کاربری
کاربر گرامی به انجمن هاي تفريحي و عاشقانه كوچولو خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:

صفحه 1 از 40 1234561121 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 15 از 595

موضوع: ∆◊ بازی ایران و جهان شناسی ◊∆

كوچولو رسمي شده

كوچولو ماندگار

عضو
    March 2007
    تشكر ها
    4,074
    تشكر شده 5,513 بار در 2,048پست

پیش فرض ∆◊ بازی ایران و جهان شناسی ◊∆

قوانين تاپيك
    خواهشمندم حتما ابتدا، قوانين و روال كار را مطالعه كنيد و سپس پست ارسال كنيد

روال مسابقه به این صورت هستش که من الان اسم یک شهر ایران و يا يك شهر (يا كشور) در جهان رو مینویسم...
    شما باید اسم یه شهر (يا كشور) دیگه رو بنویسید که اولین حرف اون آخرین حرف شهر من باشه (عین مشاعره و بازي با اسامي)

هم بازي زيبايست و هم اطلاعاتمون زياد ميشه...

درضمن٬ سعي كنيد در مورد شهري كه نام ميبريد توضيح مختصر و يا كامل و يا حتي عكسي قرار بديد :

تذکر:
    اگر يك اسم به صورت همزمان فرستاده شد٬ اولين پست مورد قبول هست و بايد با توجه به اون پست٬ اسم شهر بعدي را بگيد
    سعی کنید اسم شهر ها تکراری نباشد

ویرایش توسط gonjeshk : 2012.02.12 در ساعت 22:10

كوچولو رسمي شده

كوچولو ماندگار

عضو
    March 2007
    تشكر ها
    4,074

همدان
    روزگار شنگولی جوانیم را برد.
    نه صدایشرا نازک کرده بود، نه دستانش را آردی!!
    ازکجا باید ،به گرگ بودنش شک میکردم...!!

مدیر کل (سعید) "مدير كل سايت كوچولو"

عضو
    February 2007
    تشكر ها
    13,054
    تشكر شده 17,628 بار در 2,079پست

اي ...كاره خوبي...بد نيست

پس: نور

♥ هر چيزي كوچولو باشه، قشنگه ♥
    كوچولوهاي عزيز ، حتما قوانين كلي فروم كوچولو را بخوانيد !

دوست داشتن آدمها را می توان
    از تـــوجه و عـــمـــل آنها فهمید
    وگرنه حــرف را که همه می توانند بزنند ...!

پیشکسوت کوچولو

عضو
    May 2007
    تشكر ها
    4
    تشکر شده 1 بار در 1 ارسال .

خواهش مي كنم هر كسي يه توضيحاتي هم راجع به اون شهر و مخصوصا آثار باستاني اون شهر بده
    ممنون علي جان
    آمده بهار و من ... بی ترانه ام هنوز ...
    من برای تازگی ... بی بهانه ام هنوز ...

من چه دیر باور و او چه ساده آمده
    ریشه ام به خواب و من بی جوانه ام هنوز

گم شدم مرا ببین ... فصل کوچ من نشد ...
    من چرا نمی رسم ... بی نشانه ام هنوز ...

كوچولو رسمي شده

كوچولو ماندگار

عضو
    March 2007
    تشكر ها
    4,074

نه بابا من نمي تونم
    ازيت نكنيد
    روزگار شنگولی جوانیم را برد.
    نه صدایشرا نازک کرده بود، نه دستانش را آردی!!
    ازکجا باید ،به گرگ بودنش شک میکردم...!!

ana
    ana آنلاین نیست.
    کوچولو پرتلاش برای فعال شدن

عضو
    March 2007
    تشكر ها
    0
    تشكر شده 64 بار در 16پست

رامسر

این شهر که پیش از این سخت سر نام داشت، آخرین شهر غرب مازندران است. رامسر از سمت شرق به تنکابن ازغرب به چابکسر (اولین شهر شرق گیلان)، ازجنوب به کوههای البرز و از سمت شمال به دریای مازندران محدود است.
    جاذبه هاي گردشگري
    وجود قله*هاي مخروطي شكل با پوشش انبوه گياهان متنوع، باغات مركبات،چاي، مزارع برنج، برخورداري از ساحل زيبا، مناطق ييلاقي خوش آب و هوا، منابع فراوان آبهاي گرم معدني، وجود فرودگاه و هتلهاي قديم و جديد اين شهر را يكي از شهرهاي منحصر به فرد تبديل كرده است. وجود آبهاي گرم معدني در نزديكي ساحل دريا و چند وان و استخر آب گرم معدني در شهرهاي كتالم و سادات شهر, بوستان جنگلي صفارود در ميان دره , روستاي جواهرده در ارتفاع 1800 متري سطح دريا , قله مخروطي شكل ماركو و جداشده از سلسله كوههاي البرز در شرق رامسر , جنگل دالخاني در مسير رامسر به تنكابن , كاخ موزه تماشاگه خزر نزديك هتل بزرگ رامسر و دهها اثر تاريخي و ديدني سبب شده است كه سالانه هزاران مسافر و گردشگر داخلي و خارجي از رامسر عروس شهرهاي ايران ديدن كنند .

نگاهي به جاذبه*هاي طبيعي و تاريخی رامسر
    رامسر در غرب مازندران با برخورداري از جاذبه*هاي منحصر به فرد طبيعي و تاريخي يكي از مناطق برتر كشور به لحاظ طبيعت گردي محسوب مي شوند كه سالانه پذيراي بيش از ‪ ۱۰‬ميليون مسافر و گردشگر است. وجود آبشارها، آب هاي سرد و گرم معدني، بوستانهاي جنگلي، غارها، چمشه*ها، درياچه، يادمان هاي تاريخي، صدها مراكز اقامتي و پذيرايي و تفريحي و به ويژه نزديكي كوه، دريا و جنگل اين منطقه را به عنوان قطب مهم گردشگري در كشور و حتي جهان مطرح كرده است. ‪ آب و هوايي اين منطقه جلگه*اي معتدل، مرطوب و كوهستاني سرد و نيمه مرطوب است و اقتصادي اين اهالي برپايه كشاورزي، دامداري و صنعت گردشگري استوار مي*باشد. وجود فرودگاه در شهر رامسر ، و بي*نظيرترين جنگلهاي كشور و جهان در شهرستان رامسر در غرب مازندران از ديگر ويژگي*هاي اين منطقه محسوب مي*شود

ببخشيد طولاني شد هر چه خواستم سانسور كنم فكر كردم حيفه !!

عضو
    February 2007
    تشكر ها
    13,054

واردي آنا ها...

رامسري هستي؟

رفسنجان

اين شهر مركز پسته است
    واقع در استان كرمان
    و زادگاه جناب هاشميه رفسنجاني...

مختصر و مفيد
    تا حالا هم من نرفتم...بعيد جاي گردشي معروف داشته باشه....
    در كل جاي توريستي اي نيت...حتي براي خود ايراني ها

ana
    ana آنلاین نیست.

عضو
    March 2007
    تشكر ها
    0
    تشكر شده 64 بار در 16پست

جهت تكميل گفته سعيد جان

رفسنجان از شهرهای استان کرمان است.این شهر در فاصله ۱۰۰ کیلومتری شهر کرمان واقع شده و دارای دو بخش، مرکزی و انار(شهر) می*باشد.

رفسنجان اسامی مختلفی دارد که بیشتر در ارتباط با ذخایر زیر زمینی آن نامگذاری شده*است. مانند رفسنگان یا رفسنگ به معنای مس که معرب آن رفسنجان است.ازدو کلمه رفسنگ به معنای مس و کان به معنای معدن . این شهر قدمتی دیرینه دارد و باغهای پسته آن مشهور است.

جاذبه هاي طبيعي
    کوه پورکان

چشمه حسین*آباد
    چشمه آب معدنی قاسم*آباد

چشمه معدنی آباد آوران

اماکن زیارتی و مذهبی

امام زاده رضا معروف به سید غریب در جنوب غربی رفسنجان و ابتدای جاده یزد قرار دارد.امامزاده بیبی گوهر در روستای داوران امامزاده بی بی حیات در خنامان واقع در جاده کرمان

ana
    ana آنلاین نیست.

عضو
    March 2007
    تشكر ها
    0
    تشكر شده 64 بار در 16پست

نطنز

نَطَنز از شهرهای تاریخی و مرکزی ایران است،که در استان اصفهان واقع و در میانه راه کاشان اصفهان و در دامنه رشته کوه کرکس می باشد.

نطنز هفتاد روستا دارد. به قول اورانسكي زبان شناس روس، در روستاهاي طار، طرق، كشه،و چیمه مردم هنوز به زبان راجی(گویشی از فارسی قدیم)حرف می**زنند.مردم نطنز، هميشه در پرورش گل و باغ سازي،مشهور بوده اند. به علت ارتفاع زياد و نزديك بودن به كوير، هواي نطنز بسيار تميز و نفس كشيدني است.

تحفه نطنز هم كه معروف است گلابي نطنز

عضو
    February 2007
    تشكر ها
    13,054

خيلي واردي ها..
    مرسي..ما كه واقعا استفاده كرديم...

زابل...

يك شهر مرزي در جنوب شرق كشور
    در استان زاهدان
    بسيار كويري و خشك

پیشکسوت کوچولو

عضو
    May 2007
    تشكر ها
    4

لارستان

لارستان سرزميني است غريب و خودماني در همسايگي آفتاب ، با امروزي در خود رميده و ديروزي گسترده که "ايراهستان" نام داشت. دياري زيبا با تاريخي احساس برانگيز که روزگاري مرکز دانش و فرهنگ اسلامي بوده است.

لارستان به خانه هاي کاهگلي بلند، ديوارهاي قديمي، بادگيرهاي ايستاده برفراز خانه ها و قلعه اژدها پيکر که چو اژدرهاي فروخفته و در خود پيچيده، پيکر تنومندش را بر خيابانها و کوچه هاي خاک آلود و تنگ يله کرده است؛ و سرانجام مردمي در هواي خنک شبانه کوير، به دور از غوغاي "تش باد"ها اوقات خود را در پشت بامها سپري مي کنند.

اين شهر در جنوب استان فارس ، در حدفاصل شهرستانهاي داراب، جهرم، فيروزآباد و استان بوشهر و هرمزگان واقع شده و مساحت آن 667/33 كيلومتر مربع است ، از نظر وسعت بزرگترين شهرستان استان فارس به شمار مي**رود .

لار ولايتي است حارّه و آبش ناگوار

ana
    ana آنلاین نیست.

عضو
    March 2007
    تشكر ها
    0
    تشكر شده 64 بار در 16پست

سعيد جان حيف نيست اطلاعات شهرها را نمي زاري؟ من جورت را مي كشم

با عرض معذرت از انسان جان

زابل
    شهرستان زابل با مساحت ۱۵۱۹۷ کیلومترمربع در ضلع شمال شرقی استان سیستان و بلوچستان قرار گرفته و فاصله مرکز شهرستان تا مرکز استان (زاهدان) ۲۰۷ کیلومتر است. این شهرستان دارای ۵ شهر ، ۵ بخش ، ۱۷ دهستان و ۸۸۵ آبادی دارای سکنه است. این شهرستان در حدود ۳۰ کیلومتر تا مرز ایران و افغانستان فاصله دارد.

شهرستان زابل در قدیم سیستان (سكستان ،سجستان) و نیمروز ناميده می**شد. محلی که امروز زابل نامیده می**شود در گذشته زمینهایی با تپه*هایی از ماسه*های روان و رسوبات دریایی بوده که قسمتی ازآن در مسیر رودخانه هیرمند قرار داشته است. با کم شدن آب رودخانه بر وسعت خشکی*های اطراف آن افزوده شد و با اتصال این منطقه به روستای حسین آباد، آبادی بزرگی تشکیل گردیده است. بعدها تأسیس پادگان نظامی بر اهمیت آن افزوده است. در سال ۱۳۱۴ هجری شمسی بر طبق مصوبه هیات وزیران، آن آبادی را زابل نامیدند و در سال ۱۳۱۶ شمسی به مرکز سیستان تبدیل شد. زابل امروزی شهری نسبتا توسعه یافته و مجهز به انواع خدمات مورد نیاز جامعه شهری است.

اماكن زيارتي ٬ توريستي
    شهر سوخته
    کوه خواجه
    قلعه سام
    دهانه غلامان
    چاه نیمه
    قلعه سه*کوه
    قلعه رستم
    قلعه رمرود
    آتشکده کرکوه
    قلعه خان ملك
    تپه کنیز
    تخت شاه
    بی بی دوست
    آتشکده کهک
    میل قاسم آباد
    میل نادری
    زاهدان کهنه
    برج افغان
    چاه نیمه
    تالاب هامون
    آسیابهای بادی
    قلعه کندر

شهر بعدي نيشابور

ana
    ana آنلاین نیست.

عضو
    March 2007
    تشكر ها
    0
    تشكر شده 64 بار در 16پست

نيشابور

از شهرستان*های شمالی استان خراسان رضوی می*باشد. شهرستان نیشابور، از شمال با شهرستان قوچان از شرق با چناران و مشهد از جنوب با تربت حیدریه و کاشمر از غرب با سبزوار و از شمال غرب با فاروج از استان خراسان شمالی مرتبط است و در مسیر جاده ابریشم و مسیر ترانزیتی تهران-مشهد-افغانستان واقع می**باشد. سالانه میلیون*ها زایر آرامگاه امام رضا از آن عبور می*کنند و همچنین از طریق دو جاده فرعی به قوچان و کاشمر نیز متصل است. در نتیجه این شهرستان، از موقعیت ژئوپلیتیک بسیار خوبی برخوردار می**باشد.

بلندترین قله این شهرستان یعنی بینالود با ارتفاع ۳۲۱۱ متر به بام خراسان شهرت دارد و در نزدیکی روستای بوژان قرار دارد. سایر قلل عبارت*اند از شیرباد به ارتفاع ۳۱۴۰ متر، طاغنکوه به ارتفاع ۳۰۶۹ متر، بقیع (۲۷۱۳ متر)، عطائیه (۲۳۱۰ متر)، گرماب (۲۰۷۶ متر).

نگاره ها
    ارامگاه كمال الملك

ارامگاه شيخ فريدالدين عطار

امكان ديدني
    آب انبار نیشابور - آتشکده آذربرزین*مهر -آرامگاه بانو بی بی شطیطه -آرامگاه بانو بی بی صالحه - آرامگاه حیدریغما - آرامگاه سعید بن سلام مغربی -آرامگاه عطار نیشابوری -عمر خیام -آرامگاه فضل ابن شاذان نیشابوری- آرامگاه کردوخان -کمال*الملک -اردوگاه فرامرزی شهید رجایی(اردوگاه باغرود) -افلاک*نمای خیام -بازار تاریخی نیشابور -بخش باستانی خسروآباد- بقایای شهر کهن نیشابور -برج آسیاب - بقعهٔ امامزاده محمد محروق - بنای قدمگاه -بنای گنبد کلیدر- تپه ترباباد - خانهٔ امین*الاسلامی -دژ باستانی بازه چنار -دهکده چوبین نیشابور -سردابه*ی ماروسک -شادیاخ -قلعه دختر دهنه*ی حیدری -قلعه دمیرخان -رباط نیشابور -گور ابراهیم ادهم - مدرسه گلشن - مزار شهمیر-موزه باستانی نیشابور - موزه تاریخ طبیعی نیشابور -موزه شادیاخ -موزه خیام -مسجد جامع نیشابور -هفت غار -

پیشکسوت کوچولو

عضو
    May 2007
    تشكر ها
    4

رشت

حرف نداري آنا جان :wink:

شهر رَشت مرکز استان گیلان در شمال ایران است. این شهر همچنین مرکز شهرستان رشت نیز است.

بنا به گمانی تلفظ دقیق این نام رِشت بوده که آن نیز از بن ریسیدن گرفته شده*است و دلیل این نام گذاری مطرح بودن این شهر در تولید رشته*های ابریشمی دانسته شده.

رشت به فتح ر به معنای مکان پست و زمین در گودی واقع شده میباشد . باتوجه به اینکه دریا در فاصله سی کیلومتری آن قرار دارد و ارتفاع بیست وچند متری پایین تر از سطح دریا (تقریباً هر کیلو متر حدود یک متر)زمانی که مسافران و بازارگردان*ها (بازار مج*ها) از شهرهای اطراف وارد آن می*شدند به ناحیه*ای که نسبت به زمین*های اطراف آن در گودی قرار گرفته برخورد می*کردند. با توجه به وجود بازارهای هفتگی و محلی در این شهر عبارت رشتِ بازار(rasht e bazar)به معنی بازار درگودی قرار گرفته با حذف کلمه بازار آن به رشت تبدیل شد.

از دیگر دلایل نامگذاری رشت کلمه «رش» به معنی باران بسیار ریز میباشد. زیراآب و هوا در این منطقه تقریباً ۸ ماه از سال بارانی می*باشد که نوع باران رش بوده و تا ۴ روز در هفته نیز ممکن است ادامه پیدا کند . در این صورت رشت یعنی مکانی که در آنجا باران به صورت مداوم می*بارد و این در واقع خصوصیت اصلی این شهر است که میتوان آن را شهر باران نامید .

شهرستان رشت مرکز استان گیلان با مساحتی در حدود ۱۶۰۰ کیلومتر مربع در ۴۹ درجه و ۳۶ دقیقه طول شرقی و ۳۷ درجه ۱۶ دقیقه عرض شمالی واقع شده*است و از شمال به بندر انزلی ، از جنوب به رودبار و از شرق به آستانه اشرفیه و از غرب به فومن و صومعه سرا محدود می*باشد . به روایت کتب تاریخی سابقه شهر رشت مربوط به پیش از اسلام و در دوره سامانیان می*رسد .

رشت زادگاه و موطن مشاهير علمی و فرهنگی بسياری در زمان گذشته و معاصر بوده كه برخی از آنان نظير پروفسور فضل ا... رضا (واصغ تئوری انفورحاليون) ، پروفسور مجيد سميعی ( پزشک برگزيده سال ۲۰۰۳ از طرف رويال كالج كانادا ) ، پروفسور حسن اكبرزاده ( احراز كننده مدال درجه يک علمی از موسسه تحقيقات و علوم پاريس ) و دكتر بهزاد ( پدر زيست شناسی نوين ايران ) دارای شهرت جهانی هستند .

ana
    ana آنلاین نیست.

عضو
    March 2007
    تشكر ها
    0
    تشكر شده 64 بار در 16پست

مرسي انسان جون

ولي منتظر بعدي نباش چون ديگه نيستم بخواهم ادامه بدهم برام دعا كن تا برگردم بازم مرسي

تبريز
    تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی با مساحتی حدود ۱۲۰۰ کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر ۱٬۴۶۰٬۰۰۰ (براورد سال ۲۰۰۶) است (منبع) تبریز از دیرباز تأثیر زیادی در زمینه*های مختلف از جمله سیاسی و اقتصادی داشته*است. تبریز اولین پایتخت ایران در زمان صفویان و شهر ولیعهدنشین دودمان قاجار بود.

ابن حوقل در۳۶۷ و ابن مسکویه در ۴۲۱ و ناصر خسرو در ۴۳۸ تبریز را بزرگ*ترین و آبادترین شهر آذربایجان می*خوانند.

زبان

تركي آذربايجاني - آذربايجاني

وجه تسميه
    تبریز به معنی تب پنهان کن است. احتمالا این تسمیه پنهان کننده تف و گرما و جنبشهای آتشفاشانی کوه سهند می*باشد. اما مي گويند يكي از شاهان مريض شده بود و تب زيادي داشت وقتي به تبريز مي رسند در اثر هواي بسيار خنك تبريز از تب ايشان كاسته مي شود براي همين اسم شهر را تبريز مي گذارند.

امكان هاي تاريخي

ارگ تبریز
    ربع رشیدی
    برج آتش*نشانی
    بازار تبریز
    بنای شهرداری تبریز
    بنای ائل*گلی (شاهگلی)
    موزه مشروطیت
    موزه آذربایجان
    دبیرستانهای تبریز
    مساجد تبریز
    مقبرةالشعرا
    **مقبره عون بن علی

اين قسمت هم جهت افراد خوش ذوق در امر شكم:

سوخاتي تبريز
    آجیل، ریس، نوقا، قورابیه، کفش، فرش دستباف، صنایع دستی، پنیر لیقوان، خیارشور باسمنج و حلوا گردویی

ميوه هاي تبريز
    انوع انگورها ، گیلاس، آلبالو، گلابی، هلو،سیب، آلوچه، توت سفید، شاه توت، زالزالک از جمله میوه هایست که از قدیم در تبریز بوده*است اگر چه امروزه میوه*های دیگری نیز در این منطقه به ثمر می*رسد

غذاهاي تبريز
    کوفته تبریزی، چلوکباب، دلمه برگ و انواع آش ...

صفحه 1 از 40 1234561121 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)