ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 7 از 153 نخست ... 23456789101112172757107 ... آخرین
نمایش نتایج: از 91 به 105 از 2285
 1. #91
  admin
  "مدير كل سايت كوچولو"

   

  مدیر کل (سعید)
  تاریخ عضویت
  February 2007
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  23,802
  16,182
  20,361

  پیش فرض

  دست*اندازهاي سرعت اينترنت كشور؛
  آيا روياي اينترنت پرسرعت براي كاربران ايراني محقق مي*شود؟


  اين روزها صحبت از سرعت كم اينترنت کشور به موضوعي تکراري تبديل شده و كاربران ايراني برخلاف کشورهاي نه*چندان پيشرفته*ي ديگر هم*چنان از سرعت پايين اينترنت حتا از نوع پرسرعت آن ناراضي*اند؛ ترفندها و نرم*افزارهاي افزايش سرعت اينترنت هم در عمل افزايش سرعتي را به بار نمي*آورند و مي*توان گفت كه آب از سرچشمه گل*آلود شده است به طوري كه شركت*هاي اينترنتي تقصير را به گردن مخابرات انداخته و مخابرات هم معمولا ريشه*ي اين بحث را در شاهراه*هاي ارتباطي بين*المللي و بروز اختلال در اين مسيرها عنوان مي*كند و يا معتقد است كه يكي از دلايل اين است كه شركت*هاي مخابرات استاني تاكنون وارد بحث اينترنت پرسرعت نشده*اند.

  به گزارش خبرنگار فن*آوري اطلاعات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، بخش خصوصي يكي از دلايل عمده*ي كندي سرعت اينترنت در كشور را ورود انحصاري و از طرفي گران پهناي باند توسط بخش دولتي مي*داند.


  به گفته*ي رييس انجمن شرکت*هاي اينترنتي، شركت ارتباطات زيرساخت پهناي باند را به كشور وارد مي*كند و گران در اختيار مردم قرار مي*دهد بنابراين نمي*توان انتظار داشت سرعت اينترنت در كشور زياد باشد.

  مسعود رياضيات در گفت*وگو با خبرنگار ايسنا تاكيد كرد: بهتر است شركت ارتباطات زيرساخت* به جاي درآمدزايي از مردم و گران فروختن پهناي باند به آن*ها اين پول*سازي را از ديگر كشورها داشته باشد.


  پهناي باند اينترنت اندك و گران به كشور وارد مي*شود

  به گفته*ي وي پهناي باند اندكي كه به كشور وارد مي*شود برابر با پهناي باند دو دانشگاه در كشور سوئد است، بنابراين اشكال اصلي اين است كه شركت ارتباطات زيرساخت انحصار را در دست خود گرفته و به ميزان كمي پهناي باند وارد كشور مي*كند و از سويي وقتي از شاهراه اصلي و ريشه كمبود داشته باشيم به طور حتم در مسيرهاي نهايي نيز با كمبود سرعت مواجه خواهيم شد.

  رياضيات با اشاره به اين كه اينترنت مهمترين عامل توزيع و نشر دانش در جهان است گفت: در حالي *كه يك دانشگاه در يكي* از روستاهاي سوئد داراي حداقل يك ترابيت پهناي *باند اينترنت است، دانشجويان ما حتي در بهترين دانشگاه*ها به دليل سرعت پايين به زحمت مي*توانند از امكانات آموزش مجازي و الكترونيكي استفاده كنند.

  به عقيده*ي ديگر كارشناسان اينترنت مانند يك جاده است كه تبادل اطلاعات از آن صورت مي*گيرد و صرف ادعاي ايجاد كردن اين جاده نمي*تواند به معناي فراهم كردن پهناي باند مناسب براي كاربران باشد و اكنون كه دولت تامين پهناي باند را در انحصار خود دارد بايد پهناي باند مناسبي در شان كشورمان تامين كند.

  با وجودي كه همه به كاهش و پايين بودن سرعت اينترنت اعتراض دارند؛ چند ماه پيش وزير ارتباطات و فن*آوري اطلاعات با رد کاهش سرعت اينترنت در کشور گفته بود: سرعت اينترنت در کشور پايين نيامده است و شرکت*هايي که خواستار ارايه خدمات بيش*تري به مشترکان هستند، بايد پهناي باند خود را افزايش دهند.


  كم فروشي در بازار اينترنت ايران

  محمد سليماني در گفت*وگو با ايسنا با تشريح مهم*ترين دلايل ضعف كشور در حوزه*ي اينترنت پرسرعت و اين كه در بازار اينترنت كم*فروشي مي*شود تصريح كرده بود: از فراهم*كنندگان اينترنت گله وجود داشته و شكايت كاربران در اين زمينه* كاملا به*جاست و بايد براي تبديل اين گله به رضايت توجه شود؛ البته كاربران هم بايد مطمئن شوند پهناي باندي را كه از فراهم*كنندگان تهيه مي*كنند به همان ميزاني است كه پول مي*دهند، در غير اين صورت مي*توانند به مراجع مربوطه شكايت كنند.

  وي در پاسخ به اين سوال كه چرا اينترنت پرسرعت در كشور با كيفيتي نامناسب ارايه مي*شود، اظهار كرد: سازمان مديريت و برنامه*ريزي سابق، شركت*هاي مخابرات استاني را از ارايه*ي اينترنت پرسرعت محروم كرده بود؛ به عنوان مثال در شهر تهران در سال 83 شركت مخابرات استان تهران بيش از 10 هزار پورت پرسرعت را سرمايه*گذاري و ايجاد كرد اما مجوز ارايه را نمي*داد و متاسفانه در برنامه*ها ذكر شده بود كه شركت*هاي مخابرات استاني نمي*توانند در سال 84 و 85 وارد اين توسعه شوند.


  كشور در اينترنت باند پهن ضعف دارد

  به گفته وي اين موضوع يك اشتباه تاريخي در كشورمان بود كه تا برطرف شدن اين محدوديت و ممنوعيت زمان زيادي سپري شد و افراد زيادي براي برطرف كردن اين مشكل سرگرم شدند.

  وزير ارتباطات با وجودي كه تاكيد كرد در زمينه*ي اينترنت با باند پهن با ضعف مواجهيم گفته بود: اگر اينترنت پرسرعت توسط شركت*هاي مخابرات استاني و شركت*هاي ندا يا PAP ارايه شود، اميدواريم بر اساس برنامه*ريزي*ها و سرمايه*گذاري*هاي قابل توجهي كه انجام شده بتوانيم ظرف يكي دو سال آينده مشتركان اين حوزه را به حدود پنج ميليون افزايش دهيم.

  اما تقاضاي كم موجود در بازار توسط مسوولان از ديگر دلايل ضعف در اين زمينه عنوان شده است؛ تقاضاي موجود در بازار آنطور كه بايد و شايد تحريك نشده و در حال حاضر كساني كه تقاضاي پهناي باند وسيع دارند نسبتا كم هستند.


  كندي سرعت اينترنت به شبكه داخلي مربوط است

  اين اظهارات در حالي است كه برخي كارشناسان اين حوزه معتقدند کندي سرعت براي کاربران در برخي موارد به شبکه داخلي و يا مشکل تجهيزات شرکت ارائه کننده خدمات اينترنتي مربوط مي*شود.

  به اعتقاد اين كارشناسان سرعت 128 کيلوبايت بر ثانيه که از سوي سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي و وزارت ارتباطات و فن*آوري به عنوان حداکثر سرعت مجاز اعلام شده براي کاربران اينترنت مشکلي ايجاد نمي*کند و براي استفاده معمول کاربران کافي به نظر مي*رسد اما در انجام عمليات اين سرعت خيلي كند تر از حد معمول است.

  به گزار ش ايسنا قطعي فيبر نوري هم در برخي مواقع به كاهش سرعت اينترنت در كشور منجر مي*شود اما به طور كلي پايين بودن سرعت اينترنت در كشور معضلي است كه همواره كاربران با آن مواجه هستند و به نظر مي*رسد كه هرچه سريع*تر بايد راهكاري در اين زمينه انديشيده شود؛ به عقيده كارشناسان ورود بخش خصوصي براي وارد كردن پهناي باند يكي از اين راه*ها محسوب مي*شود كه به گفته*ي معاون سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي فراخواني درباره*ي ورود پهناي باند توسط بخش خصوصي به داخل كشور اعلام و پيشنهاداتي نيز در اين زمينه ارايه شده كه بايد منتظر نتيجه ماند.
 2. #92
  golak
  مدير بازنشسته

   

  پیشکسوت کوچولو
  تاریخ عضویت
  July 2007
  نوشته ها
  3,574
  22
  458

  پیش فرض

  خبرهایی داغ از مایکرسافت: رونمایی ویندوز هفت
  سرانجام دیروز مایکروسافت برای اولین بار نمایشی از ویندوز جدید خود را به بینندگان ارایه کرد. با جناب ویندوز 7 آشنا شوید.

  تا پیش از این مایکروسافت به شدت در مورد ویندوز 7 مخفی کاری می کرد. هرچند که تصاویری از برخی نرم افزارهای تغییر یافته سیستم عامل جدید منتشر شده بود. اما با نمایش دیروز مشخص شد سیستم عامل جدید جزو عمده ترین تغییرات ویندوز از زمان روی کار آمدن ویندوز 95 بوده است.


  اولین نکته که شاید همه نگران آن هستید در مورد معماری زیربنایی ویندوز 7 است. هنگامی که مایکروسافت ویندوز 7 را ارایه کرد، تغییرات زیربنایی زیادی نسبت به ویندوز XP به وجود آمده بود. بسیاری از تولید کننده های نرم افزار ها مجبور شدند که نرم افزار های خود را برای کار کردن روی ویستا تغییر دهند. از طرف دیگر شرکت های سازنده سخت افزار به مشکلات زیادی برخورد کردند. تعداد زیادی از سخت افزارها به درایور های جدیدی برای ویستا نیاز داشتند. همه ی اینها مشکلات زیادی را برای کاربران به وجود آورد.

  در تغییر ویندوز 7 قرار نیست این اتفاق ها رخ بدهد. اعلام شده است که تمام نرم افزار ها و سخت افزارهایی که بر روی ویندوز ویستا کار می کنند بر روی ویندوز 7 نیز کار خواهند کرد. بنابراین تجربه تغییر XP به ویستا این بار روی تغییر ویستا به ویندوز 7 تکرار نخواهد شد!


  بنابراین به جای تغییرات گسترده زیربنایی غیرقابل مشاهده، بیشتر کار مهندسان مایکروسافت بر روی محیط کاربری سیستم عامل جدید بوده است. روش کار با کامپیوتر ها در حال تغییر است. برای مثال هم اکنون در خانه ها به جای استفاده از یک کامپیوتر، تعداد آنها در حال افزایش یافتن است. بنابراین شبکه های خانگی و دستگاه های به اشتراک گذاشته شده رشد پیدا کرده اند. استفاده از لپ تاپ ها روز به روز بیشتر می شود و هر لپ تاپ در چند شبکه کاری و خانگی مختلف به کار گرفته میشود.

  و همه اینها یک معنی بسیار مهم دارد. آنقدر مهم که سایت گیزمودو عنوان مطلب خود را در مورد ویندوز 7 اینگونه انتخاب کرده است : چرا ویندوز 7 سیستم عامل ویستا را له خواهد کرد

  و البته دلایل آن کاملا واضح است: به چهار دلیل بعد از آمدن ویندوز 7، دلیل زیادی برای زنده ماندن ویستا وجود نخواهد داشت.


  1- اگر نرم افزای روی ویستا اجرا شود بدون مشکل روی ویندوز 7 هم اجرا می شود.


  2-اگر کامپیوتری قادر است سیستم عامل ویستا را اجرا کند می تواند ویندوز 7 را هم اجرا کند، تازه سریع تر از ویستا! این یعنی عدم نیاز به سخت افزار قوی تر جهت اجرای ویندوز 7


  3-مصرف باطری در ویندوز 7 بهینه است. بنابراین طول عمر باطری لپ تاپ ها با ویندوز 7 بیشتر از ویستا خواهد بود.


  4- ویندوز 7 از همان روز اول ارایه، در مقایسه با ویستای سرویس پک 1 قابل اطمینان تر خواهد بود.


  با این دلایل فکر میکنید دیگر دلیلی برای استفاده از ویستا وجود خواهد داشت؟
  روی ادامه مطلب کلیک کنید تا با مهم ترین تغییراتی که در رونمایی دیروز معرفی شدند آشنا شوید.


  مایکروسافت عادات استفاده کاربران خود از سیستم عامل را تحلیل کرده و ویندوز 7 را بر اساس آن بهینه نموده است. برای مثال مایکروسافت دریافته که 70 درصد کاربران ویندوز همیشه بین 5 تا 15 پنجره را باز نگه می دارند. اما در بیشتر زمان کار از یک و یا دو تا از این پنجره ها به صورت فعال استفاده می کنند. تمام این گونه اطلاعات به مایکروسافت کمک کرده تا ویندوز 7 را به گونه ای طراحی کند تا محیط کاربری بهتری نسبت به گذشته داشته باشد.

  یک تغییر عمده این سیستم عامل نوار ابزار (taskbar) آن است. نوار ابزار ویندوز 7 با تلقی رایج ما از نوار ابزار (که از ویندوز 95 تا به حال دیده ایم) تفاوتی به اندازه یک دنیا دارد.
  متون توضیحی روی دکمه ها به تاریخ پیوسته اند و جای خود را به ایکون های بزرگ داده اند. نحوه چینش ایکون ها بالاخره تغییر کرده است؛ دیگر اجرای یک برنامه باعث به هم ریختن ترتیب و نحوه قرار گیری ایکون هایتان در نوار ابزار نمی شود. هم اکنون برای باز کردن پنجره ها از درون نوار ابزار می توانید به صورت 2 مرحله ای عمل کنید، ابتدا موس را بر روی ایکون آن پنجره قرار دهید تا پیش نمایش کوچکی از آن را مشاهده کنید و سپس با کلیک بر روی این پیش نمایش وارد صفحه مورد نظر شوید. کلیک راست بر روی ایکون ها یک رابط کاربری جدید را در اختیار شما قرار می دهد که مایکروسافت آن را "Jump Lists" می نامد.

  لیست پرش، دسترسی سریع کاربر به امکانات برنامه را ممکن می سازد. برنامه هایی که دارای منوی Recently Used هستند (لیستی از نام فایلهایی که اخیرا توسط برنامه باز شده اند)، این امکان به شکل خودکار به لیست پرش آنها اضافه می گردد. همچنین رابط کاربری خاصی در نظر گرفته شده که این امکان را فراهم می آورد که برخی امکانات را به لیست پرش برنامه ها اضافه کنیم. مثلا امکان کنترل شیوه پخش در مدیا پلیر را به لیست پرش آن اضافه می کند.  مدیریت پنجره ها هم دست خوش تغییراتی شده است. دانستن این مطلب که اکثر مردم عادت دارند که تنها از یک یا دو پنجره به طور همزمان استفاده کنند باعث شده که ویندوز 7 پنجره ها را سریعتر و ساده تر ساماندهی کند. اگر یک پنجره را به بالای صفحه نمایش بکشید (Dragging)، آن پنجره خود به خود در حالت Maximize قرار می گیرد؛ اگر پنجره ای را به سمت چپ و یا راست بکشید، به صورت خودکار تغییر اندازه می دهد و تنها 50 درصد صفحه نمایش را اشغال می کند. با این فناوری، دو پنچره را به راحتی می توان در محل مورد نظر جا داد؛ به شکلی که سریعا در کنار هم قرار گرفته و لبه های آنها بر هم مماس شود. سپس به راحتی نقل و انتقالات بین دو پنچره را انجام داد.

  یکی دیگر از مهمترین بهبودهای ویندوز 7 ، امکان Peeking (نگاه انداختن) پنچره ها است. انتقال به یک پنچره به شکل سریع و سردستی برای خواندن برخی مطالب داخل آن بدون ورود کامل به آن پنچره می تواند بسیار کاربردی و باعث صرفه جویی در وقت باشد. برای ساده تر کردن این کار، با حرکت دادن موس بر روی نوار ابزار پیش نمایش تمامی پنجره ها را می توان دید و پنچره ای را که موس را بر روی پیش نمایش آن می برید می توان به شکل یک صفحه شیشه ای دید. سپس با کنار بردن موس تمامی این صفحات پیش نمایش محو می گردند. همانگونه که شما از امکان «نگاه انداختن» در پنجره های مختلف استفاده می کنید، می توانید از آن برای دیدن دسکتاپ هم استفاده کنید.
  «نگاه انداختن» به دسکتاپ خیلی مهم است. به خاطر اینکه در ویندوز 7 دسکتاپ جایی است که گجت ها در آن زندگی می کنند. این روزها همه از لپ تاپ استفاده می کنند و در یک لپ تاپ با آن نمایشگر کوچک دیگر جایی برای ساید بار که در ویندوز ویستا تعبیه شده بود باقی نمی ماند. بنابراین این گونه شد که در ویندوز هفت کل دسکتاپ به گجت ها اختصاص یافت. حالا وقتی هم که تعداد زیادی پنجره روی دسکتاپ باز است. با یک نگاه کوچک میتوانید از وضعیت آب و هوا روی دسکتاپ مطلع شوید. (عکس بالا)
  بخش Taskbar ( در پایین سمت راست جایی که ساعت قرار دارد ) هم بهبود یافته است. مشکل این بخش همیشه این بوده است که با ایکون های بی مصرف پر میشده است. در ویندوز 7 این بخش کاملا توسط کاربر کنترل میشود. شما تعیین میکنید که چه آیکونی نشان داده بشود و چه آیکونی پنهان بماند. برنامه هایی که جدید نصب میشود و به Taskbar اضافه میشوند به صورت پیش فرض در این بخش پنهان می مانند.
  بخش مهم دیگری از رابط کاربری ویندوز جدید، جستجوگر (Explorer) آن است. ویندوز 7 مفهوم جدیدی به نام کتابخانه ها (Libraries) را مورد استفاده قرار داده است. این امکان باعث می گردد که ما به نوع بخصوصی از فایلهای مان بدون توجه به محل قرار گیری آنها در هارد درایو، و تنها بر اساس نوع و پسوند آنها دسترسی داشته باشیم.

  رابط کاربری جدید نشان دهنده حرکت شجاعانه شرکت مايکروسافت است. اين رابط کاربري جدید برخی مفاهیم را که کاربران ویندوز بيش از 13 سال است با آن سرو کار دارند کنار می گذارد و کاربران را با امکانات جدید و مهيجی آشنا می کند. هر چند ممکن است زیربنا و باطن ویندوز 7 نسبت به پدران و اجداد خود تغيير چندانی نکرده باشد، اما این ظاهر تغییر يافته می تواند نشانگر تولد نسل جديد و تکامل يافته ای از سیستم عامل ها باشد.
 3. #93
  golak
  مدير بازنشسته

   

  پیشکسوت کوچولو
  تاریخ عضویت
  July 2007
  نوشته ها
  3,574
  22
  458

  پیش فرض

  سرعت کامپيوتر خود را افزايش دهيد

  براي همه کاربران پيش آمده است که هنگام کار با کامپيوتر به دليل سرعت پايين آن دچار مشکل شده اند در بيشتر مواقع اين مشکلات به راحتي قابل حل است. در اين ستون سعي داريم شما را با چند روش آشنا کنيم تا به نحوي بتوانيد سرعت کامپيوتر خود را افزايش دهيد و در کنار آن بتوانيد يک محيط امن نيز براي کامپيوتر خود ايجاد کنيد.

  يکپارچه کردن هاردديسک؛ Defrag کردن هاردديسک يکي از ساده ترين عمليات هاي سيستم عامل است. اين عمل باعث سازماندهي فايل هاي موجود روي هاردديسک خواهد شد. بعد از انجام اين عمليات امکان بازيابي فايل ها با سرعت بيشتري در اختيار شما قرار مي گيرد.

  اولويتي به نام ارتقاي سخت افزار؛ اکثر کاربران به اين مساله بايد توجه داشته باشند که در صورت امکان نسبت به ارتقاي سيستم خود بکوشند و در بين قطعات سخت افزاري موجود در کامپيوتر بايد توجه بيشتري روي قطعات اصلي تر همانند RAM، هارد، مادربورد و CPU داشته و حتماً هنگام خريد از قابليت ارتقا در بورد نيز مطمئن باشند. به هرحال اگر از سرعت کامپيوتر خود گله مند هستيد و برايتان امکانپذير است ابتدا RAM کامپيوتر را ارتقا دهيد.

  پاک کردن ريجستر ويندوز فراموش نشود؛ ريجستري محيطي است که تنظيمات و اطلاعات مورد نياز سيستم عامل و ساير برنامه هاي نصب شده را براي شما نگهداري مي کند. همزمان با نصب يا حذف برنامه ها از روي سيستم، اطلاعات غيرضروري متعددي در ريجستر ويندوز از شما باقي خواهد ماند که شما مي توانيد با بهره گيري از نرم افزارهايي که براي اين منظور طراحي شده است ريجستري ويندوز خود را پاک کنيد.

  برنامه هاي غيرضروري را غيرفعال کنيد؛ اگر شما جزء آن دسته از کاربراني به حساب مي آيد که هميشه به دنبال آخرين نسخه هاي نرم افزاري هستيد و به نوعي آن را در دستگاه خود بارگذاري مي کنيد به اين مساله توجه داشته باشيد که اين کار پيامدهاي منفي براي شما خواهد داشت چراکه سرعت دستگاه را بسيار پايين خواهد آورد اما اگر شما به هر نحوي نياز به بارگذاري تمامي نرم افزارها داريد حتماً آن را Uninstall کنيد و از حذف Folder ها و فايل هاي آن خودداري کنيد، اجازه دهيد Folder ها طي فرآيند Uninstall به صورت اتوماتيک حذف شوند و از حذف دستي آنها اجتناب کنيد.

  فايل هاي موقت را حذف کنيد؛ در سيستم هاي کامپيوتري هميشه پيش آمده است که سيستم بدون اجازه گرفتن از شما تعدادي از فايل ها را روي سيستم شما کپي مي کند. به اين دسته از فايل ها، فايل هاي موقت (temp) مي گويند که شما مي توانيد بدون هيچ مشکلي آنها را پاک کنيد اما مواظب باشيد فايل هاي اصلي به جاي فايل هاي موقت پاک نشود که در اين صورت نرم افزار شما ديگر اجرا نشده و شما حتماً بايد آن را دوباره نصب کنيد.

  اصلي به نام اسکن را در نظر داشته باشيد؛ در صورت وجود اشکال در فايل هاي ذخيره شده، هاردديسک دچار اشکال مي شود. راه حل اين مشکل استفاده دوره يي از Scandisk است. اين برنامه بررسي هاي مورد نياز را درخصوص وجود اشکالات فيزيکي روي هاردديسک انجام مي دهد و در صورت توانايي، سعي در حل مشکل خواهد داشت و در غيراين صورت مشکل را به شما گزارش مي دهد.

  با اطمينان دانلود کنيد؛ در بارگذاري هميشه سعي کنيد از سايت هاي مطمئن نرم افزارهاي مورد نياز خود را تامين کنيد و هنگام استفاده از سايت هايي که به صورت Free نرم افزار در اختيار شما مي گذارند دقت کنید. اين سايت ها همراه با نرم افزارهايي که مي فرستند ممکن است تعدادي ويروس نيز هديه بفرستند پس همواره مراقب باشيد. البته مطمئن ترين سايت ها براي دانلود نرم افزار، سايت اصلي شرکت سازنده نرم افزار است که شما مي توانيد با جست وجويي مختصر در اينترنت به راحتي به اين سايت دست يافته و نرم افزار مورد نياز خود را بارگذاري کنيد.

  ويروس ياب ها را اجرا کنيد؛ ويروس ها بيشترين منابع سيستم را به خود و اهداف شان اختصاص مي دهند و سعي در گمراه کردن سيستم عامل دارند به همين دليل کامپيوترهاي آلوده همواره از کاهش کارايي و سرعت رنج مي برند. برخي از ويروس ها توانايي از کار انداختن سيستم را دارند. به هرحال فراموش نکنيد که به نوعي آنتي ويروس خود را فعال کرده و سعي در به روز نگه داشتن آن داشته باشيد.

  درايوهاي خود را به روز کنيد؛ در سخت افزار هر کامپيوتر تعداد نسبتاً زيادي قطعات الکترونيکي وجود دارد که از جمله آنها مي توان به کارت گرافيک (vga)،کارت صدا (Sound card)، Modem و Chipset هاي موجود روي مادربورد اشاره کرد. همواره پس از نصب سيستم عامل جديد نرم افزارهاي مختص اين قطعات را نصب کنيد و به علاوه سعي در به روز نگه داشتن آنها داشته باشيد. بعضي از Chipsetها در صورت عدم نصب تاثير منفي در سرعت سيستم شما ندارند اما در صورت نصب نرم افزار مربوطه اش تاثير مثبتي در سرعت سيستم شما خواهد داشت و پس از نصب حتماً از کار خود پشيمان خواهيد شد.
 4. #94
  reza1362
  معاون بازنشسته

   

  پیشکسوت کوچولو
  تاریخ عضویت
  September 2008
  محل سکونت
  مشهد
  نوشته ها
  12,356
  7,798
  4,885

  پیش فرض

  [SIZE=3:4d804fbcd5]احتمال كاهش كيفيت خدمات در پي كاهش قيمت ADSL[/SIZE]  به اعتقاد صاحب*نظران جريان كاهش تعرفه اينترنت پرسرعت كه به يكي از مباحث مهم اين حوزه مبدل شده است، احتمال دارد شركت*ها به دليل قيمت نهايي پائين ارايه خدمات و براي بقا در بازار به كاهش كيفيت خدمات اينترنت اقدام كنند و اين امر به نارضايتي مردم منجر شود.


  يكي از تهديدات نهفته در اين جريان كاهش كيفيت اينترنت و سخت*تر شدن فرآيند دسترسي به آن براي مشتركاني است كه وزارت ارتباطات هدف ارزان*تر كردن تعرفه*ها براي آنها را دنبال مي*كند. كارشناسان حوزه اينترنت بر اين باورند كه مجموعه رويدادهاي مربوط به مصوبه كاهش قيمت از آن جا ناشي مي*شود كه مخابرات قصد حضور جدي در اين بازار پر رونق را دارد كه اين مي*تواند گستره فعاليت بخش خصوصي را سخت*تر كند و شرايط سخت*تري براي ارائه سرويس به مردم پيش روي آنها قرار مي*دهد.
  شركت*هاي ندا بر اين باورند كه مخابرات بدون كمك بخش خصوصي قادر به ارائه خدمات كيفي و مطلوب به مشتركان نخواهد بود و از سويي كاهش قيمت جديد هم صرفا بر كاهش كيفيت خدمات تاثير خواهد داشت. اين شركت*ها اخيرا در نامه*اي به رگولاتوري نيز به شكلي تلويحي به اين موضوع اشاره كرده و نوشته*اند: قيمت نهايي ارايه خدمت به قدري پايين است كه به نظر مي*رسد هيچ شركت خصوصي در يك محاسبه ساده اقتصادي قادر به ارائه آن نيست و در نتيجه تنها كاهش كيفيت مي*تواند اتفاق بيفتد به نحوي كه خدمات DSL به خدمات DIALUP تبديل خواهد شد.
  شركت*هاي pap با تاكيد بر اين كه مصوبه مذكور قادر به كاهش 20 درصدي نرخ نهايي ايتنرنت پرسرعت نيست و صرفا 2 درصد كاهش در آن ايجاد خواهد كرد، اين مصوبه را عاملي براي خروج بخش خصوصي از عرصه ارائه خدمات به مردم عنوان كردند. به گفته كارشناسان در شرايطي كه هنوز هم 95 درصد از سهام مخابرات در اختيار دولت است، اعلام آمادگي دولت براي حضور در اين بازار و اهداف نهفته در جريان كاهش قيمت اينترنت پرسرعت، بخش خصوصي را با نوعي مخاطره مواجه كرده است كه نتيجه نهايي آن در هر صورت گريبان كابران اينترت را خواهد گرفت و فرايند ارائه سرويس و نرخ آن را تحت تاثير قرار خواهد داد.
  بر همين اساس به نظر مي رسد تجديد نظر و بازخواني مجدد پرونده كاهش قيمت اينترنت پرسرعت براي نيل به اهداف عالي كه اين برنامه در دستور كار خود داشته ضروري است و بايد با بررسي*هاي كارشناسانه و دقيق*تري همراه شود.
  اگر یک روز از زندگی من باقی مانده باشد

  از هر جای دنیا چمدان کوچکم را می بندم راه می افتم

  ایستگاه به ایستگاه…

  مرز به مرز…

  پیدایت می کنم ، کنارت می نشینم

  بهت میگم تا بی نهایت دوستت دارم…  من یاور یقین و عدالتم من زندگی ها خواهم ساخت،
  من خوشی های بسیار خواهم آورد من ملتم را سربلند ساحت زمین خواهم کرد،
  زیرا شادمانی او شادمانی من است.

  کوروش بزرگ
 5. #95
  SAEED2990

  کوچولو در حال راه افتادن

  تاریخ عضویت
  December 2008
  نوشته ها
  16
  0
  0

  پیش فرض

  پروژه voip باید اوایل ماه آینده به بهره*برداری برسد

  بر اساس برنامه زمانبندی شده، پروژه voip باید از اوایل دی ماه به بهره برداری برسد.

  محمدباقر ظهوری فر مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت ضمن بیان این مطلب، اظهار داشت: قرار داد voip نیمه دوم آبان ماه با برندگان مزایده منعقد شده است.

  وی افزود: بر اساس این قرارداد، شرکت*های برنده 45 روز فرصت دارند تا تجهیزات مورد نیاز را خریداری، نصب کره و به بهره*برداری برسانند.

  وی خاطر نشان کرد: این قرار داد به مدت یک سال میان شرکت ارتباطات زیرساخت و سه شرکت برنده مزایده voip منعقد شده است.

  محمدباقر ظهوری*فر در خصوص مبلغ قرارداد نیز تصریح کرد: مبلغ قرارداد بستگی به توانمندی و فعالیت شرکت*های برنده مزایده دارد.

  وی ادامه داد: هریک از این اپراتورها می*بایست حداقل 10 میلیارد ریال در ماه به شرکت زیرساخت پرداخت کنند و هزینه ترافیک بیش از این مبلغ براساس ضوابط در قرارداد پرداخت خواهد شد.

  مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: این شرکت*ها می*بایست ارتباطات ورودی به کشور و ارتباطات از داخل به خارج کشور را از طرف شرکت زیرساخت به مشتریان ارائه دهند.

  وی افزود: با اجرای این قرارداد، ارتباطات بین المللی از طریق voip ساماندهی شده و مردم نیز با هزینه کمتر و از کانال*های رسمی نیازهای خود را برطرف می*کنند.
 6. #96
  SAEED2990

  کوچولو در حال راه افتادن

  تاریخ عضویت
  December 2008
  نوشته ها
  16
  0
  0

  پیش فرض

  ميزان قطعي فيبر نوري ايران بيش از استاندارد است
  ميزان قطعي فيبر نوري در شبكه زيرساخت بايد كاهش يابد در غير اين صورت ضرر و زيان فوق*العاده*اي وارد مي*شود.


  علي*اكبر تاج*الديني - مدير كل طرح و مهندسي شركت ارتباطات زيرساخت - در گفت*وگو با ايسنا، با بيان اين مطلب تاكيد كرد: مسلما ميزان قطعي فيبر نوري كشور خارج از استاندارد است كه اميدواريم با قانون صيانت از حريم فيبر نوري مقدار زيادي از مشكلات حل شود.

  وي گفت: سازمان*ها و ارگان*هاي دولتي راجع به فيبر نوري به ويژه فيبر نوري زيرساخت توجيه نشدند و شايد از نظر زيرساخت به ميزان كافي در چند سال گذشته تبليغ نشده است.

  او همچنين در باره* بحثي كه با عنوان قاچاقچيان فيبر نوري وجود دارد و با تاكيد بر اين كه در فيبر نوري بحث قاچاقچي تعريف نشده است اظهار كرد: ما آخرين تكنولوژي روز تجهيزات انتقال را براي جبران اين مسئله و برقراري ترافيك با قطعي فيبر نوري بوجود آورده و مي*آوريم ولي اين به معناي آن نيست كه هر چه فيبر قطع مي*شود قابليت جبران و بازيابي دارد.

  اين كارشناس تصريح كرد: يكي از خصوصيت*هايي كه شبكه*ها با مبناي ip دارند اين است كه استفاده بهينه*اي از پهناي باند صورت گيرد و با اين كار مديريت درستي در پهناي باند خواهد شد زيرا ما در حال حاضر ظرفيت را به صورت ثابت در اختيار مشتري قرار مي*دهيم و اين مشتري است كه خود در آن محتوا قرار مي دهد و قرار دادن محتوا از وظايف سازمان محسوب نمي شود.
 7. #97
  SAEED2990

  کوچولو در حال راه افتادن

  تاریخ عضویت
  December 2008
  نوشته ها
  16
  0
  0

  پیش فرض

  المپیک 2012 لندن، المپیک موبایل
  Name: 1.jpg Views: 2 Size: 4.6 Kb

  شرکت بزرگ مخابراتی British Teleom-BT طرح*های خود را به عنوان شریک مخابراتی-ارتباطاتی بازی*های المپیک 2012 لندن اعلام نمود.

  به گفته Computing برگزارکنندگان المپیک 2012 لندن برنامه*های خود را برای طراحی یک استراتژی موبایل با همکاری شرکت BT آغاز نمودند.

  Stuart Hill نايب رئیس پروژه London 2012 شرکت BT می*گوید: «برنامه*هایی در دست است تا اهمیت فناوری موبایل در رابطه با تراکنش*های متقابل برای تماشاگران و پیگیری کنندگان بازی*های 2012 لندن مشخص گردد.»

  به گفته Hill این غول مخابراتی اینک درحال آماده*سازی زیرساخت*های مخابراتی است که برای مخابره و ارسال بازی*ها مورد نیاز می*باشد.

  یکی از مراحل این برنامه*ریزی شامل تعیین تمایلات کاربران حول استفاده از موبایل و تعیین سرویس*های مورد نیاز تا پیش از پخش آزمایشی شبکه در سال 2010 خواهد بود.

  «ما اینک درحال مذاکره با Gerry Pennell مدیر فناوری اطلاعات کمیته بازی*های المپیک لندن هستیم تا نشان بدهیم چگونه می*توان در راستای پیاده*سازی سرویس*ها برای پشتیبانی از mobility و همچنین ارتقاء نحوه تعامل مردم با این بازی*ها تلاش نمود.»

  سرویس*های موبایلی که احتمالاً از جانب BT در اختیار مردم قرار خواهد گرفت شامل گزارش مستقیم وقایع، سرویس*های نظرسنجی درخصوص ورزشکاران منتخب مردم و همچنین ارتباط با ترمینال*هایی خواهد بود که تماشاگران می*توانند با استفاده از دستگاه*های موبایل خود اقدام به پرداخت و خرید بلیت*های الکترونیکی (با قابلیت ذخیره بر روی گوشی*های موبایل و چک کردن آن با استفاده از تجهیزات رادیوئی مخصوص) بنمایند.
 8. #98
  SAEED2990

  کوچولو در حال راه افتادن

  تاریخ عضویت
  December 2008
  نوشته ها
  16
  0
  0

  پیش فرض

  پیوستن 14 عضو جدید به Open Handset Alliance
  [size=12:192e026f27]اتحادیه Open Handset Alliance از 14 عضو جدید خود استقبال می*کند. این اعضاء شامل کمپانی*های ذیل می*باشد: کمپانی AKM Semiconductor، RAM، کمپانی سازنده کامپیوترهای ASUSTek ،کمپانی ارتباطات Atheos، Borqs، Ericsson، کمپانی بین المللی Garmin، کمپانی Huawei Technologies، کمپانی سازنده نرم افزار Omron، شرکت Softbank Mobile، Sony Ericsson، Teleca AB، و دو کمپانی*Toshiba و Vodafone[/SIZE]
 9. #99
  reza1362
  معاون بازنشسته

   

  پیشکسوت کوچولو
  تاریخ عضویت
  September 2008
  محل سکونت
  مشهد
  نوشته ها
  12,356
  7,798
  4,885

  پیش فرض

  [SIZE=3:1566b23240]روشی دیگر برای تمیز کردن دندانها:[/SIZE]  مسواک زدن و یا نخ دندان کشیدن برای شما چقدر سخت و وقت گیر است؟ آیا به روشی دیگر برای تمیز کردن دندانهایتان فکر کرده اید؟ اگر تا به حال به شست و شو ی ماشین ها در کارواش دقت کرده باشید، حتما به این نتیجه رسیده اید که شست و شوی با فشار آب روشی بسیار موثر جهت تمیز کردن وسایل می باشد.

  همانطور که در تصویر می بینید با داشتن این دستگاه شست و شوی دهنده دندانها می توانید با فشار آب دندانها و لثه هایتان را حسابی تمیز کنید. مخترعین این دستگاه ادعا دارند که این وسیله به تنهایی می تواند جایگزین مسواک و نخ دندان شود و حتی می تواند جایگزینی بر روشهای تخصصی دندانپزشکی برای سفید کردن دندانها باشد. تا به حال نمونه های مشابهی از این گونه وسایل در بازار موجود بوده است، اما تفاوت اصلی این نمونه با گونه های قبلی در این است که در دستگاه جدید علاوه بر آب و فشار هوا، محلول های ضدعفونی کننده ای هم به آن اضافه شده است. شاید دلیل قیمت نه چندان ارزان آن همین مسئله باشد. قیمت این شست و شو دهنده 240 دلار است.

  به نظر من که داشتن چنین شست و شو دهنده ای خصوصا برای کسانی که بند و براکت ارتودنسی در دهانشان دارند، مثل یک معجزه بزرگ است.
  اگر یک روز از زندگی من باقی مانده باشد

  از هر جای دنیا چمدان کوچکم را می بندم راه می افتم

  ایستگاه به ایستگاه…

  مرز به مرز…

  پیدایت می کنم ، کنارت می نشینم

  بهت میگم تا بی نهایت دوستت دارم…  من یاور یقین و عدالتم من زندگی ها خواهم ساخت،
  من خوشی های بسیار خواهم آورد من ملتم را سربلند ساحت زمین خواهم کرد،
  زیرا شادمانی او شادمانی من است.

  کوروش بزرگ
 10. #100
  reza1362
  معاون بازنشسته

   

  پیشکسوت کوچولو
  تاریخ عضویت
  September 2008
  محل سکونت
  مشهد
  نوشته ها
  12,356
  7,798
  4,885

  پیش فرض

  [SIZE=3:508318c33b]اتصال 6 مانیتور به یک کامپیوتر با کابل USB::[/SIZE]  تا به حال به جای یک مانیتور از دو یا سه مانیتور متصل به یک کامپیوتر استفاده کرده اید؟ اگر چند مانیتوره بودن را تجربه کرده باشید هیچ وقت حاضر به برگشت به دوران تک مانیتوری نخواهید بود. تحقیقات هم اثبات کرده که استفاده از دو مانیتور به جای یکی به هنگام کار با کامپیوتر باعث افزایش بازدهی به میزان 15 درصد میشود. متاسفانه همه کارت های گرافیک امکان اتصال مانیتور اضافه را به شما نمی دهند. اما یک راه حل برای این مشکل وجود دارد.

  Vibook USB Adaptor یک کابل گرافیکی است که به کمک یک پورت ساده USB امکان اتصال چندین مانیتور را به یک سیستم مهیا می سازد. اصلا اهمیت ندارد که شما از لپ تاپ استفاده می کنید و یا کامپیوتر رومیزی. به کمک پورت USB این کابل , می توانید تا 6 عدد مانیتور را با حداکثر رزولیشن 1050*1680 پیکسل یا 1200*1600 پیکسل را به یک کامپیوتر متصل کنید. این محصول در واقع نوعی آداپتور تبدیل است که می تواند جایگزین پورت های VGA و DVI باشد. پس هر جا که پورت USB به وفور یافت شود, مانیتور ها هم می توانند قطار شوند کافی است به ازای هر مانیتور یک عدد کابل گرافیکی Vibook را با قیمت 130 $ تهیه کنید.البته چنین چیزی بیشتر به درد کاربران لپ تاپ می خورد چرا که با 130 دلار می توان یک کارت گرافیکی دارای چند خروجی خرید.
  اگر یک روز از زندگی من باقی مانده باشد

  از هر جای دنیا چمدان کوچکم را می بندم راه می افتم

  ایستگاه به ایستگاه…

  مرز به مرز…

  پیدایت می کنم ، کنارت می نشینم

  بهت میگم تا بی نهایت دوستت دارم…  من یاور یقین و عدالتم من زندگی ها خواهم ساخت،
  من خوشی های بسیار خواهم آورد من ملتم را سربلند ساحت زمین خواهم کرد،
  زیرا شادمانی او شادمانی من است.

  کوروش بزرگ
 11. #101
  reza1362
  معاون بازنشسته

   

  پیشکسوت کوچولو
  تاریخ عضویت
  September 2008
  محل سکونت
  مشهد
  نوشته ها
  12,356
  7,798
  4,885

  پیش فرض

  [SIZE=3:d210ce668b]دهمين دوره مسابقات برنامه نويسي دانشجويي برگزار شد:[/SIZE]  دهمين دوره مسابقات برنامه نويسي دانشجوئي (ACM) روز جمعه 6 دي ماه در دانشگاه صنعتي شريف به پايان رسيد و تيم هائي از دانشگاه صنعتي شريف، اميرکبير و علم و صنعت ايران به همراه تيمي از دانشگاه ساتيامو ژاپن به دور نهائي مسابقات راه پيدا کردند.

  اين دوره از مسابقات که با حمايت شرکت همکاران سيستم طي دو روز در دانشگاه شريف برگزار شد 108 تيم سه نفره از 53 دانشگاه سراسر كشور و يك تيم از كشور ژاپن برگزار شد، شركت*كنندگان طي پنج ساعت در حل 10 مساله رقابت كردند.

  شرکت همکاران سيستم در روز نخست اين مسابقات به ارائه يک سخنراني با عنوان Performance Issues in Enterprise Applications پرداخت که طي آن پيچيدگي هاي خاص برنامه هاي سازماني و هزينه هاي سنگيني که به همين دليل بر تيم توليد نرم افزار تحميل مي شود، مورد بررسي قرار گرفت. همچنين در اين سمينار اتوماسيون اداري همکاران سيستم به عنوان برنامه موفق در حل اين مشکلات و پيچيدگي ها ارائه شد.

  جوايز اين دوره از مسابقات در مراسم اختتاميه با حضور دکتر سهراب پور رياست دانشگاه شريف، شهريار رحيمي مديرعامل شرکت همکاران سيستم و دکتر يحيي تابش مدير اجرائي اين مسابقات به تيم هاي منتخب اهدا شد.
  اگر یک روز از زندگی من باقی مانده باشد

  از هر جای دنیا چمدان کوچکم را می بندم راه می افتم

  ایستگاه به ایستگاه…

  مرز به مرز…

  پیدایت می کنم ، کنارت می نشینم

  بهت میگم تا بی نهایت دوستت دارم…  من یاور یقین و عدالتم من زندگی ها خواهم ساخت،
  من خوشی های بسیار خواهم آورد من ملتم را سربلند ساحت زمین خواهم کرد،
  زیرا شادمانی او شادمانی من است.

  کوروش بزرگ
 12. #102
  reza1362
  معاون بازنشسته

   

  پیشکسوت کوچولو
  تاریخ عضویت
  September 2008
  محل سکونت
  مشهد
  نوشته ها
  12,356
  7,798
  4,885

  پیش فرض

  [SIZE=3:ecc2c9df42]همکاری گسترده AMD و XFX در سال جدید میلادی:[/SIZE]  خبر مي رسد کمپانی PINE و AMD قرارداد جديدی را به امضاء رسانده اند که طبق آن از سال 2009 ميلادی کمپانی PINE اقدام به توليد کارت گرافيک هايی بر پايه چيپست های گرافیکی تولید شده توسط کمپانی AMD خواهد کرد. لازم به ذکر است XFX بخشی از کمپانی PINE مي باشد که وظيفه توليد محصولات گرافيکی اين کمپانی را بر عهده دارد.  از نظر کمپانی PINE کارت گرافيک های سری Radeon HD 4000 محصولاتی بسیار موثر و موفق از لحاظ کارائی می باشند. مدير عامل کمپانی PINE در این باره می گوید: "اتحاد حال و آینده ما در حیطه محصولات ATI ما را قادر می سازد تا یک زوج وسیع و گسترده از محصولات را برای خریداران در سرتاسر جهان فراهم آوریم."  همچنين PINE اعلام کرد در راستای همکاری با AMD اولين محصولات اين کمپانی کارت های گرافيکی سری Radeon HD 4000 مي باشند که در اوايل سال 2009 ميلادی به بازار عرضه خواهند شد لازم به ذکر است کمپانی PINE/XFX تسهيلات بی نظيری از جمله XFX 5-STAR SUPPORT ، درايور های بهينه شده توسط مهندسان XFX و نسخه های Overclock شده XXX را برای علاقه مندان به محصولات سری XFX Radeon HD 4000 در نظر گرفته است.  با تمام اين اوصاف و با توجه به اينکه کمپانی XFX تا امروز بطور اختصاصی پردازنده های گرافيکی کمپانی NVIDIA را ترويج و به فروش مي رساند انتظار مي رود قدرت فروش کمپانی NVIDIA همچنان در بازار جهانی کاهش پيدا کند.  شايد نيمه دوم سال 2008 ميلادی يکی از بدترين زمان ها در تاريخ کمپانی NVIDIA باشد، البته NVIDIA نيز به شدت تلاش مي کند تا با عرضه محصولات جديد شرايط را تعديل کند. به هر حال انتظار مي رود تا نيمه اول سال 2009 همه چيز به نفع خريداران باشد!
  اگر یک روز از زندگی من باقی مانده باشد

  از هر جای دنیا چمدان کوچکم را می بندم راه می افتم

  ایستگاه به ایستگاه…

  مرز به مرز…

  پیدایت می کنم ، کنارت می نشینم

  بهت میگم تا بی نهایت دوستت دارم…  من یاور یقین و عدالتم من زندگی ها خواهم ساخت،
  من خوشی های بسیار خواهم آورد من ملتم را سربلند ساحت زمین خواهم کرد،
  زیرا شادمانی او شادمانی من است.

  کوروش بزرگ
 13. #103
  reza1362
  معاون بازنشسته

   

  پیشکسوت کوچولو
  تاریخ عضویت
  September 2008
  محل سکونت
  مشهد
  نوشته ها
  12,356
  7,798
  4,885

  پیش فرض

  [SIZE=3:3ec5cf538f]ارزش سهام اپل با شایعه مجدد بیماری استیو جابز سقوط كرد:[/SIZE]  پس از گزارش وب*سایت فن*آوری Gizmodo در مورد شایعه وخیم شدن وضعیت سلامت مدیر اجرایی اپل، ارزش سهام این شركت حدود دو درصد سقوط كرد.

  سخنگوی اپل حاضر به اظهارنظر در مورد این شایعه نشده و در پاسخ به وضعیت سلامت جابز اعلام كرد: اگر استیو جابز یا هیات مدیره این شركت تصمیم بگیرند وی دیگر نمی تواند شغل خود را به عنوان مدیر اجرایی اپل انجام دهد، این موضوع اعلام خواهد شد.

  Gizmodo به نقل از منابع آگاه گزارش داده وخیم*تر شدن سریع وضعیت سلامت جابز دلیل واقعی تصمیم وی برای لغو سخنرانی افتتاحیه در كنفرانس هفته آینده مك ورلد بوده است.

  با این حال این نخستین بار نیست كه سلامت استیو جابز مورد پرسش قرار می*گیرد و در گذشته نیز این امر تاثیر زیادی بر ارزش سهام اپل داشته است.

  جابز 53 ساله، در سال 2004 اعلام كرد برای برداشتن یك نوع سرطان لوزالمعده نادر تحت عمل جراحی موفقیت*آمیز قرار گرفته است اما وضعیت سلامت رییس اپل از اوایل سال 2008 كه در كنفرانس طراحان جهانی این شركت حاضر شد، موضوع گمانه*زنی و شایع بوده است.

  مقامات اپل مكررا وضعیت سلامت جابز را خوب توصیف كرده و با هرگونه شایعه*ای مخالفت كرده*اند.
  اگر یک روز از زندگی من باقی مانده باشد

  از هر جای دنیا چمدان کوچکم را می بندم راه می افتم

  ایستگاه به ایستگاه…

  مرز به مرز…

  پیدایت می کنم ، کنارت می نشینم

  بهت میگم تا بی نهایت دوستت دارم…  من یاور یقین و عدالتم من زندگی ها خواهم ساخت،
  من خوشی های بسیار خواهم آورد من ملتم را سربلند ساحت زمین خواهم کرد،
  زیرا شادمانی او شادمانی من است.

  کوروش بزرگ
 14. #104
  reza1362
  معاون بازنشسته

   

  پیشکسوت کوچولو
  تاریخ عضویت
  September 2008
  محل سکونت
  مشهد
  نوشته ها
  12,356
  7,798
  4,885

  پیش فرض

  [SIZE=3:4679371b94]گوگل مشترکان Gmail را از مرورگر IE دور ميکند[/SIZE]

  گوگل در تلاش است تا مشترکان سرويس پست الکترونيکي Gmail را به عدم استفاده از مرورگر اينترنتي Internet Explorer ترغيب کرده و مروگر Chrome خود يا Firefox موزيلا را جايگزين آن کند.
  زماني که کاربران از طريق نسخه 6 مرورگر IE قصد ورود به سرويس پست الکترونيکي Gmail را داشته باشند، پيغامي با عنوان "با سرعت بيشتر وارد Gmail شويد" در قسمت منوي سرويس اينترنتي آنها نمايان مي*شود.
  اين پيام به گونه*اي طراحي شده که کاربران با کليک کردن روي آنها وارد صفحه*اي از سايت گوگل مي*شوند در آن کاربران مي*توانند با مرورگر Chrome يا Firefox 3، با دو برابر سرعت وارد Gmail شوند.

  سرويس پست الکترونيکي Gmail هفته گذشته اين پيغام را براي کاربراني که از نسخه 7 مرورگر IE مايکروسافت استفاده مي*کردند نيز عرضه کرد، اما از آن زمان تاکنون گوگل اين پيغام را براي مرورگر IE7 حذف کرده و آن را فقط براي کاربران با مرورگر IE6 به نمايش مي*گذارد.

  کاربراني که از ديگر مرورگرهاي اينترنتي نظير Safari اپل و همچنين مرورگر Safari Opera Software ASA استفاده مي*کنند، با اين پيغام مواجه نخواهد شد.

  شرکت گوگل در حال حاضر IE7، Firefox 2.0 و نسخه*هاي آتي آنها و همچنين Chrome و Safari را تنها مرورگرهايي مي*داند که از سرويس Gmail پشتيباني مي*کنند.
  ديگر مرورگرهاي که قابليت پشتيباني از سرويس پست الکترونيکي Gmail را دارند، شامل Opera و نسخه*هاي پيشين IE، Firefox و Safari مي*شوند که البته از عرضه برخي قابليت*هاي اين سرويس ناتوانند.

  طبق آمارهاي منتشر شده از سوي مرکز Net Applications، بيش از 21 درصد کاربراني که ماه گذشته وارد اينترنت شده و در سايت*هاي مختلف اينترنتي گشت و گذار کرده بودند، مرورگر IE6 را به*کار برده بودند.
  در اين ميان، ميزان جست*وجوهاي اينترنتي بامرورگر IE7 در ماه نوامبر سال 2008 ميلادي 48 درصد بوده و Firefox 3 تنها 16 درصد از اين بازار را به خود اختصاص داده است.
  اگر یک روز از زندگی من باقی مانده باشد

  از هر جای دنیا چمدان کوچکم را می بندم راه می افتم

  ایستگاه به ایستگاه…

  مرز به مرز…

  پیدایت می کنم ، کنارت می نشینم

  بهت میگم تا بی نهایت دوستت دارم…  من یاور یقین و عدالتم من زندگی ها خواهم ساخت،
  من خوشی های بسیار خواهم آورد من ملتم را سربلند ساحت زمین خواهم کرد،
  زیرا شادمانی او شادمانی من است.

  کوروش بزرگ
 15. #105
  reza1362
  معاون بازنشسته

   

  پیشکسوت کوچولو
  تاریخ عضویت
  September 2008
  محل سکونت
  مشهد
  نوشته ها
  12,356
  7,798
  4,885

  پیش فرض

  [SIZE=3:a37f169091]افزایش سهم فایرفاکس در بازار مرورگر[/SIZE]  [SIZE=3:a37f169091]روزهای بد برای مایکروسافت و گوگل فرا می*رسد.[/SIZE]


  آخرین اخبار و اطلاعات از سهم مرورگرها در بازار حاکی از آن است که فایرفاکس موفق شده تا به بیست درصد از سهم جهانی دست پیدا کند.

  اطلاعات منتشر شده از سوی Net Applications نشان دهند، این است که سهم فایرفاکس از بازار مرورگرها در ماه نوامبر به 20.78 درصد بالغ گردیده است.
  این درحالی است که سهم مایکروسافت و مرورگر اینترنت اکسپلورر آن در همین مدت برای اولین بار به زیر 70 درصد سقوط نموده است. مطابق این آمار مرورگر جدید گوگل با نام کروم سهمی کمتر از یک درصد را تاکنون بخود اختصاص داده است.

  John Lilly مدیرعامل موزیلا دراینباره می*گوید: «کسب بیست درصد از سهم بازار دستاورد بزرگی برای موزیلا و فایرفاکس بحساب می*آید.»

  «این یک موفقیت و افتخار بزرگ است که جامعه بزرگ جهانی موزیلا به آن دست یافته است. این هدفی بود که تا چند سال گذشته دستیابی به آن برای ما ناممکن می*نمود.
  اینترنت آزاد اینک بیش از گذشته تاثیرگذار بوده و هزاران تن از توزیع*کنندگان موزیلا در سرتاسر جهان وجود دارند که نقش اساسی را در رسیدن به این نقطه ایفا نموده*اند.»

  این شرکت معتقد است عوامل زیادی در کسب چنین سهمی از بازار دخیل بوده*اند.
  یکی از عمده*ترین این دلایل اینست که این مرورگر بیشتر استفاده خانگی داشته و فرا رسیدن ایام تعطیلات سال جدید عاملی برای استفاده بیشتر از این مرورگر می*باشد.

  Net Applications همچنین عقیده دارد که افزایش رشد بیکاری نیز می*تواند به افزایش سهم فایرفاکس کمک شایانی بنماید زیرا در اینحالت افراد بیشتری بجای محل کار و اداره از منزل به اینترنت دسترسی خواهند داشت.
  اگر یک روز از زندگی من باقی مانده باشد

  از هر جای دنیا چمدان کوچکم را می بندم راه می افتم

  ایستگاه به ایستگاه…

  مرز به مرز…

  پیدایت می کنم ، کنارت می نشینم

  بهت میگم تا بی نهایت دوستت دارم…  من یاور یقین و عدالتم من زندگی ها خواهم ساخت،
  من خوشی های بسیار خواهم آورد من ملتم را سربلند ساحت زمین خواهم کرد،
  زیرا شادمانی او شادمانی من است.

  کوروش بزرگ
صفحه 7 از 153 نخست ... 23456789101112172757107 ... آخرین
نمایش نتایج: از 91 به 105 از 2285

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •