کاربری
کاربر گرامی به انجمن هاي تفريحي و عاشقانه كوچولو خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:

صفحه 3 از 172 نخستنخست 12345678132353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 45 از 2576

موضوع: اخبار موسیقی روز ایران و جهان

معاون و ناظم كل فروم كوچولو

عضو
    September 2008
    تشكر ها
    7,757
    تشكر شده 4,836 بار در 1,294پست

[SIZE=3:06284a653b]مصاحبه جديد و خواندني مجله اتفاق نو با ماهان بهرام خان و آروين علمشاهي [/SIZE]

براي ديدن صفحات مجله در اندازه ي واقعي بر روي آنها كليك نمائيد

اگر یک روز از زندگی من باقی مانده باشد

از هر جای دنیا چمدان کوچکم را می بندم راه می افتم

ایستگاه به ایستگاه…

مرز به مرز…

پیدایت می کنم ، کنارت می نشینم

بهت میگم تا بی نهایت دوستت دارم…

من یاور یقین و عدالتم من زندگی ها خواهم ساخت،
    من خوشی های بسیار خواهم آورد من ملتم را سربلند ساحت زمین خواهم کرد،
    زیرا شادمانی او شادمانی من است.

کوروش بزرگ

پیشکسوت کوچولو

مدير بازنشسته

عضو
    October 2007
    تشكر ها
    2,307
    تشكر شده 894 بار در 442پست

[SIZE=3:94adf5636f]خبرهایی از یک آلبوم متفاوت از پویا بیاتی

(بخاطر دلم)) عنوان آلبوم جدید( 88 ) پویا بیاتیه که تمامی مراحل تهیه رو سپری کرده و آماده پخشه

این آلبوم 12 قطعه داره و سرشار از عاطفه و احساسه . تمامی ترانه های این آلبوم رو خود پویا بیاتی سروده

بجز دو قطعه گزینه غلط(مریم بیتا) و دل نکندی (علی خلیلی) . تنظیم این کار هم ماحصل تلاش یکساله پویاست

و ایشون به موفقیت چشمگیر این آلبوم ایمان داره البته مطمئنا شنیدن این آلبوم تحسین شما رو هم برخواهد انگیخت

انتخاب ظریف ترانه ها و ملودیها با همراهی چاشنی احساس که ذاتا توی حنجره پویا هست این البوم رو به یه شاهکار تبدیل کرده

واما 12 قطعه این البوم عبارتند از:

1- بخاطر دلم
    2- عطر سیب بوی یاس (به یاد ناصرعبداللهی)
    3- گزینه غلط
    4- سر گیجه
    5- دل نکندی
    6- تلخ پر رنگ
    7- رو به قبله
    8- علی و زهرا
    9- محرمانه
    10- اشکای روز مبادا
    11- قصه این بود
    12- بی کلام ( دل نکندی)

طرفداران پویا بیاتی عزیز و همه علاقه مندان به موسیقی پاک و مفهوم گرا رو به شنیدن این آلبوم دعوت می کنیم.

کمتر از 45 روز تا پخش آلبوم بخاطر دلم شاهکار جدید هنری خواننده محبوب و محجوب ایران زمین: پویا بیاتی

در ضمن اگه اتفاق خاصی نیفته تا یکی دو هفته آینده منتظر یه سورپرایز فوق العاده از پویا بیاتی باشید...

مطمئنم همه رو شوک زده میکنه ...

عزیزانی که از ما راه ارتباط مستقیم با پویا بیاتی رو میخان میتونن پیغام خودشون رو از طریق ایمیل poya_bayati@yahoo.com

به ایشون منتقل کنن.

تحملم نکن ولی نرو توو فکر باطلم*** برو ولی نرو بمون بمون بخاطر دلم
    [/SIZE]
    برای بهتر زندگی کردن باید بهتر دید ...!!!

پیشکسوت کوچولو

مدير بازنشسته

عضو
    July 2007
    تشكر ها
    22
    تشكر شده 455 بار در 313پست

[SIZE=3:57bb3ab324]گزارش کامل جايزه معروف گرمی [/SIZE]

[SIZE=3:57bb3ab324]مراسم جایزه گرمی روز هشتم فوریه برگزار شد. مراسم امسال که در Staples Center در لس*آنجلس کالیفرنیا برگزار شد به علت حضور بزرگانی مانند پل مک*کارتنی و نیل دایموند اعتبار ویژه*ای پیدا کرده بود.
    سال ۲۰۰۸ سال ستاره*های جدیدی در دنیای موسیقی بود که حضور آن*ها در گرمی امسال به مراسم رنگ*وبوی متفاوتی داده بود.

Staples Center
    استیج سالن Staples Center به سه قسمت تقسیم شده بود؛ دو قسمت که محل اصلی اجرای برنامه بود و یک قسمت راهرو مانند و جلوتر از این دو قسمت که هنرمندان می*توانستند در فاصله*ی کمی از حضار قرار بگیرند.

برنده*ی اصلی
    برنده*ی اصلی گرمی امسال، گروه کلدپلی با آهنگ Viva la Vida بود. آن*ها جایزه بهترین ترانه سال، بهترین اجرای پاپ باکلام توسط گروه و بهترین آلبوم راک (برای آلبوم Viva la Vida or Deah and All His Friends) را بردند.
    گروه کلدپلی در این مراسم اجرا هم داشت. ابتدا کریس مارتین با پیانو ترانه*ای را اجرا کرد و سپس در قسمت اصلی استیج به باقی گروه پیوست و آهنگ Viva la Vida را اجرا کردند.
    وقتی نام کلدپلی برای اولین*بار و دومین*بار به عنوان برنده اعلام شد، کریس مارتین با یک پرش بلند خوشحالی*اش را نشان داد!

دو اجرا از تیمبرلیک
    جاستین تیمبرلیک در اوایل مراسم روی استیج آمد و ترانه*ی زیبایی با Al Green اجرا کرد. تیمبرلیک پیش از اجرای ترانه گفت: «از زمان کودکی به آهنگ*های Al Green علاقه داشتم.» در بخش دیگری از مراسم جاستین تیمبرلیک پیانو نواخت و ترانه*ای با TI اجرا کرد که با تشویق فراوان حضار همراه شد.

دو ستاره*ی جوان در کنار هم
    از ابتکارات گرمی امسال، حضور تیلور سویفت و مایلی سایرس در کنار هم بود. این دو ترانه*ای با نام Fifteen (پانزده) اجرا کردند. مایلی سایرس پس از اجرای مشترک ترانه با تیلور سویفت، گفت: «این ترانه را دوست خوبم تیلور سویفت ساخته و خوشحالم که امشب این فرصت را داشتم که این ترانه را با او بخوانم.» سپس همراه با هم قسمت دیگری از نامزدهای گرمی را معرفی کردند.

ترانه*ی اجتماعی
    کیدراک ادغامی از سه ترانه*ی خود را اجرا کرد که اولی ترانه*ی اجتماعی او با نام Amen بود. در هنگام احرای این ترانه، در پس*زمینه*ی استیج روی نمایشگرها، پرچم کشورهای مختلف به نمایش در می*آمد که در این میان پرچم ایران نیز نمایش داده شد.
    همچنین لیل وین با ترانه*ای که برای نیو*اورلئان و افرادی که درگیر طوفان کاترینا شدند خواند، فضای مراسم را دگرگون کرد.

اولین جایزه
    اولین جایزه به جنیفر هادسن تعلق گرفت. او چند ماه پس از این که بستگانش را از دست داد به این جایزه رسید و در هنگام دریافت جایزه به با حالتی غمگین از بستگان از دست رفته*اش یاد کرد. او همچنین یکی از ترانه*هایش را اجرا کرد

جایزه به شوالیه تاریکی رسید
    در بخش بهترین ساندترک آلبوم که رامین جوادی آهنگساز ایرانی برای فیلم مرد آهنی نامزد بود، جایزه به جیمز نیوتون هاوارد و هانس زایمر برای فیلم شوالیه تاریکی رسید.

پل مک*کارتنی و نیل دایموند
    اجراهای زیبای پل مک*کارتنی و نیل دایموند حضار را به وجد آورد. تعدادی از برندگان جوایز گرمی در هنگام گرفتن جایزه با بردن نام پل مک*کارتنی به او ادای احترام کردند.

[/SIZE]
    [/b]

کوچولو تازه به دنیا آمده

عضو
    February 2009
    تشكر ها
    0
    تشكر شده 0 بار در 0پست

salam age mishe biogaraphy kamel az sasy mankan bezarid. mamnun :?:

کوچولووو فوق فعال

عضو
    June 2007
    تشكر ها
    0
    تشكر شده 87 بار در 72پست

:idea: [SIZE=3:86882d4437]آلبوم "کمیاگر" با صدای نامجو منتشر شد. [/SIZE] :idea:

[SIZE=3:86882d4437]آلبوم موسیقی "کمیاگر" نوشته "پائولو کوئلیو" با صدا و موسیقی محسن نامجو و ترجمه آرش حجازی به
    مناسبت بیستمین سال انتشار این رمان توسط موسسه نوین کتاب گویا منتشر شد.

این آلبوم شامل 5 پنج سی دی است که در 330 سیصد و سی دقیقه ، داستان مشهور "کمیاگر" را
    روایت کرده است. "آرش حجازی" مترجم و مدیر انتشارات کاروان در بخشی از معرفی این آلبوم به چرایی
    انتشار آلبوم صوتی این رمان با صدای نامجو اشاره کرد و گفت : از زمانی که اولین ترجمه کمیاگر به همت
    "خانم دل آرا قهرمان" در ایران چاپ شد، بیش از یک میلیون و پانصد هزار نسخه به فروش رفته است
    معمولا برای محاسبه تعداد خوانندگان یک کتاب ، تعداد نسخه های فروش رفته را سه برابر می کنند
    با این فرض که به طور متوسط هرکتاب را سه نفر می خوانند.

با این حساب تعداد خواننده های "کمیاگر" فقط در ایران حدود 4 میلیون و پانصد هزارنفر است !
    یعنی از هر 13 نف ر، یک نفر این کتاب را خوانده و با وجود عدم دسترسی به آمارهای دقیقی از فروش کتاب در ایران ،
    شاید بتوان گفت کمتر کتابی در ایران به این میزان فروش دست یافته است به همین دلیل گونه ای دیگر
    از روایت این اثر را بر خود واجب دیدیم چراکه کمیاگر اثری است که فرهنگ ملت ها را با هم تلفیق می کند.
    این کتاب پیوندی نزدیک با عناصر اربعه دارد، دریای آب ،صحرای خاکی ، باد وزنده و خورشید آتشین.
    پس باید اثری خلق می کردیم که این پیوند نزدیک و این بدویت را بازبتاباند؛چراکه پیام اصلی کمیاگر
    این است که "همه چیز تنها یک چیز است".پس باید سعی می کردیم این وحدت در کثرت را در روایت
    منعکس کنیم ، بنابراین محسن نامجو تنها کسی بود که می توانست همزمان از پس هرسه وظیفه برآید.

حجازی در ادامه در خصوص کم و کیف روایت این اثر چنین نوشته است :
    با محسن نامجو طی چند جلسه درباره متن گپ زدیم و بعد از یک جلسه ضبط آزمایشی ،
    به این نتیجه رسیدیم که باید کل کتاب را برای ضبط صوتی بازنویسی کنیم تا غرابت متن در خوانش
    شفاهی از بین برود، نزدیک به دوماه در استودیوبل شبانه روز روی این اثر کار کردیم؛در این اثر
    محسن نقش تمام شخصیت های داستانی را خودش بازی می کرده تا به پیام "همه چیزیک چیز است"
    وفادار بماند بنابراین شنونده با ده ها شخصیت در کتاب طرف می شود اما همه شخصیت ها یک نفراست.
    لازم به ذکر است این اثر به نوازندگی (سه تار و پیانو ) و صدای محسن نامجو ،نوید اربابیان "گیتار باس"،
    علی جافری "باقلاما و سازهای کوبه ای" در استودیو بل ضبط شده است.
    [/SIZE]

مرا اندکی دوست بدار ، ولی طولانی ...

عضو
    September 2008
    تشكر ها
    7,757

[SIZE=3:f77e17ce63]خبرهایی از هنرمندان محبوب شما : محسن چاووشی ، سیاوش قمیشی ، علی اصحابی و.......[/SIZE]

[SIZE=3:f77e17ce63]محسن چاووشی[/SIZE]

خوب اول از همه ، از محسن چاوشی شروع می کنیم . با پخش آلبوم زیبای یه شاخه نیلوفر اخبار پیرامون محسن از حالت ضد و نقیض خارج شد اما خبرهایی از آلبوم ریمیکس ، من خود آن سیزدهم ، آلبوم ریمیکس سنتوری و وحشت !! فکر و توجه حامیان وی و موسیقی را به خود جلب کرد . خبر پخش آلبوم ریمیکس آنقدر بزرگ شد که همه به دنبال آن بودند که متوجه شوند این ریمیکس برای آلبوم جدید است یا کارهای قبلی . اما باید عرض کنم که زیاد نباید منتظر این آلبوم بود . چون این مسئله به اندازه خبرش آنقدر بزرگ نیست و محسن چاوشی هم اصلا علاقه ای به خوندن کارهای تکراری نداره و نباید زیاد منتظر همچین آلبومی بود و اما آلبوم وحشت !!؟؟ وحشت یا غیر وحشت . مسئله این نیست ، چون بارها ممکن است نام آلبوم تغییر کند اما این بار حتما منتظر آلبومی فوق العاده از محسن چاوشی باشید ، البته اصلا زمان دقیقی از پخش وجود ندارد . اما این بار کار وی کاملا متفاوت خواهد بود مثل کارهای قبلی او . البته به دل تمام اقشار جامعه خواهد نشست .

[SIZE=3:f77e17ce63]سیاوش قمیشی[/SIZE]

اما بریم سراغ سیاوش قمیشی . سیاوش قمیشی هم اکنون در حال ساخت آلبومی کاملا متفاوت است که تنظیم و ملودی آن با آلبوم رگبار کاملا فرق دارد اما برای شنیدن این آلبوم زیاد عجله نکنید . این آلبوم حداقل دارای 9 ترک می باشد و احتمالا یکی از ترکهای آلبوم ریمیکس خواهد بود .

نترس ... برو بشین رو به روی آینه

یکی یکی بشمار همه پینه ها تو ....... یکی یکی پاره کن نامه ها تو

[SIZE=3:f77e17ce63]علی اصحابی[/SIZE]

علی اصحابی هم در حال انجام آخرین کارهای تولید و پخش آلبوم تو راست میگی هست که قراره از کمپانی ایران گام پخش بشه که اغلب موزیک های این آلبوم توسط استاد تنظیم ترنس نوین در ایران ( الیاس شیرزاد ) عزیز تنظیم شده و البته میکس و مسترینگ نهایی هم به عهده ی الیاس شیرزاد بوده و مطمئن باشید آلبوم موفقی خواهد شد .

[SIZE=3:f77e17ce63]الیاس شیرزاد ( استاد تنظیم ترنس نوین ایران )[/SIZE]

الیاس شیرزاد هم کارها و تنظیمات بسیار حرفه ای رو داشته که بزودی پخش خواهد شد و لازم به ذکر است بعضی تنظیم های الیاس که اخیرا پخش شده شاید به یکی دو سال گذشته برگردد که متاسفانه بعضی از آنها دیر پخش شد ، اما منتظر آهنگها و تنظیمات جدید الیاس شیرزاد باشید . از کارهای آینده ی الیاس می توان به تنظیم و آهنگ فیلم آن سوی پرچین اشاره کرد که احتمالا در ایام نوروز در سینماهای کشور اکران خواهد شد . البته چند کار تا عید نوروز پخش خواهد شد : پارسا چیلیک : ساعت 5 - علیرضا فرد - و ....

[SIZE=3:f77e17ce63]علی عبدالمالکی[/SIZE]

علی عبدالمالکی در آلبوم نامسلمون توانست شایستگی های خودش رو ثابت کنه اما این پایان کار نخواهد بود ، علی عبدالمالکی داره روی آلبوم جدید خودش که خیلی براش زحمت کشیده کار میکنه که امیدواریم مراحل مجوز آلبوم وی به طور کامل و با موفقیت طی بشه . البته تنظیم ( پدر تنظیم مدرن ایران ) دی جی سروش اس جی ترک هم فضای این کارها رو زیباتر کرده ...... جای تعجب نیست که اگر در کنار تنظیم زیبای دی جی سروش عزیز حداقل یک کار از علی با الیاس شیرزاد ببینیم .

ایستگاه به ایستگاه…

مرز به مرز…

کوروش بزرگ

پیشکسوت کوچولو

مدير بازنشسته

عضو
    October 2007
    تشكر ها
    2,307

[SIZE=3:e187a4dedd]" کنسرت رضا صادقی در کرج برگزار شد "

.:: مشکی پوشان در کرج نواختند ::.

رضا صادقي به همراه گروه مشكي*پوشان در كرج به اجرا پرداخت.

در اين كنسرت كه به مدت 2 شب در كرج برگزار شد رضا صادقي به همراه گروه مشكي*پوشان براي اجراي قطعات خود به روي صحنه آمد و قبل از اجرا با يادي از خسرو شكيبايي گفت: او هنرمندي پايبند به اخلاق و آداب انساني بود.
    وي در ادامه با به مرحوم عبداللهي اشاره كرد و افزود:ناصر هم در همين شهر به اجراي برنامه پرداخته بود و مي*دانم كه روحش* با ماست و حتما شاد خواهد بود.
    اين خواننده كه بعد از بيست و چهارمين جشنواره موسيقي فجر اولين اجراي خود در كرج برگزار كرد در اين كنسرت قطعات قديمي خود را براي مخاطبان اجرا كرد.
    صادقي همچنين در اين كنسرت با اجراي قطعه*اي از بابك بيات ياد اين آهنگساز را گرامي* داشت.

منبع : فارس
    [/SIZE]

پیشکسوت کوچولو

مدير بازنشسته

عضو
    October 2007
    تشكر ها
    2,307

[SIZE=3:252fea3192]" آخرین کنسرت امسال شهرام ناظري "

.:: شواليه*ي آواز ايران در كرج مي*خواند ::.

آخرين كنسرت شهرام ناظري در سال 87 در شهرستان كرج برگزار مي*شود. اين كنسرت روزهاي 24 و 25 اسفند*ماه در تالار شهيدان نژاد *فلاح برگزار خواهد شد. به گفته* تهيه*كننده اين كنسرت از آنجا كه اين برنامه آخرين برنامه كنسرت*هاي شهرام ناظري در سال جاري است، به*صورت ويژه*اي برگزار مي*شود.

هم*چنين مراسم استقبال از اين هنرمند پيشكسوت ساعت 17 روز 24 اسفند*ماه در تالار ياد*شده انجام خواهد شد و مسوولان شهر كرج، نمايندگان مجلس، مسوولان فرمانداري و شهرداري و ... استقبال رسمي از ناظري انجام خواهند داد.

گفتني است: اين كنسرت ساعت 20 تا 22 روزهاي ياد*شده با همراهي گروه موسيقي مولوي و با همكاري شركت حافظ برگزار مي*شود.
    [/SIZE]

كوچولو رسمي شده

کوچولوووووو فعال

عضو
    October 2008
    تشكر ها
    219
    تشكر شده 447 بار در 93پست

سلام یه سوال
    ببینم کسی از کنسرت امروز خواجه امیری تو قزوین خبر نداره؟
    خدایا هق هق گریه هایم از گلویی برمیاد ک از رگ گردن به آن نزدیکتری...

پیشکسوت کوچولو

مدير بازنشسته

عضو
    October 2007
    تشكر ها
    2,307

نوشته اصلی توسط Payiz
    سلام یه سوال
    ببینم کسی از کنسرت امروز خواجه امیری تو قزوین خبر نداره؟
    [SIZE=3:5aac808d58]سلام پاییز جان
    یکی دو تا سایت معتبر خبر موسیقی دیدم همچین خبری و ندیدم. :wink:
    [/SIZE]

عضو
    September 2008
    تشكر ها
    7,757

[SIZE=3:77a358e45a]خبرهاي جديد از آخرين وضعيت خوانندگان محبوب شما[/SIZE]

( محسن چاوشي - بنيامين - حميد عسکري - مجتبي کبيري - مجيد اخشابي - رضا صادقي - اميد نوري )

محسن چاوشی:
    یه شاخه نیلوفر تنها آلبومی از محسن چاوشی عزیز بود که انتقاد های بیشماری از اون شد.انتقادهایی که به مرور زمان تبدیل به تعریف شد ولی خب هرچند که بعضی از همین انتقاد ها جنبه ی محکم تری هم به خود گرفت.جالبه که هنوز محسن چاوشی یه شاخه نیلوفر رو بهترین آلبوم خود میدونه به طوری که جمع کردن یه شاخه نیلوفر دیگه رو سخت میدونه.
    وحشت حکایت جوانیست که به دلیل گناه دچار آتش جهنم شده است و پشیمان از عشق و گناه کرده...
    باید دید محسن چاوشی در آلبوم جدید خود
    خود چه خواهد کرد .نکته ی جالب آلبوم جدید محسن چاوشی در این است که از یه ترانه سرای جدید زیاد استفاده کرده حتی بیشتر از امیر ارجینی و حسین صفا.

دوباره باز با خیالت میشینم کنار باغچه
    داغ تو توی دلم موند یادگاریت گوشه ی تاقچه
    وقتی میگن بی وفایی آب میشم ذره به ذره
    همه میگن که تو گرگی قایم شدی تو پوست بره...

آلبوم جدید محسن چاوشی باز هم بدست آوای باربد می باشد چون که محسن عزیز از نحوه ی انتشار یه شاخه نیلوفر خیلی راضی به نظر میرسه.
    آلبوم یه شاخه نیلوفر بر اساس معیار های شخصی محسن چاوشی انتخاب شد به همین دلیل از ترانه های سنگین استفاده شد.ولی آلبوم بعدی محسن چاوشی بر اساس سلیقه های مردمی می باشد.باید دید که محسن چاوشی چقدر سلایق مردم رو میشناسه...

بنیامین بهادری:
    باز هم بنیامین بهادری دچار وسواسی شد.به طوری که تعداد ترک های آلبوم خودش رو کم وحدف کرد. تنها چیزی که مسلمه اینه که شمارش معکوس آلبوم بنیامین رو باید شروع کرد .کمتر از 20 روز دیگه به انتشار البوم بنیامین بهادری مونده .به گفته ی کسایی که این آلبوم رو شنیدن بهترین آلبوم موسیقی ایران در 10 سال پیش خواهد بود و همچنین پرفروشترین.

حمید عسکری:
    آلبوم کمای جدید حمید عسکری عید امسال روانه بازار خواهد شد .این خبر به صورت قطعی اعلام نشده اگر عید امسال پخش شد که خوبه اگه نه به تابستان 88 انتقال پیدا میکنه.در آلبوم جدید حمید عسکری شاهد 9 ترک هستیم که 4 کار اون ترنس بسته شده.به گفته حمید عسکری:

برای این البوم زحمت زیادی کشیدم و هزینه ی زیادی رو هم خرج کردیم امیدوارم این آلبوم به دل هموطنان عزیزم بنشینه ولی به نظر خودم این البوم از کما1 خیلی بهتر و قوی تر شده.

رضا صادقی:
    خرداد 88 آلبوم جدید رضا صادقی. با گفتگویی که با رضا صادقی عزیز داشتیم تقریبا مطمئن شدیم که فعلا خبری از آلبوم رضا صادقی نیست .البته البوم رضا آماده ی پخشه ولی ترافیک زیادی رو برای پخش آلبوم داریم انشالله شب عید خودتون متوجه میشید که چند آلبوم با هم پخش میشه و رضای عزیز خودش فعلا کناره گیری کرده.

مجتبی کبیری:
    7 فروردين منتظر نیم نگاه باشید .آلبوم کبیری بعد از سه سال پخش میشه تنظیم اکثر کارها به یک سال پیش برمیگرده ولی خود آقای کبیری به فروش بالای این آلبوم مطمئنه.

مجید اخشابی:
    آلبوم جدید مجید اخشابی که متاسفانه آخرین آلبوم مجید عزیز هم هست فعلا زمانی رو برای پخش نداره این البوم قرار بود با نام یاس پر پر پخش بشه که لغو شد. مجید اخشابی واقعا سرش شلوغه چون آهنگسازی چند فیلم رو بر عهده گرفته و فعلا قصد دادن البومش رو نداره...

امید نوری
    آلبوم امید نوری مدتی میشه که کامل و منتظر دریافت مجوزه پخشه تنظیم اکثر کارها به دست soroosh s g t می باشد به گفته ی کسانی که آلبوم رو شنیدن موقع پخش آلبوم سروصدای زیادی بپا میشه .امید نوری بدون شک یکی از خواننده های آینده داره کشورمونه.آرزوی سلامتی براش میکنیم.

امین رستمی:
    بدون شک یکی از سه پدیده ی سال 87 امین رستمی بود.این حرف هراسان نیست حرف کساییه که صدای امین رستمی رو شنیدن. نکته جالب در مورد امین رستمی اینه که امین قبل از اینکه آلبومش پخش بشه استارت آلبوم دومش رو زده و تا الان تعدادی از ترک های اون آمادست .بزودی شاهد یک تک آهنگ از امین رستمی خواهیم بود ولی یادتون باشه آهنگ پخش شده جایی در آلبوم جدید امین رستمی نداره.از جمله همکاران امین رستمی در آلبوم جدیدش میشه به میلاد ترابی- فریدون و محسن چاوشی اشاره کرد..

منتظرخبر هاي تکميلي ( مجيد خراطها ) در سري دوم خبرهاي نوروزي از ما باشيد

ایستگاه به ایستگاه…

مرز به مرز…

کوروش بزرگ

پیشکسوت کوچولو

مدير بازنشسته

عضو
    October 2007
    تشكر ها
    2,307

[SIZE=3:be7d6c5ac0]متن کامل گفت و گوی همشهری جوان با محسن چاوشی

این همه آلبوم پاپ، تکراری نیست؟

مهدی معزی- نوید غضنفری: محسن چاووشی مثل بقیه خواننده های پاپ نیست که خیلی راحت بتوانی او را پیدا کنی. اگر رابطه های موجود نباشد، او دست نیافتنی است؛ مثل همان زمان انتشار آلبوم. الان هفت ماه از اولین آلبوم مجاز محسن چاووشی می گذرد. آلبومی که بیش ترین استقبال را در بازار راکد موسیقی ایران به خودش دید. فروشی فوق العاده که نه چاشنی تبلیغ داشت و نه موجی رسانه ای. چون او بعد از انتشار آلبوم هیچ وقت مصاحبه ای درباره چالش های آلبوم «یه شاخه نیلوفر» نکرد. او شخصیت ویژه و منحصر به فردی دارد؛ آن قدر متواضع است که انگار نمی داند جزو محبوب ترین خواننده های پاپ ایران است.

7 ماه از انتشار آلبومت می گذرد. اما بحث کردن سر آلبوم « یه شاخه نیلوفر» قدیمی، کهنه و دستمالی شده نیست. چون دو تا از مصاحبه ها به قبل از انتشار آلبوم برمی گشت و دیگری فقط 3 روز از انتشار آلبوم گذشته بود که بالطبع نمی توانستیم بحث اساسی درباره آلبوم بکنیم؛ چون که فیدبکی وجود نداشت. اما الان همه چیز مشخص است. بعد از آن هم که دیگر با جایی مصاحبه نکردی. می خواهیم ببینیم چه واکنش هایی از اولین آلبوم مجازت گرفتی ؟

زیاد در جریان این جور چیزها نیستیم. دنبال کارهای جدیدیم. فکر می کنم محمدرضا آهاری (تنظیم کننده آلبوم یه شاخه نیلوفر که کنار او نشسته) که بیش تر این مسائل را دنبال می کند، بهتر است توضیح بدهد.

می دانیم که دنیای تو به استودیوی خانگی ات خلاصه می شود.اما به هرحال اگر فیدبکی از کار نداشته باشی متوجه وضعیت آلبوم نمی شوی. البته این جور هم نیست که متوجه نشده باشی. از طریق موبایل، اس ام اس...

خودتان که می دانید کسی شماره من را ندارد(می خندد)

می دانیم. اما به هر حال آلبوم فروش خوبی داشت ولی به این معنی نیست که همه مخاطبان با کار ارتباط برقرار کرده باشند. این انتقادات شان را هم از گوشه و کنار مطمئنا به گوشت می رسانند.

ما خیال می کردیم که «یه شاخه نیلوفر» خیلی بهتر از این ها بتواند جواب بدهد ولی یک مقدار دیر جواب داد. این آلبوم دوم هم نمی دانم چه اتفاقی برای اش می افتد. چون سلیقه مردم هر روز تغییر می کند.
    آهاری: اصلا فکر می کنم برای موسیقی فضای مناسبی وجود ندارد. برای مردم ما موسیقی اصلا مهم نیست. گرفتاری مردم هم خیلی زیاد شده. پس در این شرایط سخت احساس جای منطق را می گیرد.

این چیزی که می گویی فقط برای موسیقی است یا نه؟ جامعه را می گویی یا فرهنگ موسیقی گوش کردن را؟ این ها با هم فرق می کنند؟

زمانی که سنتوری آمد شرایط به گونه ای بود که آن حس را می پذیرفتند. اما الان شرایط دیگر سخت شده. هرچه قدر هم که سعی کنی بهتر کار کنی، بعضی دوست دارند که قدیمی ها را گوش کنند. اصلا دوست ندارند پیشرفت کنند.

اما قرار نیست که فرهنگ موسیقی گوش کردن مردم عوض شود؟ هرکسی مشخص است که چه چیزی دوست دارد؟

نه نگاه کنید. چهارتا از این قطعات آلبوم یه «شاخه نیلوفر» مال دو سال پیش بود. یقینا پذیرش این قطعات در زمان حال سخت تر است.

اما فکر می کنیم بیش تر از این که مردم تغییر کرده باشند کار شما تغییر کرده بود. مثلا؛ فرهاد یک ژانر مشخص داشت. محسن چاووشی هم این ژانر مشخص را می تواند داشته باشد. این که حالا با شرایط زمان بخواهد تغییر کند زیاد قابل پذیرش نیست.

درست است ولی مگر تغییری به وجود آمده؟

به نظرت تغییر نکرده؟

درحقیقت مدرن تر شده. سعی کردیم ساده تر و شیواتر شنیده شود. فقط همین! من چه قدر باید یک چیز را تکرار کنم؟ دوست دارم کارهای جدیدتر را هم تجربه کنم.
    آهاری: آلبوم «یه شاخه نیلوفر» زمانی که آمد عده ای به من انتقاد می کردند که این آلبوم چرا این جور است؟ اما همان عده الان زنگ می زنند و تعریف می کنند. طبیعی بود که در ابتدا واکنش ها یک مقدار متفاوت باشد. به هرحال کار جدیدی بود. شاید آن موقع شرایط اش سنگین بود و قابل پذیرش نبود، اما الان تازه دارد شنیده می شود
    .

خیلی ها هستند که صدای تو کاملا همدم شان شده بود، یعنی داشتی یک جوری به صدای یک نسل تبدیل می شدی، اما حالا بعضی از همان طرفداران هم می گویند ما این آلبوم را دوست نداریم و ترجیح می دهیم قبلی ها را بشنویم.

خب آنها نظرخودشان را می گویند که خیلی هم محترم است. من فلان خواننده را اصلا گوش نمی دهم ولی از کارهای کوروش یغمایی لذت می برم. این فقط نظر من است.

ولی هواداران و مخاطبان محسن چاووشی یک انتظاری از خواننده محبوب شان دارند؟

من قبلا جواب این سوال را داده ام.

حالا جور دیگری می پرسیم. یک زمانی خواننده زیرزمینی بود. بحث این بودکه صدای تو به فلان خواننده شبیه است. اما با آمدن این آلبوم توانستی خودت را از این مباحث جداکنی...

دقیقا. من خیلی سعی کردم این اتفاق بیفتد و این حرف و حدیث ها نباشد. من نمی دانم چی کار باید بکنم. تغییر می کنم می گویند قبلی بهتر بود. آن سمتی می روم یک حرف دیگر می شنوم. من چی کار باید بکنم؟ من سعی کردم خودم باشم و خودم هم شدم. در این آلبوم هم خودم بودم.

یکی دیگر از انتقادهایی که زیاد هم شنیدیم، این بود که صدایت کمی مثلا نسبت به سنتوری فرق کرده.

من این آلبوم را قبل از این که سنتوری بیاید خوانده بودم. پس و پیش آمد. اما بعضی می گفتند که صدای محسن خیلی تغییر کرده. در صورتی که من این آلبوم را قبل از سنتوری خوانده بودم. خب من چی باید بگویم؟

یعنی درآلبوم بعد صدای تو شبیه سنتوری است؟

نه همین است، مثل همین یه شاخه نیلوفر را می شنوید.

احساس می کنم نسبت به سنتوری حساسیت پیدا کردی؟

نه ،اصلا.

البته طبیعی است. برای سنتوری قضیه باید هم فرق کند. اکت بهرام رادان با صدای محسن چاووشی همه را تحت تاثیر قرار می دهد.

من یک چیزی بگویم که باورش شاید برای شما سخت باشد. من دو ترک این آلبوم را سال ها پیش خوانده بودم. صدای من چه تغییری کرده؟ به من می گویند آن فیلتر را باید روی صدایت بگذاری! من با شرکتی که صحبت می کردم گفتند آن فیلتر یادت نره! گفتم کدام فیلتر؟ من یک دیلی و ری ورب روی صدایم می گذارم. بعضی مواقع ریورب هم نمی گذارم.
    آهاری: دلیلی برای دروغ گفتن وجود ندارد. چرا یک عمر باید با فیلتر بخواند؟
    چاووشی: بعضی می گویند فیلتر باشد بهتر است. آن فیلتر را بگذار. حالا فکر می کنی توی ایران و با این امکانات فیلتری وجود دارد که کشف نشده باشد؟ اگر بود که استفاده می کردند. اجازه بدهید یک خاطره برای شما تعریف کنم. در استودیو نشسته بودم. کسی هم مرا نمی شناخت. یکی آمد گفت آقا ببخشید آن خشی که چاووشی روی صدای اش می گذارد، فیلترش را داری؟

محسن چاووشی پس منظورت از فیلتر همان خش است؟

یکی می گوید زیاد است. یکی می گوید کم اش کن. یکی می گوید بیس صدایت کم شده. یکی می گوید گوش ام را می زند. مگر می شود صدای آدم تغییر کند؟ صدای من شکل گرفته؛ فقط پخته تر شده.

به هرحال اوایل کار حرفه ای هم ضبط نمی کردی. شرایط اش را که می دانیم!

آره. آن موقع از ضبطی استفاده می کردیم که تمام فرکانس های صدای مرا نمی گرفت و فقط صدای بم مرا می گرفت. به خاطر همین صدا همیشه کدر بود. الان آن فرکانس ها را دارد و می گویند تغییر کرده. فقط مقداری شفاف تر شده.

فکر نمی کنی عوض شدن جنس موسیقی در یه شاخه نیلوفر ذهن ها را به این سمت کشانده؟ شاید می بینند که جنس موسیقی تغییر کرده و می گویند این چاووشی آن چاووشی نیست؟

اگر جنس موسیقی عوض نشود پس چه اتفاقی قرار است در آلبوم بیفتد؟ می شود مثل آلبوم خواننده ای که آمده بیرون و هیچ فرقی نکرده. اگر من این کار را نمی کردم می نشستند و می گفتند چرا هیچ تغییری نکرده؟ قصد ما از آلبوم اول این بود که ما آنها را برای آلبوم دوم آماده کنیم. مردم را با آن فضا آشنا کردیم ، گوش شان را عادت دادیم با آن فضای دلخواه مان.
    آهاری: در جریان زندگی اگر تغییر به وجود نیاید هیچ چیز هم نباید مهم باشد. آب راکد آن قدر می ماند تا بگندد. فرهنگ جامعه ما به سمتی رفته که بی هیچ دلیلی می خواهند انتقاد کنند. من فکر می کنم کلا این جور هستند. یعنی اگر تغییر نکنی بازهم مورد انتقاد قرار می گیری.
    چاووشی: البه من یک نکته را بگویم.خیلی ها هم فقط می گویند سبک عوض شده. فضای موزیک عوض شده. نمی گویند که صدا عوض شده.
    آهاری: موسیقی ما هیچ موقع جهانی نشد. چرا؟ چون هویت ما در دنیا زیر سوال است. بعد می شویم دستمالی شده خیلی از شرایط روز دنیا.

اما انتقاد ها در سبک خواندن فقط نبود؛ برای تنظیم و آهنگ ها هم بود.

آهاری: هرچه قدر هم کار بکنیم باز هم حرف مردم هست. اشکالی هم ندارد. چون مردم توقع دارند.این توقع را هم می شود با جوسازی حل کرد. یکی از قطعات سنتوری در آلبوم متاسفم بود ولی چرا تا قبل از سنتوری توجهی به اش نشد؟ چون تحت تاثیر چیزی نبود. اما همین قطعه در فیلم سنتوری مورد استقبال همه قرار گرفت.
    چاووشی : کسانی که قبل از فیلم سنتوری قطعات را گوش می کردند می گفتند اصلا خوب نیست. اما بعد از دیده شدن شرایط عوض شد. من دیشب قطعه ای را گوش می کردم و لذت می بردم که هیچ موقع با آن رابطه برقرار نمی کردم. باید در شرایط موزیک قرار بگیری. یک زمانی نمی شود با آهنگ ها همذات پنداری کرد.

آخر لازمه کار پاپ هم این است که خواننده نبض مردم را داشته باشد.

ما در این آلبوم جدید بیش تر به این موضوع توجه کردیم. می خواهیم تاثیرگذاری در همان اوایل کار باشد نه مثل آلبوم یه شاخه نیلوفر که تازه دارد بین بعضی افراد جا می افتد.
    آهاری : مردم ما نمی خواهند اجازه پیشرفت به خواننده بدهند. نه در موسیقی بلکه در حوزه های دیگر هم همین طور است. به خاطر این است که ما مردم مصرف گرایی هستیم و جامعه ما خروجی ندارد. در لحظه اول می خواهند استفاده کنند.

بحثی در مورد آلبوم یه شاخه نیلوفر وجود دارد که چرااین قدر تلخ است.

البته ایرادهای را باید پذیرفت. فضای آلبوم یک مقدار زیادی غمگین بود. بعضی ها تحمل این همه آهنگ غمگین را ندارند. واین به خاطر شرایط روحی من توی آن روزها بود. باید موزیکی می گذاشتیم که فضا را می شکست.
    آهاری: البته ما هم چند قطعه شاد گذاشتیم ولی به ممیزی خورد. ریتمیک تر بود و شعف داشت.
    چاووشی: 3 تا ترک بود که ممیزی شد و ارشاد گفت نه. 12 قطعه کنار هم آمد که ناخواسته خیلی غمگین شد.

خیال می کردیم که این کار تعمدی است. در موسیقی حرفه ای ، یک فرد یا یک گروه را می بینیم که آلبوم را در یک ژانر مشخص روانه بازار می کند؛ مثلا فقط ترنس یا فقط اسلو. اما ایرانی ها عادت دارند که یک پکیج از کار را گوش بدهند.

بله .اگر کسی کار شاد می خواهد خب برود سراغ یک نفر دیگر. آهنگ های من هم هیچ موقع شاد نیست. شاید فقط ریتمیک تر باشد و شعف داشته باشد. اما شاد نیست.
    آهاری: گروه های خارجی از تکرار خارج می شوند ولی باز هم یکرنگ هستند.

در جامعه ما مردم می گردند و می خواهند خودشان را توی آلبوم تو پیدا کنند. در آلبوم یه شاخه نیلوفر این اتفاق کمتر می افتاد.

آهاری: حرفی که می زنید درست است. اما توی آلبوم هایی که امروز در بازار می بینیم به میزان هجویات اش دقت کنید، البته با همه احترامی که برای همکاران مان قائل هستم.

اما منظور مان غمگینی بیش از حد کار بود. بعضی ها می گفتند که ما یک جا نمی توانیم آلبوم را گوش کنیم. ولی ترک به ترک چرا.

بله .واقعا سنگین است. البته به ما هم حق بده. ما قدرت انتخاب آهنگ نداشتیم. البته بعضی گوش ها هم این قدر موزیک پارتی شنیده اند که نمی توانند این طرفی را تجزیه و تحلیل کنند.

فکر نمی کنی که خود موزیسین های ما هم فضای پاپ را به این خاطر گم کرده اند؟

شما خیلی راحت قضاوت می کنید. ولی این طرف در موسیقی پاپ ایران خیلی سخت می توان کار کرد.
    آهاری: شاید محسن دو سه تا آلبوم پاپ دیگر کار نکند. می رود به سمت بین المللی شدن. محسن اساسا هیچ علاقه ای به پاپ ندارد.
    چاووشی: من از آلبوم دوم فهمیدم که پاپ دیگر جواب نمی دهد. اما شرایط نمی گذارد. این حرفی که محمدرضا می زند اصلا غلو نیست. ما توانایی اش را داریم ولی عمدا نمی کنیم.
    آهاری: صدای محسن صدای فول بلوز است. فضای ایرانی را هم می شناسد ولی اگر این دو را باهم تلفیق کنیم باید برویم گوشه ای تا این کار را انجام بدهیم. مثل محسن نامجو که عده ای را جذب کرد و الان رفته و گوشه ای دارد کار می کند. محسن نامجو در قشر پاپیولار جا نیفتاد و مختص یک قشر روشنفکر بود. سخت است که پاسخ گوی این همه افراد باشی و بتوانی این فضای جدید را هم وارد بکنی و پاپیولار باشی. در یه شاخه نیلوفر هم قسمتی از آن چیزی که می خواستیم انجام شد.
    چاووشی: تازه من جلوی محمدرضا را گرفتم. من دست محمدرضا را واقعا بستم. حقیقت اش را بگویم که من خیلی از کار زدم. یه شاخه نیلوفر را خود من هم ممیزی کردم.به محمدرضا گفتم اگر این کار را بکنیم خیلی ها پس می زنند. اگر یک دفعه فضا این قدر تغییر پیدا می کرد خیلی بد می شد.شما از پاپ خسته نشده اید؟ این همه تکرار. محمد رضا می گوید که خیلی از مردم ایران با موسیقی احساسی برخورد می کنند.

پس به نظرت مردم ایران به محسن چاووشی به عنوان یک پدیده اجتماعی نگاه می کنند تا یک پدیده موسیقایی.

بالاخره یکی باید این کار را بکند. هیچ کس این کار را انجام نمی دهد.

تو دقیقا دست روی مولفه هایی می گذاری که برای یک خواننده پاپ لازم است. اما یکی از مولفه ها این است که کنسرت بگذاری.

واقعا شرایط کنسرت گذاشتن به وجود نیامده است. من تازه مجوز گرفتم. فرصتی برای تمرین کردن نداشتم. من الان از یک جنگ بزرگ بیرون آمدم. در واقع باید استایل مان را پیدا کنیم تا کنسرت بگذاریم.

احساس می کنیم به ایده آلی که برای شرایط در نظر داری هنوز نرسیده ای؟

بله هنوز نرسیدم.

می توانیم بپرسیم ایده آلت چیست؟

اجرا کردن صمیمی برای مردم.

اما هوادارانت دوست دارند تو را ببینند؟

با این وضعی که ما در ایران برای کنسرت گذاشتن داریم همان بهتر که فعلا مرا نبینند.

در تمام دنیا یک خواننده آلبوم می دهد که به وسیله آن خودش را پرزنت کند. بعد برای کسب در آمد کنسرت می دهد. احتمالا درآمد دیگری داری؟

نه کار من فقط موسیقی است. موسیقی سرمایه من است. اما قطعا این جورکه می گویی هست. واقعیت ماجرا این است که گذران زندگی به سختی انجام می شود. اما توی کنسرت این قدر مشکل به وجود می آید که کلی حرف وحدیث درست می شود و بعد سه سال باید صبر کرد تا آلبوم بعد. یک عده ای که با من مشکل دارند آن قدر این آلبوم را کوبیدند تا محو شود. کنسرت هم بدهم مطمئنم که حاشیه می سازند، خرابم می کنند. از این جریانات تا الان کم اتفاق نیفتاده.
    آهاری: خیلی ها فکر می کنند که چرا محسن کنسرت نمی گذارد. اما من برای شما یک نکته ای را بگویم. محسن هرجا که می رود به تهیه کننده می گوید بنشین تا من یک کار زنده برای تو بخوانم. خیال نکند که محسن نمی تواند زنده بخواند.

می خواهیم به بحث دیگری اشاره کنیم. تو عکس هم زیاد نمی گیری. کلا از رسانه ها و مردم فاصله می گیری؟

از این که از من عکس بگیرند راضی نیستم. بدم می آید. با محمدرضا که صمیمی ترین دوست من است یک بار سر همین موضوع یک دعوای اساسی کردیم.

در جمع خانوادگی هم همین جور هستی؟

کمتر. برای کاری به همراه خانواده به شمال رفته بودیم. یک نفر در رستوران من را شناخت. دیگر نمی توانستم غذا بخورم. برای چی باید به این شکل باشد؟ چه کاری است؟آدم کار می کند که راحت زندگی کند.کار نمی کنم که زندگی سخت تر بشود. بعضی از دوستان مطبوعاتی خیال می کنند که من قیافه می گیرم ولی به خدا دوست ندارم.

این جزو ذات شهرت است؟

من این جورم چه اشکالی دارد.

حدس می زنیم از شهرت خوشت نمی آید.

حقیقت اش نه، خوشم نمی آید. واقعا من برای این قضیه کار نمی کنم.

دومین آلبوم محسن چاووشی به زودی به بازار موسیقی می آید

دوست ندارید پیشرفت کنم؟

هنوز مشخص نیست که آلبوم دوم و البته مجاز محسن چاووشی کی وارد بازار می شود. اما قطعات این آلبوم آماده است و بروکراسی های اداری آن فقط باید طی شود. آلبومی که به قول محسن چاووشی خلاقیت های زیادی در آن به کار گرفته شده است.

برای آلبوم بعدی ات چه خلاقیتی هایی داری؟

این خلاقیت شنیدنی است تعریف کردنی نیست. سعی کردیم تمام آن چیزهایی که شنیدیم را درست اش کنیم. مقداری هم مثبت تر شده است. در واقع تعدیل شده است.
    آهاری: فضای آلبوم بعدی اصلا قدیمی نیست. اصلا تکراری درون آن نیست. تلخی کار را با چند قطعه شوق و شعف دار پوشانده ایم.

محسن چاووشی از این ریسکی که در آلبوم اول انجام دادی و حالا می خو اهی توی آلبوم دوم ادامه اش بدهی نمی ترسی؟

البته اتفاق بدی نیست. ما در آلبوم بعدی هردوجهت را داریم؛ هم عامه پسند است و هم به قول تو خاص پسند.
    آهاری: اساسا مردمی که سطحی نگاه می کنند دنبال چیز راحت هستند. محسن یک جمله ای دارد که من خیلی آن را دوست دارم؛ قشر کم توان قشری است که زحمت هم نمی کشد و اتفاقا توقع خیلی زیادی هم دارد. کسانی که موزیک را بهتر می فهمند از یه شاخه نیلوفر خوش شان آمد ولی عده ای هم می گویند قبلی ها یک چیز دیگرند. کارهایی که قبلا از محسن شنیده می شد، نیازی به فکر کردن نداشت. راحت شنیده می شد و می گذشت. اما الان باید فکر کنند. همین باعث شد تا عده ای نپذیرند.

معتقدی که آلبوم های قبلی را عوام گوش می دادند. حالا خواص هم اضافه شده اند؟

آهاری: دقیقا. در این آلبوم این اتفاق افتاد و کسانی که ادعای روشنفکری هم داشتند این آلبوم را شنیدند. خیلی ها که محسن چاووشی را دوست نمی داشتند هم این آلبوم را شنیدند. خیلی ها که محسن چاووشی را دوست نداشتند هم این آلبوم را شنیدند.

مخاطب های قبلی تو صدامحور بودند ولی الان باید آهنگ محور هم باشند. خب عده ای ارتباط برقرار نکردند؟ یعنی نباید آنها در نظر گرفت؟

یعنی واقعا دوست دارید که من پیشرفت نکنم؟

چاووشی به شدت از تکرار خود بیزار است
    قرار نیست سنتوری را تکرار کنم

ترانه یا موسیقی محبوب این روزهای ات چیست؟آهنگی که این روزها گوش می دهی؟

حسین کشتکار. حس خیلی خوبی به ام می دهد. البته هرخواننده ای می تواند باشد. اما باید موهای بدنم را سیخ کند. وگرنه تاثیر نمی گذارد.

تاثیر یعنی چی؟ تو یک خواننده حرفه ای هستی، پس نباید مثل مردم عادی موسیقی گوش کنی؟

نمی توانم این تاثیر را تعریف کنم؛ تاثیر موسیقایی منظورم است.
    آهاری: این روزها من و محسن با ماشین زیاد این ور و آن ور می رویم و خلاصه با هم هستیم و توی ماشین من جیمی هندریکس گوش می دهد، به نظرم می شود برای آهنگ های این روزهایش از هندریکس هم اسم برد.
    چاووشی: (می خندد) اما کشتکار را بیش تر دوست دارم.

توی صدایت هم مشخص است که به موسیقی جنوب و لحن نوحه خوانی علاقه داری.

من خیلی دوست داشتم به آن سمت بروم ولی خیلی دستمالی شده است. در یک گامی هم هست که نمی توانی روی آن کار کنی. علاوه بر این فضای یکسانی دارد.

این آلبوم سنتوری که این روزها صحبت اش هست، قصه اش چیست؟ می گفتند قرار بوده قبل از عید به بازار بیاید؟

شایعه بود. ولی در آینده نزدیک می آید. ولی من از زمان دقیق اش اطلاع ندارم.

بعد از سنتوری یک سری از پیشنهادات را برای خواندن برای فیلم ها رد کردی. چرا؟

به خاطر تکراری نشدن. از چند کارگردان دیگر پیشنهاد شد ولی من یک بار این کار را انجام دادم و دیگر فایده ای ندارد. هرکاری یک بار قشنگ است. بعد هم این که مهرجویی کارگردان بزرگی است. اگر کار دیگری را قبول می کردم هم خودم را ضایع می کردم و هم مهرجویی را.

از پخش آلبوم اول راضی بودی؟

شرکت هایی که این کارها را انجام می دهند راست اش را نمی گویند؛ این که چه قدر پخش شده و چه قدر فروش کرده. ولی در مجموع خیلی خوب پخش شده بود و خیلی خوب تر فروش کرد.
    آهاری: حقیقتا در پارت اول خوب پخش نشده بود. حجم کار بالا بود و به مشکلاتی برخورد. در شهرستان ها دیر پخش شد که همین موضوع باعث شد تا خیلی کپی شود.

صدایم به درد عید نمی خورد
    سوال های غیرموسیقایی پرسیدن از محسن چاووشی واقعا سخت است. اما او این بار متفاوت تر از قبل بود. شاید به این خاطر که قرار است در عید اتفاق مهمی در زندگی او بیفتد.

توی عید امسال چی کار می کنی؟

(می خندد) یک اتفاقی قرار است بیفتد که شاید گفتن اش زیاد جالب نباشد.

این اتفاق مهم چه چیزی است که حالا عید را انتخاب کردی؟

(آهاری و چاووشی همدیگر را نگاه می کنند و می خندند. اما بالاخره محسن این وظیفه را به عهده محمدرضا می گذارد) قرار است مراسم عروسی اش را برگزار کند.
    چاووشی: عقد کرده بودیم ولی فرصت نمی شد که مراسم عروسی را برگزار کنیم. البته در تهران نیست. اهواز برگزار می کنیم و گرنه دعوت تان می کردم.

قرار نیست در تهران مراسم بگیری؟

نه چون خانم من اصالتا اهوازی است و خودم هم که خرمشهری هستم.

از کی ساکن تهران شدی؟

یک ساله بودم که جنگ شد. از خرمشهر به شهرهای مختلف مهاجرات کردیم؛ کرمانشاه، آبیک قزوین که دو روز بیشتر آنجا نبودیم، مشهد و بعد تهران.

بهترین عیدی ای که گرفتی چی بوده؟

برای قدیم است که یک صدتومانی عیدی گرفتم.

مال چه کسی بود؟

پدرم به من داد.

چی عیدی می دهی؟

خب به کی.... (می خندد) من فعلا درگیر ازدواج ام. نه عیدی می دهم و نه عیدی می گیرم.

هیچ وقت شده برای عید ترانه ای بخوانی؟

اصولا در عید همه شادند. من که صدای ام به درد این کارها نمی خورد. واقعا من چی بخوانم؟

فرهاد با آن صدایی که داشت «بوی عیدی...» را خواند. اتفاقا یکی از ماندگارترین قطعات ایرانی هم شد.

شاید برای سال بعد این کار را کردم. تا حالا به فکرم نرسیده بود.

بهترین خاطره ات از ایام عید.

(مکث) خاطره خوب ندارم. من همیشه غمگین ام.

اهل مسافرت هستی؟

بله مسافرت زیاد می روم. از الان برای سال بعد هم برنامه ریزی کردیم.
    آهاری: مسافرت که تا دلتان بخواهد می رود.(خنده جمع)

چرا مسافرت را ترجیح می دهی؟

چون کار ما واقعا یکنواخت می شود. بارها باید یک چیز را تکرار کنی تا به آن دلخواهت برسی. از آهنگسازی گرفته تا خواندن، میکس و مسترینگ. شاید ما یک میلیون بار یک قطعه را بشنویم.

با این حساب برای هر ترک یک مسافرت می روی؟

(می خندد) بعضی وقت ها هم وسط یک ترک می روم!

تا حالا قطعه ای از کارهایت را هدیه داده ای؟

نه. ولی محرم امسال یک کار خواندم که برای پخش دیر به دست صداوسیما رسید و شنیده نشد.

مطمئنا هرقطعه ای که می خوانی داستان خاصی دارد. یکی از این قطعات را که داستان جالبی در ساختن آن و خواندن آن وجود دارد برای مان بگو.

همه این قطعات، عاشقانه های من و حسین صفا بوده. اما «کجاست بگو» را خیلی دوست دارم. ترک پنجم یعنی «تو چنگ ابرای بهار…» را هم دوست دارم. واقعا خاطره انگیز است.

یکی از داستان ها را بگو

یک اتفاقی افتاد و من یک شب پیاده در جاده چالوس راه افتادم. وسط راه محمدرضا دنبال من آمد و در اتوبان مرا سوارکرد. زمانی که به خانه رسیدم ملودی «کجاست بگو» را ساختم.
    آهاری: فردا که آمدم محسن این ملودی را برای من گذاشت.
    [/SIZE]

پیشکسوت کوچولو

مدير بازنشسته

عضو
    October 2007
    تشكر ها
    2,307

[SIZE=3:1b2a471dc7]یک گفت و گوی نوروزی با رضا صادقی؛

ساده*گویی خصیصه اول و آخر كارهای من است

چي شد كه وارد عرصه موسيقي شديد؟

صادقي: بعد از مشكلي كه براي پاهايم به وجود آمد زندگي من ديگر شبيه بچه*هاي عادي نبود، قاعدتا سرگرمي*هاي من هم با آنها فرق مي**كرد ديگر نمي**توانستم مثل آنها توي كوچه و خيابان*ها بدوم به همين دليل مجبور بودم يك جا بنشينم و همين يك جا نشستن باعث شد كه دوستان من بيشتر بزرگترها باشند، از اين بين دوست نازنيني به نام آقاي غلام بهرامي بودند كه من را با موسيقي كلاسيك آشنا كردند بعد از آن موسيقي را به شيوه*اي كه خودم دوست داشتم، دنبال كردم.

خانواده*ات با ورود تو به اين عرصه مخالفتي نداشتند؟

صادقي: مخالفت كه نه، ولي چندان موافق هم نبودند.

در خانه*تان كي از همه بيشتر طرفدار صداته؟

صادقي: خواهرم عادله، او يكي از مشوق*هاي اصلي من در اين حرفه بود و هر وقت كه از اين كار دلگير و خسته مي**شدم با حرف*هايش من را براي ادامه راه تشويق مي**كرد.

و تولدت؟

صادقي:ساعت 7:20 دقيقه صبح 25 مرداد ماه 1358 در بيمارستان ليلا به دنيا آمدم، اهل آناسيس هستم، شهري در چند كيلومتري بندرعباس.

در خانواده*ات فرد ديگري هم هست كه به موسيقي علاقه*مند باشد؟

صادقي:خواهرم عادله ويلون كار مي**كند، راحله هم گيتار مي**نوازد، راضيه، نويسنده خوبي است، معصومه خواهر بزرگم هم در مهرباني واقعا بي*نظير است...

بزرگترين شيطنت بچگي*ات؟

صادقي: وقتي بچه بودم. حسابي شيطون و بازيگوش بودم يادمه تو مدرسه با كمك بچه*ها پنكه*ها را كج مي**كرديم كه چه كار خطرناكي بود.

درست چطور بود؟

صادقي: بد نبود، ناپلئوني قبول شدم، البته من درس*هايي مثل ادبيات را خيلي دوست داشتم و بهترين نمراتم به اين درس*ها اختصاص داشت، اولين تجديدي*ام را هم وقتي چهارم دبستان بودم، آوردم.

اهل ريسك كردن هستي؟

صادقي:نه خيلي، ولي آنجاهايي كه بايد اين كار را انجام بدهم به ناچار به آن تن مي**دهم.

سفر رفتن را دوست داري؟

صادقي: خيلي زياد، سفر باعث مي**شود ناشناخته*هاي زيادي را از نزديك ببينم به همين خاطر هميشه از سفر كردن لذت مي**برم.

تصميماتي كه در زندگي*ات مي**گيري بيشتر بر اساس منطق است يا احساس؟

صادقي:عليرغم تلاش*هايي كه مي**كنم متاسفانه يا خوشبختانه اين احساسات هستند كه بيشتر براي من تصميم مي**گيرند ولي خب گهگاهي هم بر اساس منطق تصميماتي مي**گيرم.

تاثيرگذارترين كلمه*اي كه در زندگي*ات شنيدي، چه بود؟

صادقي: عشق و عشق هم رنگ*پذيره، رنگش هم مشكيه!

به نظرت پاك*ترين واژه در دنيا چيست ؟

صادقي: دريا كه مشكيه...

مگه دريا مشكيه؟

صادقي:بله شبها بهش نگاه كنيد، متوجه خواهيد شد كه مشكي است.

اهل هيجان هستي يا سكوت؟

صادقي:گاهي وقت*ها سكوت رو دوست دارم و دلم مي**خواد همه چي رنگ آرامش به خودش بگيره، اما بعضي وقت*هاي ديگه نه، عاشق هيجانم.

آدم رفيق بازي هستي؟

صادقي:رفيق*باز به اون شكلي كه فكر كني نه...، ولي دوستان خوب زيادي دارم كه از وجودشان لذت مي**برم.

تا به حال به اين فكر كردي كه جاي شخص ديگه*اي باشي؟

صادقي: نه، من هميشه از اينكه جاي خودم هستم، لذت مي**برم به نظر من همه آدم*ها بايد در جاي خودشان قرار بگيرند و توانايي*هايشان را ثابت كنند.

شـنـيـدم حسـابي پرسپوليسي هستي؟

صادقي: پرسپوليسي هستم ولي استقلالي*ها را هم خيلي دوست دارم.

قصد ازدواج نداري؟

صادقي:چرا، منتها هنوز آن خانم مشكي*پوش را پيدا نكردم.

يعني حتما بايد مشكي*پوش باشد؟

صادقي:آره، من دوست دارم همسرم هم مثل من رنگ مشكي رو دوست داشته باشد و حتي روز عروسي هم لباس مشكي بپوشد.

اگه قبول نكند چي؟

صادقي:من همسرم را طوري انتخاب مي**كنم كه مطمئنا قبول كند روز عروسي مشكي بپوشد.

ملاكت براي ازدواج چيه؟

صادقي:دوست دارم من و همسرم به معناي واقعي كلمه، همديگر رو درك كنيم نه در كلام، بلكه در عمل، دوست دارم يكي بودن را به معناي واقعي كلمه با يكديگر تجربه كنيم.

اولين باري كه صدايت را شنيدي چه احساسي داشتي؟

صادقي: خنده*ام گرفته بود، باور نمي**كردم اين صداي من باشه...

وقتي بچه بودي دوست داشتي چه*كاره شوي؟

صادقي: گل*فروش...

حالا چرا گل*فروش؟

صادقي:من عاشق گل هستم و از طرفي شغل گل*فروشي طوري است كه هميشه با زيبايي و طراوت سروكار دارد به همين دليل من عاشق اين شغل هستم.

چه گلي را دوست داري؟

صادقي: رز مشكي..

بدترين اتفاق زندگي*ات چه بود؟

صادقي: فوت دايي*ام، كه من را تا به امروز مشكي*پوش كرد، رابطه بسيار خوبي با هم داشتيم فوت او تا مدت*ها تاثير بسيار بدي روي زندگي*ام گذاشت.

و بهترين لحظه زندگي*ات؟

صادقي:به دنيا آمدن برادر كوچكم محمد...

اهل مطالعه هستي؟

صادقي: بله، به شدت به مطالعه علاقه*مندم.

بيشتر چه جور كتاب*هايي را مطالعه مي**كني؟

صادقي: به مطالعه كتاب*هاي فلسفي علاقه*مندم، كتاب*هايي مثل نيچه، جبران خليل جبران البته به كتاب*هاي دكتر شريعتي هم علاقه*مندم.

گاهي اوقات فكر مي**كنيم كه دنيا چقدر به رضا صادقي سخت گرفته كه باعث شده او ترانه*اي مثل «وايسا دنيا» رو بخواند؟

صادقي: اين احساس خيلي وقت*ها به سراغم مي**آيد اما خب الان مدت*هاست كه تصميم گرفتم سرخوردگي و دل*شكستگي*ها را از دلم بيرون كنم و دنياي بهتري بسازم براي يك رضاي بهتر...

يعني مي**خواهي آستانه تحملت را بالا ببري؟

صادقي: بله، چون فكر مي**كنم ديگر تواني براي شكسته شدن ندارم.

خلوت خودتان را با چه نوع موسيقي پر مي**كني؟

صادقي: بيشتر آهنگ*هاي كلاسيك را دوست دارم، خصوصا آهنگ*هاي اپرا و پوچلي... اين نوع موسيقي به من آرامش مي**دهد.

اهل تماشاي تلويزيون هستي؟

صادقي: نه، اصلا حال و حوصله تماشاي تلويزيون را ندارم!

موسيقي سنتي را دوست داري؟

صادقي: بله و به آن هم بسيار علاقه*مندم، من دوست دارم جاي كلمه سنتي از كلمه اصيل استفاده كنم، نبايد فراموش كنيم كه اين نوع موسيقي هويت من محسوب مي**شود و به هر جاي دنيا كه بروم ما را با اين گونه موسيقي مي**شناسند با سه*تار، تار و دف و ... ما هيچ*وقت نمي**توانيم خودمان را از اين سبك موسيقي دور كنيم.

با اين علاقه چرا هيچ*وقت سعي نكردي كه موسيقي سنتي را بياموزي؟

صادقي: نمي**دانم، با وجود اينكه به موسيقي سنتي علاقه*مندم اما به دليل نداشتن توانايي قادر نيستم كه به آن به طور حرفه*اي بپردازم ولي با همه وجودم اين سبك موسيقي را دوست دارم.

بازي چه بازيگري را دوست داري؟

صادقي: بازي امين تارخ و رضا كيانيان را دوست دارم.

تا به حال به* تو پيشنهاد بازيگري شده؟

صادقي: بله، ولي من نپذيرفتم، شما هم خيلي به اين مسئله نپردازيد.

آشپزي*ات چطوره؟

صادقي: لطفا سوال بعدي «باخنده» ولي جدا از شوخي، تعريف چنداني ندارد.

خيلي وقت است كه رضا صادقي در موسيقي پاپ كم كار شده، علت اين مسئله چيه؟

صادقي:من در اين دو سال حرفي براي گفتن نداشتم، حرف*هايم را جمع كردم تا وقتي حرف تازه*اي براي گفتن پيدا كردم آن*وقت به زبان بياورم يكسري مشكلات مجوزي هم پيش* رويم بود اما حتي اگر اين مشكلات هم وجود نداشت، حرف خاصي نبود كه بزنم.

اما در اين مدت بعضي*ها مي*گفتند، رضا صادقي «تمام شده» حرف خاصي در اين *باره داري؟

صادقي: اين حرف*ها به گوش خودم هم رسيده و برايم جالب است در دوراني كه سكوت كرده*ام باز اين حرف*ها راجع به من زده مي*شود و شايد اين لطف دوستان است در حالي كه من كاري به كسي ندارم باز هم راجع به من و كارهايم صحبت مي*كنند.

آلبوم جديدت هم در فضاي قبلي همان «وايسا دنيا» است؟

صادقي:«وايسا دنيا» فضاي «ترس» داشت و من و ميلاد ترابي تصميم گرفتيم تا حدي از اين فضا دور شويم، تا دوباره متهم به تكراري بودن نشويم، البته آن حسي را كه مردم با آن ارتباط برقرار مي*كنند، حفظ كرده*ام و به آن پروبال داده*ام، ساده*گويي خصيصه اول و آخر كارهاي من است، بگذار هر چه مي*خواهند انتقاد كنند.

نزديك به 6 سال است كه نام صادقي مطرح شد و تو همچنان محبوبيت خودت را در ميان مردم حفظ كردي چگونه به اين جا رسيدي؟

صادقي: نمي*خواهم قضيه را عرفاني كنم اما نمي*دانم كدام لحظه و كدام ساعت در كجاي دنياي كار خوبي انجام دادم كه خدا تا اين حد هوايم را دارد و مرا كمك مي*كند و اين براي من همه چيز است.

و نوروز؟

صادقي: هر سال نوروز به خودم قول مي*دهم، انسان درستكاري باشم و دل كسي را به درد نياورم، آنهايي كه با من از نزديك ارتباط دارند، اميدوارم درباره من چنين نظري داشته باشند و دوست دارم كه اين روش را همچنان ادامه بدهم.

منبع : خانواده سبز
    [/SIZE]

کوچولووو فوق فعال

عضو
    June 2007
    تشكر ها
    0
    تشكر شده 87 بار در 72پست

[SIZE=3:848a0f1b38]گزارشی از جلسه پرسش و پاسخ ؛ "محسن نامجو" در کانادا ؛[/SIZE]

::: [SIZE=3:848a0f1b38]نگاه انتقادی محسن نامجو به موسیقی سنتی ایران[/SIZE] :::

[SIZE=3:848a0f1b38]جلسه*ی بحث و گفت و گو با محسن نامجو که به دعوت کانون ایرانیان دانشگاه تورنتو انجام شد، بیش از دو ساعت
    ادامه داشت. حرف**های نامجو در مورد موسیقی سنتی و سبک و روشی که خود او کار می*کند و
    نیز پاسخ به پرسش*هایی که از او شد برای بسیاری تازگی داشت.

در آغاز این جلسه محسن نامجو نگاه انتقادی*اش درباره موسیقی سنتی ایران را این*طور بیان کرد:
    من به نکته*ای فکر می*کردم و آن هم این*که یک خواننده موسیقی سنتی در فرهنگ ما از بالاترین مقام در بین
    اعضای گروه برخوردار بوده و خیلی خاطرات و وقایع تاریخی در این باره نقل می*شود که در یک ارکستر موسیقی سنتی،
    خواننده همیشه رییس بوده بدون این*که آهنگسازی کند، بدون آن*که کار تنظیم انجام بدهد اما همیشه
    از بالاترین ارج و مقام برخوردار بوده است. این موضوع همیشه برای خود من سوال بود. با این*که در همان
    سن ۱۹سالگی اتفاقاً تنها کاری که یاد گرفته بودم فقط آهنگ سنتی خواندن بود*.
    با این موضوع درگیر بودم که به عنوان نمی*گویم آرتیست، بلکه به عنوان کسی که می*خواهد کار ابداعی انجام بدهد،
    با این ابزاری که دارد چه می*تواند باشد. البته من اسم نمی*برم. خودتان می*شناسید در بین خواننده*های سنتی.
    همیشه به این شکل بوده که یک ارکستر بزرگ می*آید ـ بزرگ منظورم در هر تعدادی حالا از پنج، شش نفر تا بیشتر است ـ
    قطعه*ای به عنوان پیش*درآمد در جهت همان فرم*های شناخته شده*ی موسیقی ایرانی اجرا می*شود و بعد
    آدمی به اسم تک*نواز، بخش آوازی را شروع می*کند و با سازش چیزهایی به عنوان معرفی آن تم، مایه یا دستگاهی
    که می*شناسیم انجام می*دهد و بعد خواننده شروع می*کند.
    خواننده تازه اول شعر را نمی*خواند. یک*سری تحریر می*زند و بعد از آن تازه شروع می*کند به خواندن، آن هم با کلی اتلاف
    وقتی که از ما به عنوان تماشاگر می*گیرد. حقیقتش این*گونه فکر می*کردم که این خواننده*ی سنتی ۴۵ دقیقه وقت
    از من می*گیرد و به من چه چیزی می*دهد. چون ملودی*ای که می*خواند مال خودش نیست. ملودی مربوط به ردیف
    دستگاه**های ایرانی است. یعنی یک*سری رپرتوار یا انگاره وجود دارد و بعد او از آن استفاده می*کند. شعری هم که
    می*خواند مربوط به شاعران کلاسیک است. یعنی آن چیزی که همیشه وجود داشته است. این وسط مفهوم آن آدم
    به عنوان یک آرتیست چه می**شود؟ هنر چه می*شود؟ چه بخشی از آن قضیه را به عنوان یک کار خلاق باید در نظر گرفت؟

نامجو در*باره روش بحث*انگیز کارهای خود چه از جنبه*ی ادبی و چه از لحاظ خوانندگی و تغییرهای ریتمیک در موسیقی*اش
    و انتقادهایی که به او می*شود، گفت:
    طبیعی است که هر آهنگساز موسیقی سنتی در طی تاریخچه موسیقی وقتی به فکرش رسیده که روی شعر، موسیقی بسازد،
    از مجموعه*ی برداشت*های خودش از رپرتوار ردیف می*آورده و استفاده می*کرده است. ملودی را هم که عرض کردم.
    ولی همیشه ریتم را عین ریتم شعر پیش می*رفتند. یعنی ممکن بوده این ریتم از لحاظ موسیقیایی تغییر کند.
    سه ضربی و دو ضربی بشود، ولی در نهایت آن بحر عروضیه، نظمش به هم نمی*خورد. در حالی که ایده*ای وجود داشت
    که آن ریتم و کلمات را تا می*توانیم با تکرار و عوض کردن بشکنیم که در درجه اول در نظر مخاطب این*طوری می*آید که داریم
    حافظ را اذیت می*کنیم، به شکلی شعر و ریتمش را به سخره می*گیریم. وقتی این بازی*های ریتمیک را با اشعاری که
    ارکان عروضی*اش کاملاً شناخته شده و ثابت و جا افتاده است و بارها و بارها توسط شاعران مختلف تکرار شده،
    به این صورت با حضور ریتم*های مختلف موسیقی به هم بریزیم؛ یک مقوله پارادوکسیکال داریم.
    یعنی در درجه اول این به ذهن می*رسد که داریم معنای بزرگی را که در نزد حافظ بوده، به *وسیله کار موسیقی*مان
    مخدوش می*کنیم*. ولی وجه دیگر قضیه دقیقاً این است که اتفاقاً با شنیدن چند باره آن قطعه می*بینیم که غیر از معنایی
    که شعر حافظ می*توانسته داشته باشد، ما خودمان می*توانیم خوانش جدیدتر یعنی یک درک دیگر به آن اضافه کنیم.
    این بخش*هایی که دارم عرض می*کنم راجع *به وجه ادبی قضیه است. ولی بعدها ختم به این شد که علاوه بر این*که
    آن تغییر ریتمیک را به *وجود آوردید. سعی کنید در خود آواز خواندن هم به شعر کاراکتر بدهید. و هر بیت را از زبان
    یک کاراکتر و با صدای مختلف بخوانیم ، یعنی اساساً خواننده دیگر خواننده موسیقی سنتی که نیست، حتی تا حدی
    تبدیل به یک بازیگر تئاتر شود. تا حدی مثل نقش*اش در نمایشنامه**خوانی باشد. یعنی بتواند نقش*های مختلف را بازی کند.

بزرگ*ترین نقدی که به بنده بالااخص درایران در طی یک*سری جلساتی که بود وارد شد این بودکه شما مولوی
    رامسخره کردید، یا غیره. اولاً؛ مولوی یا حافظ ، ملک شخصی هیچ*کس نیست. از آن گذشته، فرض را بر این بگیرید
    که من می*خواستم برخورد بی*ادبانه*ای داشته باشم. باز برخورد بی*ادبانه*ام می*توانست وجه منطقی داشته باشد
    که آقا اصلاً من دلم می*خواست مسخره کنم. حالا چی*کار کنیم ؟ ولی هیچ*وقت من این*طوری به پاسخگویی برنخواستم.
    چون واقعاً حقیقت این است که چاقو هیچ*وقت دسته*ی خودش را نمی*برد. *یعنی من جزو همان سنت بودم.
    من چیزی غیر از آن یاد نگرفته* بودم. یعنی یان*گیلان و باب*دیلن و انواع و اقسام این*ها ، سنت من نبودند. من این*ها را بعدها
    به واسطه*ی علاقه*ای که داشتم و بعد به واسطه*ی موهبتی که برای من پیش آمد و با یکسری همنشین*های موزیک*باز و
    خیلی آگاه که من از آن*ها چیزها یاد گرفتم ، آشنا شدم که طبعا بیشتر غرق آن موسیقی شدم و از آن یاد گرفتم.
    *ولی چیزی که در ابتدا به *عنوان آموخته*های خودم در موسیقی بود *، موسیقی سنتی و ارتباطش با شعر کلاسیک و مجموعه این*ها بود.

منبع : --- 8)
    [/SIZE]
    مرا اندکی دوست بدار ، ولی طولانی ...

عضو
    September 2008
    تشكر ها
    7,757

[SIZE=3:88cb1047f5]خبرهاي داغ داغ از خوانندگان مطرح و محبوب شما[/SIZE]

[SIZE=3:88cb1047f5]( چاوشي - يگانه - شادمهر عقيلي -- کامران و هومن - علي عبدالمالکي - هنگامه و مجيد خراطها )

( به همراه معرفي يک پديده براي سال 88 )[/SIZE]

[SIZE=3:88cb1047f5]شادمهر عقيلي:[/SIZE]
    آلبوم جديد شادمهر عقيلي عزيز با نام روي مرز بي خيالي به احتمال فراوان 27 فروردين روانه بازار بشه.همونطور که اطلاع داريد آهنگ شيلا دومين آهنگ کليپ شده ي آلبوم جديد شادمهر عزيز بود که به دلايلي فعلا منتفي شده . شادمهر عقيلي آلبوم جديد خود رو يکي از ماندگارترين آثار خود شمرده .جالبه که شادمهر عزيز يک خبر بسيار خوشحال کننده رو داده :
    شادمهر عقيلي: تصميم دارم که به ايران برگردم.
    سوال: هراسان : ميپرسيم که آيا با پخش موزيک ويدئو هايي که در خارج از ايران داشته رو مانعي براي فعاليت خودش در ايران نميدونه؟
    شادمهر عقيلي: تصميم خودم رو گرفتم با صحبت هايي که شده مانعي براي ورودم به ايران ندارم ولي چيزي که قطعيه اينه که با شروع کار موسيقيم در ايران مخالفت ميشه که در اين مورد هم تصميم خودم رو گرفتم روي مرز بي خيالي آخرين آلبوم من نيست بعد از اين البوم يه آلبوم ديگه هم در راهه و بعد از اون ديگه قصد ادامه فعاليت در خارج از ايران رو ندارم.
    سوال-هراسان : پس در اين صورت شايد فقط شاهد دو آلبوم ديگه از شادمهر عزيز باشيم.؟؟؟
    شادمهر عقيلي: شايد (با خنده) - ترجيح ميدم بعد از اين آهنگسازي کنم....

هراسان:آرزوي تمام هواداران موسيقي پاپ اينه که شادمهر عزيز بنيان گذار موسيقي پاپ رو يکبار ديگه در ايران ببينيم ولي اميدواريم که با بازگشت شادمهر شاهد پخش دوباره ي کار از او باشيم ....

[SIZE=3:88cb1047f5]هومن و کامران:[/SIZE]
    يه بار قهوه ي تلخ!!!يه بار شناسنامه!!! يه بارم کنسرت تعطيله!!! هنوز چيزي معلوم نيست چون اين دو برادر عزيز هنوز هيچ خبر قطعي در مورد آلبوم ندادن به احتمال زياد عنوان آلبوم کنسرت تعطيله باشه ولي بازم قطعي نيست چون ممکنه همين فردا اعلام بشه که عنوان اين آلبوم عوض شده.نکته ي جالب اين آلبوم در اينه که هومن و کامران عزيز قصد هيچ گونه تبليغي رو قبل از پخش البوم ندارن پس منظر يه سوپرايز حسابي باشيد. منتظر موزيک ويدئو کنسرت تعطيله باشيد: ويدئو کنسرت تعطيله يکي از پرخرج ترين ويدئو هايي بوده که تا حالا جمع شده و جالبه بدونيد که ساخت اين موزيک ويدئو چيزي حدود به هشت ماه طول کشيده و هزينه اون بسيار بالاست چيزي در حدود جمع کردن يک فيلم 90 دقيقه اي.

[SIZE=3:88cb1047f5]هنگامه:[/SIZE]
    آلبوم ارتش صلح نشون داد که خواننده ي اون بسيار رابطه ي خوبي با جوان ها داره .در البوم جديد هنگامه نه ترک به همراه سه موزيک ويدئو قرار داره که ارديبهشت ماه بايد منتظر پخش اين آلبوم باشيم. به عنوان يکي از افرادي که موفق به شنيدن اين البوم شده توصيه ميکنم حتما اين البوم رو گوش کنيد چون يکي از بهترين البوم هايي هست که تا حالا شنيديد.

[SIZE=3:88cb1047f5]عماد:[/SIZE]
    آلبوم اول عماد با فروش و استقبال زيادي همراه شد.عماد عزيز آلبوم دومش رو بازهم با آهنگسازي شادمهر عقيلي شروع کرد.

[SIZE=3:88cb1047f5]علي عبدالمالکي:[/SIZE]
    فعلا منتظر پخش کار جديد از علي عبدالمالکي نباشيد کار آلبوم جديد علي عبدالمالکي هنوز تموم نشده و احتمال ميره که اين آلبوم ارديبهشت ماه کار مسترينگش تموم بشه.طي صحبتي که با سروش عزيز داشتيم اين البوم همچون البوم اميد نوري عزيز با مجوز پخش خواهد شد نکته ي جالب ديگر اين البوم اينه که علاوه بر تنظيم سروش عزيز يک تنظيم کننده بنام ديگر کشورمون شرکت داره. نکته :شايعه هاي زيادي در مورد پخش آلبوم جديد از علي عبدالمالکي هست که بايد بگيم اگر قرار بشه اين آلبوم با مجوز پخش بشه اواخر امسال شاده اين آلبوم هستيم.

[SIZE=3:88cb1047f5]مجيد خراطها»[/SIZE]
    با پخش آلبوم آواره ميشه گفت ديگه کمتر اميدي وجود داره که مجيد خراطهاي عزيز بتونه مجوز قانوني براي پخش کارهاش رو دريافت کنه در آلبوم جديد مجيد خراطها بجز آهنگ اينو زدم بقيه ي کارها درابتداي سال 87 جمع شده و جالبه بدونيد که مجيد خراطهاي عزيز هنوز آلبومي رو که براي کسب مجوز در نظر گرفته رو به بازار ارائه نداده از جمله اهنگ هاي جديد مجيد ميشه به آهنگ سرعت اشاره کرد که اين آهنگ رو بايد چند باري گوش کنيد تا متن ترانه رو متوجه بشيد و بعيده که تحت تاثير اون قرار نگيريد به طوري که هنگام گوش کردن اين اهنگ ايستادن يک جا بسيار سخته!!!

[SIZE=3:88cb1047f5]محسن يگانه:[/SIZE]
    احتمال ميره که دوباره عنوان جديد آلبوم محسن يگانه ((تابوت)) تغيير کنه . در آلبوم جديد محسن يگانه بر خلاف آلبوم قبلي (نفس هاي بي هدف) از کار ترنس زياد استفاده شده به طوري که اين البوم رو ميشه يکي از بهترين آلبوم هاي سال 88 ناميد.تير ماه سال 88 منتظر انفجار دوباره ي موسيقي پاپ توسطمحسن يگانه باشيد.

[SIZE=3:88cb1047f5]محسن چاوشي:[/SIZE]
    با انتشار آلبوم يه شاخه نيلوفر انتقاد هاي بيشماري به محسن چاوشي شد در مورد تنظيم آهنگساز کارها(محمد رضا آهاري ) و کمتر کسي فکر ميکرد که محسن چاوشي بخواد دوباره با محمدرضاي عزيز کار کنه ولي 10 فروردين 88 اعلام شد که مانند آلبوم قبل شاهد کارهاي محمد رضا آهاري باشيم. در هر صورت محسن چاوشي ريسک بالايي رو پذيرفته انشالله که موفق بشه.

[SIZE=3:88cb1047f5]حکمت شيرازي:[/SIZE]
    اگر به ياد داشته باشيد در ابتداي سال 87 اعلام کرديم که پديده ي امسال رو امين رستمي ميدونيم و در اواخر سال ثابت شد که پيش بيني مون اشتباه از آب در نيومده و نظر خيلي از دوستان صحيح بود البته سال گذشته علي عبدالمالکي عزيز رو هم داشتيم ولي خب ما پديده ي مجاز رو اعلام کرديم.
    اما پديده ي سال 88 رو بدون شک حکمت شيرازي بدونيد .اين آلبوم زيبا که اکثر کارها به صورت ترنس بسته شده رو ميتونيد نيمه ي دوم سال 88 با مجوز رسمي بشنويد . اين آلبوم زيبا داراي 8 ترک هست. که آهنگسازي اون توسط پيمان اميدي (پديده ي تنظيم 88 ) بسته شده .به زودي خبر هاي تکميلي از اين خواننده و اين آلبوم رو در اختيارتون قرار ميديم..

ایستگاه به ایستگاه…

مرز به مرز…

کوروش بزرگ

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)