرات احتمالي اين امواج براي انسان*ها به ويژه نوجوانان در بخش مغز آنان و آن هم بر پايه نظريات علمي موجود، نگراني**هاي خود را اعلام كرده و نسبت به آن هشدار**هايي داد*ه*اند.

  «فرانسواز بودن»، رئيس کانون سلامتي و راديو فرکانس درباره تحقيقات انجام شده بر بوته**هاي گوجه فرنگي به روزنامه فيگارو گفت: تحقيقات انجام شده به وسيله اين گروه علمي معتبر، نشان مي*دهد که امواج تلفن همراه بر سلامتي انسان بي**تأثير نيست و لازم است تحقيقات گسترده و عميقي در اين زمينه انجام شود تا به نتيجه قطعي دست يابيم، ولي تا انجام اين تحقيقات احتياط حکم* مي*کند در استفاده از اين وسيله بدون دغدغه سلامتي نباشيد.

  «روزلين باشلو»، وزير بهداشت فرانسه در زمينه اقدامات وزارت بهداشت در زمينه اثرات مخرب تلفن همراه و اقدام هشدار دهنده اظهار داشت: ما نمي*خواهيم استفاده از وسيله*اي را كه يک پيشرفت علمي براي بشريت است، ممنوع كينم و يا آن*که از آن غولي بسازيم، بلکه مي*خواهيم روش استفاده درست آن را به ويژه در ميان کودکان و نوجوانان ترويج دهيم.
  گفتني است، تلفن همراه حتي در حالت مکالمه نكردن نيز در حال دريافت و يا پخش امواج الکترو مغناطيس به پيرامون خود است.
 12. #57
  admin
  "مدير كل سايت كوچولو"

   

  مدیر کل (سعید)
  تاریخ عضویت
  February 2007
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  23,802
  16,182
  20,361

  پیش فرض

  شركت ياهو پيشنهاد ‪ ۴۵‬ميليارد دلاري مايكروسافت را رد كرد


  شوراي اداري شركت "ياهو" فراگيرترين موتور جستجوگر اينترنتي روز شنبه پيشنهاد ‪ ۴۵‬ميليارد دلاري مايكروسافت، براي خريد اين شركت را رد كرد.
  به گزارش خبرگزاري فرانسه از واشنگتن، روزنامه وال استريت جورنال به نقل از مقامات مطلع نوشت: مسوولان ياهو تصميم گرفتند پيشنهاد مايكروسافت را رد كنند.

  شركت مايكروسافت روز جمعه گذشته پيشنهاد ‪ ۴۴/۶‬ميليارد دلاري به شركت ياهو در مقر آن در كاليفرنيا داده است.
  مايكروسافت با خريد ياهو مي*توانست با تسلط بر سيستم*هاي عامل و نرم*افزارهاي مربوط به كامپيوترهاي شخصي، در پهنه اين جهان مجددا پيشتاز شود.
  شركت مايكروسافت چندي پيش از سوي اتحاديه اروپا در مورد قبضه كردن بازارهاي نرم*افزاري كامپيوتري و عدم اجازه رقابت به ساير رقباي برنامه*هاي نرم*افزاري در اروپا، كه اقدامي غيرقانوني در عرصه تجارت در اين اتحاديه است، محكوم به پرداخت غرامت سنگين شد.

  مديرعامل مايكروسافت روز گذشته در اين*باره گفته بود: اگر ما نتوانيم شركت ياهو را خريداري كنيم، بازهم به فعاليت*هاي خود در اين حوزه ادامه خواهيم داد.
  اين روزنامه در ادامه نوشت: اين حركت درحالي صورت مي*گيرد كه ياهو در حال از دست دادن فضاي اينترنت به نفع گوگل است كه توانسته با سرمايه*گذاري روي بازار روبه رشد، تبليغات آنلاين رهبري جستجو در اينترنت را بدست گيرد.
 13. #58
  payam23
  کوچولو در حال فعال شدن

  تاریخ عضویت
  January 2008
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  126
  0
  1

  پیش فرض

  خداحافظی به سبك ایرانی !دیشب خیلی خسته بودم به همین دلیل تصمیم گرفتم زودتر بخوابم. تازه چشمم گرم شده بود كه یكدفعه از خواب پریدم.
  از رختخواب بلند شدم و دیدم همسایه پایینی مهمون داشته و حالا هم دارند تشریف می برند.
  توی مراسم و مهمانی ها به محض اینكه اعلام رفتن كنیم، خداحافظی ها از همون كف زمین كه نشسته ایم شروع می شود و تا چشم كار می كند، تا جایی كه همدیگر را اندازه یك مورچه می بینیم، ادامه پیدا می كند:
  خب احمد آقا ، صغرا خانم! خیلی زحمت دادیم با اجازه تون از حضورتون مرخص می شیم. با گفتن یه همچین جمله تراژدی و سریال اوشین وار خداحافظی شروع می شه. بیشتر از چهل بار توی خونه یارو خداحافظی می كنیم. حالا حساب كنید مثلا 6 نفر آدم اومدن مهمونی و حالا دارن می رن بیرون. به طور مستمر و بی وقفه همه می گن: «خداحافظ» و صاحب خونه بدبخت، پس از كلی پذیرایی و دولا و راست شدن حالا باید به اتفاق اهل و ایال به دنبال مهمان ها مستمراً جواب خداحافظی آنها را بدهند: «خداحافظ ، خداحافظ ، خداحافظ ، قربون شما ، خداحافظ ، خداحافظ ، ببخشید بد گذشت، خداحافظ ، خداحافظ ...»
  حالا اومدن دم در: « ... خب اصغر آقا ببخشید مزاحم شدیم ، تو رو خدا شما هم یه شب تشریف بیارین. خداحافظ ، خداحافظ ، سلام برسونین ، خداحافظ ، خداحافظ .
  توی این دست اگر تعداد خانم ها از دو نفر بیشتر باشد كه دیگر واویلاست. تازه دم در خونه یادشون می افته دستور پختن قورمه سبزی و رنگ موها و آخرین خریدها و جدیدترین دكوراسیون را به هم بگویند و در تمام این مدت صدای دلنشین «خداحافظ ، خداحافظ» سلسله وار به گوش می رسد.
  حالا همه سوار ماشین شدن و سرنشینان از چهار طرف ماشین تا كمر بیرون اومدن و دارن دست تكون می دن:«خداحافظ ، خداحافظ ، خداحافظ » راننده هم برای عرض ارادت اون موقع شب 5 تا 6 بوق به معنی «خداحافظ» برای مستقبلین می زند. حالا دیگه ماشین رسیده ته كوچه و این بار دیگه فریاد می زنن: «خداحافظ ، خداحافظ ، خداحافظ»!
  آخه یكی نیست بگه مگه می خواین برین سینه كش قبرستون كه دل نمی كنین از هم!؟
  تازه فردا ساعت 11 صبح یكی از خانم هایی كه دیشب مهمون بوده زنگ می زنه به صغرا خانم و می گه:«صغرا جون ممنون بخاطر پذیرایی دیشب؛ والله زنگ زدم بگم دیشب این بچه ها حواسم را پرت كردن یادم رفت ازت خداحافظی كنم.!!!
  سبز باشید
 14. #59
  admin
  "مدير كل سايت كوچولو"

   

  مدیر کل (سعید)
  تاریخ عضویت
  February 2007
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  23,802
  16,182
  20,361

  پیش فرض

  برگزيدگان بخش ملي جشنواره بين المللي فيلم فجر معرفي شدند


  در آيين اختتاميه بخش ملي بيست و ششمين جشنواره بين المللي فيلم فجر. برگزيدگان سوداي سيمرغ معرفي شدند.
  به گزارش خبرگزاري فارس، آيين اختتاميه بخش سوداي سيمرغ ـمسابقه سينماي ايران در بيست و ششمين جشنواره بين المللي فيلم فجرـ همزمان با گراميداشت بيست و دوم بهمن ماه، روز پيروزي انقلاب شكوهمند اسلامي ايران در تالار بزرگ كشور برگزار و برگزيدگان اين بخش از جشنواره معرفي شدند.
  اين آيين با پخش تصاويري از فرمايشات مقام معظم رهبري در نشست با سينماگران آغاز شد و پس از آن برگزيدگان بخش هاي مختلف جشنواره معرفي شدند.
  وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در بخش بهترين فيلم از نگاه ملي (شرقي، ديني و ايراني) سيمرغ زرين به فيلم "فرزند خاك" به تهيه كنندگي سيد احمد ميرعلايي را اهدا كرد و پلاك طلايي سيمرغ از نگاه ملي به فيلم مستند "هفت رخ فرخ ايران" به تهيه كنندگي حسين حضرتي و فرزين رضائيان اختصاص يافت.
  در بخش ديگري از مراسم ،صحبت هاي جعفري جلوه، معاون امور سينمايي و سمعي و بصري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي پخش شد.
  وي گفت: جشنواره بيست و ششم فيلم فجر فرا راه ماست و طلوع صبح اميدي ديگر در سينماي اين كهن سرزمين صلابت و نجابت و مهر ، ايران . و مائيم با نام هاي گونه*گون، اما سودائي يك مرام ، پايائي و پهلواني، بازتابنده از سينمائي عفيف و نجيب، سينمائي هويت طلب ، واقع گرا و اميد آفرين . سينمائي حقيقت جو ، عدالت خواه و شوق*انگيز. سينماي ملي ايران عزيزِ عزت طلبِ اسلامي.
  براساس اين گزارش، پخش كليپ ويژه محرم از ديگر بخش هاي اين آيين بود و سيمرغ بلورين ويژه تماشاگران به فيلم هميشه "پاي يك زن در ميان است" به كارگرداني "كمال تبريزي" و تهيه كنندگي "محسن علي اكبري" اهدا شد.
  اين جايزه توسط وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با حضور، جعفري جلوه، مسعود جعفري جوزاني و رضا ميركريمي مديرعامل خانه سينما اهدا شد.
  فيلم "به همين سادگي" به تهيه كنندگي سيدرضا ميركريمي سيمرغ بلورين بهترين فيلم بخش سوداي سيمرغ را به خود اختصاص داد.
  در بخش بهترين كارگرداني سيمرغ بلورين به "مجيد مجيدي" براي كارگرداني فيلم آواز گنجشك ها" رسيد و ديپلم افتخار اين بخش به "خسرو معصومي" كارگردان فيلم "باد در علفزار مي پيچد" اختصاص يافت و در بخش فيلمنامه نيز سيمرغ بلورين به "سيدرضا ميركريمي" و "شادمهر راستين" براي فيلمنامه "به همين سادگي" اهدا شد.
  همچنين "هنگامه قاضياني" بازيگر فيلم به همين سادگي و "امين حيايي" بازيگر فيلم "شب" به ترتيب سيمرغ هاي بلورين بهترين بازيگر نقش اول زن و مرد را به خود اختصاص دادند در بخش بهترين بازيگر نقش اول مرد همچنين يك ديپلم افتخار به " شهاب حسيني" بازيگر فيلم "محيا" اهدا شد.
  سيمرغ ويژه هيئت داوران براي يك عمر دست آورد فني و هنري به "عليرضا زرين دست" اهدا شد و "حسين جعفريان" براي فيلم "ديوار" سيمرغ بلورين بهترين فيلمبرداري را به دست آورد. در اين بخش كليپي ويژه زرين دست پخش شد.
  در بخش تدوين سيمرغ بلورين به "حسن حسندوست" براي فيلم "آواز گنجشك ها" , در بخش موسيقي متن سيمرغ بلورين به "حسين عليزاده" براي فيلم آواز گنجشك ها , در بخش بهترين صداي فيلم سيمرغ بلورين به "ايرج شهزادي" براي فيلم آتش سبزآ, در بخش طراحي صحنه و لباس سيمرغ بلورين به "ژيلا مهرجويي" و "شعله نواب تهراني" براي فيلم "آتش سبز" اهدا شد.
  سيمرغ بلورين بهترين جلوه هاي ويژه به "حسين طلابيگي" براي فيلم "پرچم هاي قلعه كاوه" اهدا شد و "سعيد ملكان" سيمرغ بلورين بهترين چهره پردازي را براي فيلم "آواز گنجشك ها" دريافت كرد.
  "مهتاب نصيرپور" براي بازي در فيلم "فرزند خاك" و "محسن طنابنده" براي بازي در فيلم "استشهادي براي خدا" به ترتيب سيمرغ هاي بلورين بهترين بازيگر زن و مرد نقش مكمل را دريافت كردند.
  همچنين محمدرضا جعفري جلوهآ معاون امور سينمايي و سمعي و بصري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي لوح سپاس و پلاك طلايي سيمرغ از نگاه ملي را به كارگردان و تهيه كننده فيلم آتش سبز اهدا كرد.
  جعفري جلوه در متن اين لوح تصريح كرده است : با كوله باري از تجربه، و فراتر از سه دهه انتظار و نگاه , و فرصت جويي حضور براي پاسخ به نياز زمان كه امروز و اينجا در سينماي ايران سينمايي هويت گرا در لحن، رنگ ، زبان، نحوه روايت و بن مايه هاي شرقي، ديني و ايراني و بازتاباننده جهان ايراني در قاب جادويي سينما، يعني سينماي ملي . او اكنون در جشنواره بيست و ششم در ميان ماست، با آتش سبز و دست آوردي شايسته تقدير و توجه و اين لوح سپاس و پلاك طلايي سيمرغ اداي دين سينماي ايران است به او و يار همراهش، استاد "محمدرضا اصلاني" و "قاسم قلي پور".
  فيلم "در ميان ابرها" به كارگرداني "سيد روح الله حجازي" عنوان بهترين فيلم اول جشنواره را به خود اختصاص داد و سيمرغ بلورين اين بخش را دريافت كرد.
  در بخش بهترين فيلم كوتاه داستاني نيز دو ديپلم افتخار به "چاوش" ساخته "فرخ حنيفه نژاد زيبايي" و "در خانه ما" ساخته "مريم كشكولي نيا" اهدا شد و سيمرغ بلورين اين بخش به فيلم "بومرنگ" ساخته "داريوش غريب زاده" اختصاص يافت .
  در بخش چشم واقعيت فيلم "ترانه اندوهگين كوهستان" به كارگرداني "حامد خسروي" سيمرغ بلورين بهترين مستند كوتاه را دريافت كرد و در اين بخش سه ديپلم افتخار به شرح ذيل اهدا شد:
  ديپلم افتخار براي نگارش گفتار متن فيلم به "روز حادثه" ساخته "محمدعلي فارسي" , ديپلم افتخار براي پژوهش علمي و فرهنگي براي فيلم "روشنان" ساخته "محسن رمضان زاده" , ديپلم افتخار براي نوآوري و تجربه جديد و تركيب خلاقانه مستند و پويانمايي براي فيلم "سيانوزه" ساخته "رخساره قائم مقامي" .
  در بخش مستندهاي بلند نيز سيمرغ بلورين به فيلم "تينار" به كارگرداني "مهدي منيري" اهدا شد و ديپلم افتخار به فيلم "هفت رخ فرخ ايران" به كارگرداني "فرزين رضائيان" براي تهيه فيلمي موثر از فرهنگ و تاريخ غني ايران اختصاص يافت.
 15. #60
  admin
  "مدير كل سايت كوچولو"

   

  مدیر کل (سعید)
  تاریخ عضویت
  February 2007
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  23,802
  16,182
  20,361

  پیش فرض

  ابداع زباني جديد در مترو تهران

  ابداع زباني جديد در مترو تهران باعث تعجب بسياري از مسافران خارجي و خنده و تمسخر مسافران داخلي شده است.

  به گزارش«جهان» و به نقل از فارس، مترو تهران پس از مدت*ها سرانجام اعلام ايستگاه در قطارها را دو زبانه كرده و علاوه بر زبان فارسي ايستگاه*ها به زبان انگليسي نيز به مسافران اعلام مي*شود.


  اين اقدام مترو *علاوه بر اينكه باعث خنده مسافران داخلي مي*شود تأثير مناسبي را نيز بر مسافران خارجي احتمالي مترو تهران نخواهد داشت.


  گوينده ايستگاه*ها، بعد از اعلام فارسي نام ايستگاه بعد، آن را به زبان انگليسي هم اعلام مي*كند كه دقيقاً همان كلمات فارسي بوده و تنها عنوان «Next Station» به معني ايستگاه بعد را به اول آن اضافه مي*كند. به طور نمونه «ايستگاه بعد دانشگاه امام علي(ع)» با عنوان انگليسي «Next station دانشگاه امام علي» خوانده شده و يا «ايستگاه بعد ميدان هفت*تير» با نام «Next station ميدان هفت*تير» معرفي مي*شود*.


  اين در حالي است كه اين امكانات براي مسافران خارجي راه*اندازي شده و اين دسته نيز درك كاملي را از معني دانشگاه امام علي در زبان خود نداشته و بيش*تر انتظار دارند كه در نمونه*هاي بالا با عناويني مانند «Imam Ali university» و يا « Haft-e-tir Square» روبه*رو شوند.


  در عين حال پيام خوشامدگويي مترو به مردم نيز به زبان انگليسي كاملاً اشتباه بوده و باعث خنده مسافران مطلع و آگاه مي*شود، به اين ترتيب كه پس از خوشامدگويي به زبان فارسي گوينده مي*گويد: «Tehran metro welcoming you» در صورتي كه اين جمله از نظر دستوري اشتباه بوده و اگر با كمي اغماض از لحاظ ترجمه لفظ به لفظ بخواهيم همين جمله را به كار ببريم صحيح آن :«Tehran metro welcomes you» است و در صورتي كه بخواهيم جمله صحيح*تري را استفاده كنيم بايد از جمله :« Welcome to tehran subway system» يا «Welcome to tehran subway Network» استفاده كنيم..

  راهنمايي مسافران براي استفاده از مسيرهاي ديگر نيز با مشكلات زيادي روبه*روست كه نشان مي*دهد به هيچ وجه اين جملات به زبان انگليسي از طرف فردي آگاه جمله*بندي نشده و ترجمه لفظ به لفظي خنده*دار از زبان فارسي را ايجاد كرده است، كه به گونه*اي مي*توان آن را زباني جديد و مخلوطي از زبان*هاي فارسي و انگليسي دانست كه مي*تواند تأثيرات نامناسبي را بر مسافران خارجي داشته باشد.
صفحه 4 از 256 نخست 123456789142454104 ... آخرین
نمایش نتایج: از 46 به 60 از 3834

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •