کاربری
کاربر گرامی به انجمن هاي تفريحي و عاشقانه كوچولو خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:

صفحه 1 از 225 123456112151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 15 از 3361

موضوع: اخبار رسانه های ایران و جهان(سينمايي)

مدیر کل (سعید) "مدير كل سايت كوچولو"

عضو
    February 2007
    تشكر ها
    13,069
    تشكر شده 17,644 بار در 2,081پست

Icon2008 اخبار رسانه های ایران و جهان(سينمايي)

[size=3:c75cc4cec0]سلام!

در اين تاپيك اخبار مربوط به رسانه هاي ايران و جهان مانند صدا و سيما - سينما - تلويزيون - اخبار بازيگران ايراني و خارجي و ... قرار ميگيرد[/size]
    ویرایش توسط reza1362 : 2011.02.19 در ساعت 23:30

♥ هر چيزي كوچولو باشه، قشنگه ♥
    كوچولوهاي عزيز ، حتما قوانين كلي فروم كوچولو را بخوانيد !

دوست داشتن آدمها را می توان
    از تـــوجه و عـــمـــل آنها فهمید
    وگرنه حــرف را که همه می توانند بزنند ...!

كوچولو رسمي شده

کوچولوووو خیلی فعال

عضو
    May 2008
    تشكر ها
    3
    تشكر شده 63 بار در 19پست

با برادران ترانه های مادری

مخاطبين سيما كه چند سالي بود به سريال*هاي روتين با مضمون طنز خو گرفته بودند پس از پخش سريال نرگس به عنوان اولين ملودرام روتين شبانه، اين روزها شاهد پخش سريال ترانه مادري به عنوان دومين اثر ملودرام در قالب برنامه روتين شبانه هستند. هر چند «نرگس» به عنوان اولين اثر در اين سير با موفقيت جذب مخاطب روبه*رو شد اما خيلي*ها «ترانه مادري» را موفق*تر از آن مي*دانند.اما چگونه مخاطبيني كه در سال*هاي اخير به ديدن سريال*هاي شبانه با محتواي طنز عادت كرده بودند مي*توانند جايگزيني با مضموني متفاوت را بپذيرند؟ اين*گونه قالب*شكني*ها به همان اندازه كه طرفدار و حامي دارد، با مخالف و منتقد نيز روبه*روست. كساني كه معتقدند بعد از كار روزانه و خستگي بايد خوراك طنز و شادي به بيننده داد، نه اشك و البته كمي تامل!ايرج محمدي به همراه يار هميشگي*اش مهران مهام بعد از «نرگس» تهيه*كنندگي دومين ملودرام شبانه را عهده*دار شدند و اين بار نيز با گردآوري يك گروه كاملا حرفه*اي سعي مي*كنند مانند گذشته اثري جاودان و البته كم نقص را روي آنتن ببرند. آن سو و هم چنان در پشت دوربين حسين سهيلي*زاده كه بيش از اين، كارگرداني «زخم*هاي رويا» را براي پخش در ماه محرم به پايان برده است، سكان هدايت گروه را در مقام كارگردان به عهده گرفته است و البته محمد حمزه*اي به عنوان دستيار اول او در هماهنگي گروه و حتي انتخاب چند بازيگر از جمله «محسن افشاني» نقش بسزايي را ايفا مي*كنند. ضمن اين*كه نمي*توان از كار خوب تصويربرداري، مونتاژ، صدا و البته مثل هميشه گريم خوب مهري شيرازي و نيز فيلمنامه خوب مسعود بهبهاني*نيا كه او نيز همانند محمدي و مهام از عوامل مشترك اين دو ملودرام به شمار مي*رود، گذشت…

حالا كمي به گفتگو با بازيگزان اين مجموعه مي نشينيم!!
    با نا امیدی به هیج جا نخواهی رسید.
    فکر کن همین امشب هفت سال خشکسالی به پایان رسیده
    و از فردا...
    هفت سال برکت و شادی ات آغاز خواهد شد !!!

كوچولو رسمي شده

کوچولوووو خیلی فعال

عضو
    May 2008
    تشكر ها
    3
    تشكر شده 63 بار در 19پست

هما روستا

متولد 1325، داراي مدرك تحصيلي فوق*ليسانس از دانشكده هنرهاي دراماتيك بخارست و همسر كارگردان معروف تئاتر حميد سمندريان. وي پس از كسب مدرك هنرهاي دراماتيك در رشته شيمي به تحصيل پرداخت كه به دليل شرايط زندگي ناتمام ماند. روستا از سال 1349 همكاري خود را با اداره تئاتر فرهنگ و هنر آغاز نمود و در همان سال نيز به تدريس در دانشكده هنرهاي دراماتيك پرداخت. «ديوار شيشه*اي» به كارگرداني ساموئل خاچيكيان در سال 1350 اولين تجربه*اش در زمينه سينما به حساب مي*آيد. او در سال 1369 جايزه بهترين بازيگر را از جشنواره هنري ادبي براي بازي در فيلم «ملك خاتون» از آن خود كرد و همچنين جايزه بهترين بازيگر از جشنواره سيما براي بازي در تله تئاتر «شعبده*باز» را به خود اختصاص داد

دانيال حكيمي

متولد 1342 در شاهرود، پس از دريافت ديپلم اقتصاد از سال 1360 با اداره فعاليت*هاي فرهنگي و هنري تهران شروع به همكاري كرد. سه سال بعد با گذراندن دوره كامل كلاس*هاي حميد سمندريان و نيز دوره مدرسه بازيگري راديو، به عنوان بازيگر در راديو مشغول به كار شد. اولين ايفاي نقش او مربوط مي*شود به نمايش «فيزيكدان*ها» به كارگرداني سمندريان. پس از آن علاوه بر بازيگري به نوشتن و كارگرداني آثار مختلفي پرداخت. او در سال 1384 موفق به كسب ديپلم افتخار بهترين بازيگر مرد از جشن خانه تئاتر شد. حكيمي به عنوان يك چهره مثبت فيلم*ها شناخته شده، هر چند، چندي پيش با ايفاي نقش در سريال*هايي نظير «خانه پدري» و «لبه تاريكي» سعي در شكستن اين كليشه داشت و البته در وراي تمام اين تفاسير او به زيبايي تمام نقش*هاي محوله را باورپذير ارائه مي*كند.
    وي در سريال ترانه مادري هم يك نقش خاكستري ارائه مي*دهد؛ مانند هميشه زيبا و بدون نقص. از ويژگي*هاي بارز او اين است كه از گفتگو فراري است… اگر گفتگوي او را جايي خوانديد از ما جايزه بگيريد.
    لوكيشن، باغ برره
    شايد كمتر كسي باور كند خانه مادربزرگ «ترانه مادري» همان لوكيشن برره است خانه*اي بزرگ در منطقه سعادت*آباد كه البته مهران مديري، دو سال پيش در فصل پاييز و زمستان در آن باغ بزرگ، اين لوكيشن را مقابل دوربين برد و اين بار اين خانه بزرگ در فصل بهار و تابستان لوكيشن اين مجموعه روتين شده است
    و از فردا...

كوچولو رسمي شده

کوچولوووو خیلی فعال

عضو
    May 2008
    تشكر ها
    3
    تشكر شده 63 بار در 19پست

مينا لاكاني

در سال 1351 به دنيا آمد و فارغ*التحصيل تئاتر از دانشگاه سوره است. پس از اين*كه سيمرغ بلورين جشنواره سيزدهم را كسب كرد مدتي در فعاليت هنري*اش وقفه افتاد تا دوباره با سريال «آخرين گناه» به كارگرداني حسين سهيلي*زاده به صفحه جادويي بازگشت. او در سريال ترانه مادري نقش سميرا را ايفا مي*كند كه رابطه*اش با دو برادر (بهرام و پويا) ابهامي است كه در قسمت*هاي آتي مشخص خواهد شد

فاطمه گودرزي

متولد نوزدهم تيرماه سال 1342 در تهران است.
    او نيز ديپلم اقتصاد را در سال 61 كسب كرد و پس از آن دوره دو ساله تئاتر گذراند. همسرش عبدالرضا گنجي است.
    فعاليت در سيما را از سال 1367 و در سينما از دو سال بعد آغاز كرد. ايفاي نقش در فيلم «خانه خلوت» به كارگرداني مهدي صباغ*زاده در سال 1370 او را كانديداي سيمرغ بلورين بهترين بازيگر نقش مكمل زن و همين طور در سال 1377 كانديداي سيمرغ بلورين بهترين بازيگر نقش اول زن به خاطر حضور در فيلم «جنگجوي پيروز» كرد.
    تا بالاخره در سال 1374 اين سيمرغ را به خاطر «غزال» كسب كرد
    و از فردا...

كوچولو رسمي شده

کوچولوووو خیلی فعال

عضو
    May 2008
    تشكر ها
    3
    تشكر شده 63 بار در 19پست

افشاني، بچه درسخوان

«محسن افشاني» كم سن و سال و پرانرژي همان بازيگر نقش پوياست كه تا مجله*ها را در دست من و همكارم ديد، خوشحال و خندان مجله را از دست ما گرفت و به جايي پناهنده شد و خودكاري طلب كرد و مشغول حل جدول شد. به قول خودش خوره جدول است و برعكس پويا نظري مجموعه بسيار دقيق و ريزبين است و خودكفا و البته به مانند پويا بااستعداد. اگر بيننده برنامه سلام بهار و اجراي زنده محسن افشاني بوده باشيد بر مدعاي ما صحه خواهيد گذاشت. به طور حتم ديالوگ*هايي كه در برنامه كودك و نوجوان به زبان*هاي آلماني، ايتاليايي، فرانسوي و اسپانيايي را اجرا مي*كرد، ديده*ايد. خيلي*ها او را يك استعداد قلمبه مي*دانند كه با اين سن مي*توان آينده درخشاني برايش متصور شد، اما خودش مي*گويد تا پنج سال ديگر براي هميشه از اين وادي كنار خواهد رفت.
    از چه زماني وارد اين عرصه شدي؟
    افشاني:
    چهار سال پيش با تئاتر شروع كردم، علي مختارزاده كه دو تا از كارهاي مرا ديده بود از برنامه آستانه تماس گرفت و براي بازي در يكي از آيتم*ها، پس از يك ماه به من پيشنهاد اجرا داد، ديگه از همان جا پله*پله رفتم جلو تا شدم مجري اول برنامه، پس از آن برنامه «مادوتا» و «سلام بهار» كه قرار بود نود تا برنامه روي آنتن برود كه تنها شصت قسمت پخش شد. در جام*جم هم برنامه زنده «بوم سفيد» را اجرا مي*كنم.

چطور براي اين كار معرفي شدي؟

افشاني:
    از دو سال پيش با محمد حمزه*اي (دستيار كارگردان) آشنايي داشتم (قرار بود در كار ديگري همكاري كنيم اما از آنجا كه كنكور داشتم، منتفي شد) فروردين*ماه امسال تماس گرفتند براي اين كار، البته پيش از اين هم يك نقش كوچك در قسمت سوم سريال «كارآگاهان» به كارگرداني آقاي لبخنده ايفا كردم.
    متولد چه سالي هستي؟
    افشاني:
    يازدهم فروردين*ماه سال 68.
    پس امسال كنكور شركت كردي، در چه رشته*اي؟
    افشاني:
    در رشته مهندسي مكانيك گرايش حرارت سيالات كه حتما قبول مي*شوم.
    چرا در رشته هنري شركت نكردي؟
    افشاني:
    همه گفتند كه بازيگري را به شكل آكادميك و دانشگاهي پيگيري كن، اما خودم دوست ندارم. من عاشق مهندسي شيمي و مكانيك هستم.
    پيش از شروع كار چه بيوگرافي از پويا ارائه داده بودند؟
    افشاني:
    در روزهاي پيش توليد، زماني كه براي تمرين دور هم جمع مي*شديم آقاي حاتمي كه به عنوان بازيگردان حضور دارند (و البته بازيگر هم…) كمي در مورد نقش برايم توضيح داده بودند، با راهنمايي*هاي ايشان و نيز آقايان محمدي و سهيلي*زاده و همچنين تجربه كمي كه از تئاتر داشتم يك شناسنامه براي پويا نظري درست كردم.
    به اندازه پويا درسخوان هستي؟
    افشاني:
    تا قبل از اين*كه درگير برنامه زنده شوم خيلي درسخوان بودم، اما بعد از آن كمتر پرداختم به درس ولي هميشه معدلم بالاي هجده است.
    با چه معدلي ديپلم گرفتي؟
    افشاني:
    با معدل كل 14/18 ديپلم گرفتم.
    قصد داري تا كجا بازيگري را دنبال كني؟
    افشاني:
    حداكثر تا چهار يا پنج سال ديگر.
    يعني آنقدر اين حرفه را براي خودت محدود كردي؟
    افشاني:
    نه! محدود نكردم، چون بازيگري جزء اهداف من در زندگي نبوده، هميشه دوست داشتم، مهندس شوم بازيگري از سرگرمي*هاي جدي من به حساب مي*آيد.
    اجرا هم…؟
    افشاني:
    اجرا كه هميشه حكم بازي برايم داشته يك نوع شوخي و خاله بازي. شايد به اين خاطر كه ويژگي*هاي يك مجري مثل بيان و شيوه اجرا را هيچ*وقت نداشته ام. هميشه جلوي دوربين بازي كردم چه در مقام مجري چه بازيگر.
    پيش*تر، كار با اين گروه حرفه*اي را تصور مي*كردي؟
    افشاني:
    مثل خيلي*ها اين سوال براي خودم هم وجود دارد كه چرا من انتخاب شدم؟ اين انتخاب خيلي برايم عجيب بود، من از هيچ يك از استعدادهايم ناآگاه نبودم و مي*دانستم كه مي*توانم خوب باشم، اما مدام فكر مي*كنم كه چقدر زود و چقدر خوب در اين جايگاه قرار گرفتم.
    به هر حال انتخاب يك مجري براي چنين نقشي تا حدي سخت است، من بسيار از اين اتفاق خوشحالم و تشكر مي*كنم كه چنين فرصتي به من دادند.
    چند تا خواهر و برادر داري؟
    افشاني:
    تنها يك خواهر بزرگ*تر دارم.
    خانواده چقدر در اين زمينه مشوقت هستند؟
    افشاني: من هميشه سپاسگزارشان هستم، در اين مدت خيلي اذيت شدند نقش خانواده واقعا قابل*انكار نيست. شايد آن روزها كه براي تئاتر مي*رفتم كارم را جدي نمي*گرفتند، ولي از زماني كه اولين تصوير از من پخش شد جدي گرفتند و البته مطمئن.
    بهترين بازيگر و بهترين مجري از نظر تو…؟

افشاني:
    حامد بهداد و رضا رشيدپور.
    و از فردا...

كوچولو رسمي شده

کوچولوووو خیلی فعال

عضو
    May 2008
    تشكر ها
    3
    تشكر شده 63 بار در 19پست

[img]"http://www.loo3.com/images/taraneh%20haye%20Madary/kheyrabi.jpg" [/img]

خيرابي: دوربين هميشه خانه ما بود

تشابه بازي او به حامد بهداد خيلي زود او را مورد توجه رسانه*ها و مخاطبين قرار داد اما حتي اگر به بدبينانه*ترين شكل ادعا كنيم او تنها از بهداد تقليد مي*كند، بدون اغراق مي*توان از حالا آينده*اي خوب را برايش متصور شد.وي تجربه طولاني در راستاي حضور حرفه*اي جلوي دوربين ندارد و كارهايش تنها به فيلم «تلخون» و نيز فيلم سينمايي «حس پنهان» محدود مي*شود. هر چند او از سال*ها پيش و در سنين پايين وارد دنياي هنر شده است. در حس پنهان تنها يك پلان جلوي دوربين مصطفي رزاق كريمي رفت و همان يك صحنه براي اين بازيگر جوان كافي بود تا در پرونده كاري*اش ثبت شود. در زندگي واقعي*اش تقريبا مي*توان گفت شباهتي با بهرام كيا ندارد، او برعكس بهرام بسيار متين، صبور و كم سر و صداست.

متولد چه سالي هستي و از چه سالي بازيگر شدي؟

خيرابي:
    آذرماه سال 1363 به دنيا آمدم. در خصوص بازيگري هم سال سوم راهنمايي در يك كار ايفاي نقش كردم كه بعد از آن به خاطر درس و مدرسه، به دنبالش نرفتم تا اين*كه در دوره دانشگاه توسط يكي از دوستانم براي يك كار مستند داستاني به آقاي رزاق كريمي معرفي شدم اينجا بود كه تصميم گرفتم جدي*تر به اين حرفه بپردازم از اين رو رفتم به كانون سينماگران جوان و يك دوره كامل آموزش بازيگري را سپري كردم و دوباره براي كار «حس پنهان» آقاي رزاق كريمي انتخاب شدم؛ بعد از آن در تله فيلم «تلخون» به كارگرداني آقاي اميني ايفاي نقش كردم.
    براي ترانه مادري چگونه انتخاب شدي؟

خيرابي:
    آقاي حمزه*اي تلخون را ديده بودند براي همين با من براي اين كار تماس گرفتند.
    اما با ايفاي نقش در اين سريال اين ذهنيت پيش مي*آيد كه سابقه طولاني در اين حرفه داري. به نظر خودت دليل اين موفقيت چه چيزي است؟
    خيرابي: من از بچگي عاشق فيلم بودم، فكر مي*كنم تمام اين فيلم ديدن*ها در ايفاي نقش به كمكم مي*آيند، ضمن اين*كه به دليل شغل پدرم با دوربين آشنا بودم چرا كه پدرم آتليه عكاسي و فيلمبرداري دارد. هميشه جديدترين دوربيني كه وارد بازار مي*شد به خانه ما هم مي*آمد، از اين رو با دوربين غريبه نبودم، براي همين هيچ هراسي از لنز و دوربين نداشتم. فكر مي*كنم دليل اصلي راحت بودنم جلوي دوربين همين ويژگي شغل پدرم بوده و هست. در مورد اين سريال خاص هم اگر بازي من خوب به نظر آمده به خاطر لطف و زحمات آقاي حاتمي به عنوان بازيگردان و آقاي سهيلي*زاده و همچنين آقاي حكيمي است كه بسيار كمكم مي*كنند.
    پيشتر كه كارهاي اين بازيگران مثل دانيال حكيمي، هما روستا، مينا لاكاني و…
    را مي*ديدي، فكر مي*كردي روزي در كنارشان ايفاي نقش كني؟
    خيرابي:
    به هيچ*وجه، چنين احتمالي نمي*دادم.

كدام يك از كارهاي دانيال حكيمي را بيشتر دوست داري؟
    خيرابي:
    من هميشه يكي از طرفداران ايشان بودم، هم من و هم خانواده*ام عاشق صداي آقاي حكيمي هستيم، اكثر كارهايشان را ديده*ام، اما سريال «مسافر» بيشتر در ذهنم باقي مانده بازي در كنار آقاي حكيمي و همچنين خانم روستا شانس بزرگي است براي من كه هيچگاه فراموشش نمي*كنم.

سقف آرزوهاي سياوش خيرابي كجاست؟
    خيرابي:
    آرزوهاي من هيچ وقت سقف نداشته، هر چه مي*روم بالاتر باز بالاترش را طلب مي*كنم.
    خانواده*ات چطور؟ آنها هيچ كدام وارد اين حرفه نشده*اند؟
    خيرابي:
    دو تا برادر دارم كه از من بزرگترند و كار پدر را دنبال مي*كنند.
    در اين مدت كه ترانه مادري روي آنتن مي*رود، در بيرون چهره شناخته شده*اي هستي؟
    خيرابي:
    كم و بيش. يك بار به رستوران رفته بودم همه مرا شناختند و آمدند براي امضا، همين طور كه سرم پايين بود آقايي را ديدم، يك دفعه ناخودآگاه ايستادم شروع كردم به سلام و احوالپرسي، او گفت: «پسرم از تو خوشش مياد، مي*خواد باهات عكس بگيره». من از همون لحظه زبانم بند آمد، بعد كه رفت به ياد آوردم كه ايشان آقاي هاشمي معلم اول دبيرستان من بوده تازه فهميدم چرا زبانم بند آمده بود، چون هميشه از او مي*ترسيدم.
    او فهميده بود شاگردش بودي؟
    خيرابي:
    نمي*دانم، وقتي فهميدم دنبالش رفتم اما چون همه جمع شده بودند براي عكس و امضا، نتواستم پيدايش كنم.
    برداشت شخصي تو از سريال ترانه مادري چيست؟
    خيرابي:
    يكي از محورهاي اصلي اين سريال نشان دادن تربيت نادرست است بي*توجهي زياد به بهرام و از آن طرف توجه زيادي به پويا، همان بحث افراط و تفريط.
    رشته* تحصيلي شما؟
    خيرابي: فوق*ديپلم نرم*افزار كامپيوتر هستم كه انشاا… مي*خواهم براي ليسانس بخوانم

منبع:مجله خانواده سبز
    و از فردا...

عضو
    February 2007
    تشكر ها
    13,069

اکران فيلم «مجموعه دروغ ها» با بازي گلشيفته فراهاني، لئوناردو دي کاپريو و راسل کرو
    رنگ و بوي ايراني جديدترين فيلم ريدلي اسکات

روز جمعه 10 اکتبر 2008 برابر با 19 مهرماه سال 1387 نمايش فيلمي در سينماهاي امريکا و انگلستان آغاز مي شود که به واسطه يک ويژگي مهم براي ايرانيان جذاب و مهم است. «مجموعه دروغ ها» جديدترين فيلم کارگردان کهنه کار سينماي امريکا ريدلي اسکات در اين روز به پرده سينماها مي رود که نام يک بازيگر شناخته شده سينماي ايران در ميان اسامي دست اندرکاران آن به چشم مي خورد؛ گلشيفته فراهاني.

پس از آنکه سايت سينمايي معتبر imdb حدود 10 روز پيش نام گلشيفته فراهاني را به جمع بازيگران اين فيلم اضافه کرد، کمپاني برادران وارنر هم چهارشنبه شب در تريلر جديدي که از فيلم منتشر کرد تصاويري از بازي فراهاني را قرار داد تا سرانجام شايعه يي که يک سال است در محافل سينمايي و رسانه يي به گوش مي رسد، تاييد شود. سايت imdb هنوز توضيحي درباره نقش فراهاني و نام شخصيتي که او آن را ايفا مي کند ارائه نداده است اما تا پيش از اين از درج نام اين بازيگر در ليست دست اندرکاران فيلم «مجموعه دروغ ها» با نام اصلي Body of lies خودداري مي کرد.

فيلم بر مبناي کتابي به همين نام نوشته ديويد ايگناتيوس يادداشت نويس معروف روزنامه واشنگتن پست ساخته شده است. اين کتاب آوريل سال 2007 به بازار آمد و بلافاصله حقوق سينمايي آن توسط کمپاني معروف برادران وارنر خريداري شد. رمان «مجموعه دروغ ها» مضموني در ارتباط با مبارزه با تروريسم دارد و داستان يک مامور سيا به نام راجر فريس است که براي پيدا کردن يک تروريست مهم از سران القاعده به نام «سليمان» به اردن مي رود. کتاب تا حدودي به نقد سياست هاي مداخله گرايانه آمريکا مي پردازد و در مجموع اثر منتقدانه يي محسوب مي شود. در برگردان سينمايي اين رمان تغييراتي ايجاد مي شود که يکي از مهم ترين آنها اضافه شدن شخصيتي به نام «عايشه» است که در داستان اصلي با نام «آليس» وجود داشت. شخصيتي که قهرمان داستان در جريان پيدا کردن سليمان دلباخته اش مي شود. ويليام موناهان فيلمنامه نويس اسکاربرده به خاطر فيلم معروف «مردگان» مارتين اسکورسيزي که کار بازنويسي و اقتباس از داستان اصلي را برعهده داشته، شخصيت عايشه را در قالب يک پرستار تصوير کرده که البته هنوز جزئيات کامل آن مشخص نيست. گلشيفته فراهاني ايفاگر اين نقش است در حالي که نقش نخست فيلم را لئوناردو دي کاپريو بازي مي کند و راسل کرو هم بازيگر نقش مهم ديگري در فيلم است. فيلمبرداري فيلم سال گذشته آغاز شد و بخش هاي مربوط به اردن در شهر رباط مراکش فيلمبرداري شده است. گفته مي شود بعد از انتخاب گلشيفته فراهاني براي بازي در فيلم سازندگان آن تغييراتي در فيلمنامه اوليه انجام داده اند تا حضور فراهاني در فيلم با موازين خاص حقوقي و قانوني کشور در تضاد نباشد. ريدلي اسکات کارگردان کهنه کار انگليسي در فيلم هايش همواره تلاش داشته نگاهي چندجانبه به مضامين داشته باشد و گواه آن فيلم معروف «ملکوت آسمان» است که در آن تصويري واقع گرايانه از مسلمانان ارائه و به طور ضمني از صلاح الدين ايوبي ستايش مي شود. حضور بازيگران ايراني در فيلم هاي هاليوودي سابقه طولاني دارد اما در چند سال اخير تعدادي از بازيگران فعال فعلي سينماي ايران امکان حضور در چند فيلم مهم هاليوود را يافته اند که مهم ترين آنها همايون ارشادي است که سال گذشته فيلم «بادبادک باز» با بازي او در سينماهاي جهان اکران شد. او هم اينک مشغول بازي در فيلم جديد الخاندرو آمه نابار با نام «آگورا» است. با اين همه حضور فراهاني در فيلم جديد ريدلي اسکات که بسياري از اکنون آن را از شانس هاي مسلم اسکار 2009 مي دانند سرفصل جديدي در حضور بازيگران سينماي ايران در عرصه هاي بين المللي خواهد گشود.

عضو
    February 2007
    تشكر ها
    13,069

گلشيفته فراهاني از سفر به هاليوود بازماند
    با ممانعت وزارت ارشاد - چهارشنبه 30 مرداد 1387 ‏

گل شيفته فراهاني، بازيگر جوان و با استعداد سينماي ايران که بازي وي در فيلم "مجموعه دروغ ها" به کارگرداني ‏رايدلي اسکات، کارگردان پرآوازه انگليسي،‎ ‎توجهات زيادي را به خود جلب کرده است، ديروز در حاليکه براي بررسي ‏پيشنهادهاي تازه اي عازم هاليوود بود در فرودگاه با حکم ممنوع الخروجي روبه رو شد و از سفر بازماند.‏‎ ‎گفته مي شود ‏مسئولين وزارت ارشاد به اين علت مانع سفر وي شده اند که به اعتقاد آنان بازيگران ايراني براي بازي در فيلم هاي ‏خارجي نيز بايد از ارشاد"‏‎ ‎مجوز" بگيرند.‏

خبر ساخت فيلم سينمايي" مجموعه دروغ ها" بر اساس كتابي به همين نام به كارگرداني ريدلي اسكات از مدت ها پيش ‏مطرح بود تا اينکه هفته گذشته اعلام شد که اين فيلم مراحل پاياني خود را طي مي کند و يک بازيگر ايراني نيز در آن ‏ايفاي نقش کرده است. اين فيلم هاليوودي كه به گفته كارگردانش براي اكران در اسكار آماده مي شود داستان يك روزنامه ‏نگار ـ با بازي لئوناردو دي كاپريو ـ رابيان مي كند كه طي جنگ عراق براي كشتن يك رهبر القاعده از سوي سازمان ‏سيا استخدام مي شود و به اردن مي رود. ‏

در برگردان سينمايي اين رمان تغييرات چندي داده شد که يکي از مهم ترين آنها اضافه شدن شخصيتي به نام "عايشه" ‏بود که در داستان اصلي با نام "آليس" وجود داشت. شخصيتي که قهرمان داستان در جريان پيدا کردن سليمان دلباخته ‏اش مي شود. ويليام موناهان فيلمنامه نويس و برنده اسکار که به خاطر نگارش فيلمنامه فيلم معروف "مردگان" مارتين ‏اسکورسيزي شهرتي جهاني دارد، شخصيت عايشه را در قالب يک پرستار تصوير کرده که البته هنوز جزئيات آن ‏اعلام نشده است. گفته مي شود بعد از انتخاب گلشيفته فراهاني براي بازي در اين فيلم سازندگان آن تغييراتي در فيلمنامه ‏اوليه انجام داده اند تا حضور وي در فيلم با موازين خاص حقوقي و قانوني جمهوري اسلامي در تضاد نباشد. از ديگران ‏بازيگران اين فيلم مي توان به راسل کرو اشاره کرد.‏

بازي گل شيفته در اين فيلم توجه بسياري را جلب کرد؛ به دنبال آن بود که پيشنهادات تازه اي به وي داده شد و وي ‏ديروز براي بررسي اين پيشنهادها عازم سفر بود که براثر ممانعت مسئولين وزارت ارشاد از سفر بازماند. جالب اين ‏است که گل شيفته فراهاني نيز در فروگاه متوجه ممنوع الخروجي خود شد در حاليکه پيش از اين بارها از کشور خارج ‏شده و هرگز مسئله اي نيز نداشته است.‏

ريدلي اسکات کارگردان کهنه کار انگليسي در فيلم هايش همواره تلاش داشته نگاهي چندجانبه به مضامين داشته باشد که ‏گواه آن فيلم معروف "ملکوت آسمان" است که در آن تصويري واقع گرايانه از مسلمانان ارائه و به طور ضمني از ‏صلاح الدين ايوبي ستايش مي شود. ‏

در اين فيلم بازيگران مسلمان ديگري چون بيژن دانشمند، علي سليمان، عمر بردوني، مهدي نبو و علي خليل نيز بازي ‏کرده اند. ‏

كوچولو رسمي شده

کوچولووو فعال همیشگی

عضو
    April 2007
    تشكر ها
    6
    تشكر شده 38 بار در 7پست

با دستور ويژه بازپرس شعبه دوم دادسراي جنايي تهران، رسيدگي به پرونده سقوط مرگبار دختر جوان از طبقه ششم برجي ۱۰ طبقه در شمال تهران، در دستور كار كارآگاهان جنايي پايتخت قرار گرفت.
    شامگاه بيست و چهارم مرداد، با گزارش سقوط مرگبار دختري جوان از طبقه ششم برجي در شمال تهران، بازپرس شعبه دوم دادسراي جنايي تهران در صحنه حادثه حضور يافت و تحقيقات تخصصي درباره علت وقوع حادثه آغازشد.

بررسي*هاي اوليه نشان مي*داد حادثه هنگامي رخ داده است كه ۱۲ دختر و پسرجوان در يك ميهماني شبانه در اين برج حضور داشته*اند اما لحظاتي بعد از ورود ۲ مرد ناشناس كه خود را مامور معرفي كرده*اند، يكي از دختران حاضر در اين ميهماني از طبقه ششم به پايين سقوط كرده و جان خود را از دست داده است.

حسين اصغرزاده – بازپرس شعبه دوم دادسراي جنايي پايتخت- با اعلام اين خبر گفت: بررسي*هاي صورت گرفته نشان مي*دهد لحظاتي بعد از ورود مردان ناشناس به اين برج، ۶ دختر كه در ميهماني حضور داشته*اند براي تعويض لباس به داخل يكي از اتاق*ها رفته*اند كه پس از خروج ۵ نفر از آنان از داخل اتاق، ناگهان صداي فرياد ششمين دختر به گوش مي*رسد و لحظاتي بعد وي از طبقه ششم برج سقوط مي*كند.

بازپرس اصغرزاده افزود: طبق گفته*هاي شاهدان، لحظاتي بعد از شنيده شدن صداي جيغ دختر جوان، يكي از مردان ناشناس دوان*دوان از اتاق بيرون دويده و به سوي حياط برج رفته است.

اين در حالي است كه مرد ناشناسي كه پس از حادثه به بيرون دويده است ادعا مي*كند در زمان وقوع حادثه در آشپزخانه ساختمان بوده است.وي افزود: تحقيقات اوليه نشان مي*دهد در حالي كه ماموران كلانتري به*دليل نداشتن حكم قضائي وارد ساختمان نشده*اند، مردان ناشناس با هويت جعلي و به بهانه بازرسي خانه، وارد آنجا شده*اند، اين در حالي است كه مرد*ان ناشناس هيچ سمتي در پايگاه بسيج و كلانتري منطقه نداشتند.

آغاز تحقيقات ويژه

بازپرس اصغرزاده با بيان اينكه تحقيقات ويژه*اي درباره چگونگي حضور مردان ناشناس در صحنه و اينكه آنها چگونه از ماجراي اين ميهماني اطلاع يافته و قبل از ماموران پليس به آنجا رسيده**اند صورت خواهد گرفت، گفت: از خانه*اي كه ميهماني شبانه در آن برگزارشده بود، مشروبات الكلي كشف شده است؛

ضمن اينكه عكس*هايي كه در آلبوم*ها* كشف شده، نشان مي*دهد در اين محل ميهماني*هاي شبانه ديگري هم برگزار شده است، اين درحالي است كه تحقيقات نشان مي*دهد صاحب اصلي خانه سال*هاست در خارج از كشور به سر مي*برد و در نبودن وي 2 جوان كه از آشنايان دور وي هستند، با به*دست آوردن كليد خانه، منزل وي را به پاتوق تبديل كرده بودند

كوچولو رسمي شده

کوچولوووو خیلی فعال

عضو
    May 2008
    تشكر ها
    3
    تشكر شده 63 بار در 19پست

برنامه های تلویزیون در ماه رمضان

تلويزيون در ماه مبارك رمضان امسال چهار سريال «خواب*زده»، «مثل هيچ*كس»، «بزنگاه» و «مامور بدرقه» را در سه قالب ماورائه، اجتماعي و طنز تدارك ديده است كه همگي آنها در حال حاضر مراحل ساخت و تصويربرداري خود را سپري مي*كنند. آنچه خواهيد خواند معرفي اين چهار سريال است كه البته در شماره**هاي گذشته به آنان اشاره* شده بود…گفتني است؛ با توجه به اين كه امسال نسبت به سال*هاي گذشته سريال*هاي مناسبتي زودتر كليد خورد، اما باز هم گويا فشار تصويربرداري و رسيدن به پخش گريبان عوامل را گرفته است، ضمن اين كه امسال قطعي برق هم، تا حد زيادي در كارهاي تصويربرداري اختلال ايجاد كرد.

شبكه اول: خواب*زده

سيروس مقدم اين بار برزخ را به تصوير مي*كشد.مجموعه تلويزيوني «خواب*زده» را «سيروس مقدم» به تهيه*كنندگي «مهران رسام» در قالبي ماورايي براي شبكه اول سيما كارگرداني مي*كند. اين سريال در 26 قسمت 30 دقيقه*اي توليد مي*شود و در شب*هاي احيا نيز به روي آنتن نخواهد رفت. اين سريال در تهران و البته شهرستان نور مازندران مقابل دوربين رفته است.درباره شباهت*هاي اين مجموعه تلويزيوني با مجموعه تلويزيوني «اغماء» كه سال گذشته به كارگرداني «سيروس مقدم» از شبكه اول سيما پخش شد، بايد اشاره داشت اين دو سريال هيچ شباهتي با يكديگر ندارند و مضمون ماورايي دليل شباهت نيست. داستان «برزخ» همان*طور كه از نامش پيداست در دوره عالم برزخ مي*گذرد در حاليكه داستان سريال «اغماء» درباره شيطان بود. فيلمنامه مجموعه تلويزيوني «برزخ» را «عليرضا افخمي» با همكاري «عليرضا عبدالحسني» نوشته و بازيگراني چون افسانه بايگان، فرامرز قريبيان، پوريا پورسرخ، مهراوه شريفي*نيا و… در آن ايفاي نقش مي*كنند. داستان اين سريال درباره خانم وكيلي است كه يك شب خوابي عجبيب مي*بيند. او در خواب خود گوشه*هايي از عالم برزخ را مي*بيند و پس از ديدن همين خواب است كه اتفاقات عجيب و غريبي در خانواده زن رخ مي*دهد… آهنگساز اين مجموعه آريا عظيمي*نژاد است.

شبكه دوم؛ مثل هيچ*كس

مجموعه تلويزيوني «مثل هيچ*كس» به كارگرداني «عبدالحسين برزيده» و تهيه كنندگي «محمدعلي اسلامي» براي پخش از شبكه دو سيما ساخته مي*شود.

اين سريال تلويزيوني كه قالبي اجتماعي و خانوادگي دارد، اولين سريال مناسبتي امسال است كه با فيلمنامه*اي از «علي*اكبر محلوجيان»جلوي دوربين رفت و بازيگراني چون پروانه معصومي،حسين ياري، حميد ابراهيمي، جواد عزتي، شاهرخ استخري، رامين راستاد، ابراهيم ورزيده، اصغر همت، مهران رجبي، پرويز پورحسيني، نفيسه روشن، حنانه شعشعاني، عباس اميري، مرضيه لشگري، آتنه فقيه نصيري، مريم رهبري و سوگل طهماسبي در آن ايفاي نقش مي*كنند.

همچنين«احسان خواجه اميري» تيتراژ سريال را با شعري از «افشين يداللهي» مي*خواند و كار تدوين همزمان نيز توسط «بابك رضاخاني» در حال انجام است.

سريال «مثل هيچ*كس» كه پيش از اين «داداشي» نام داشت، در 30 قسمت 35 دقيقه*اي شب*هاي ماه رمضان از شبكه دو سيما پخش خواهد شد و روايتگر داستان برادر بزرگ يك خانواده است كه همه او را «داداشي» صدا مي*كنند. پدر خانواده فوت مي*كند و مسئوليت داداشي در خانواده دوبرابر مي*شود…

شبكـه ســوم؛ بزنـگاه

مجموعه تلويزيوني «بزنگاه» در 26 قسمت 35 دقيقه*اي به كارگرداني «رضا عطاران» براي پخش از شبكه سه سيما ساخته مي*شود.

اين مجموعه تلويزيوني مانند ساير كارهاي عطاران در قالب طنز ساخته مي*شود و «ايرج محمدي» و «مهران مهام» تهيه*كنندگان مجموعه ترانه مادري، تهيه اين سريال را هم برعهده دارند. فيلمنامه سريال نيز توسط «محمدرضا آريان» نوشته شده است.

مهران مهام تهيه*كننده موفق سريال*هاي تلويزيوني در چند سال اخير مي*گويد: در اين سريال بازيگراني چون رضا عطاران، حميد لولايي، علي صادقي، گيلدا رنجبران، غلامرضا نيكخواه، مرجانه گلچين، محمود بهرامي و سوسن پرور ايفاي نقش مي*كنند. او در ادامه گفت: اين سريال كه در قالب طنز به تصوير كشيده خواهد شد، روايت*گر خانواده*اي است كه پدرشان كه از نانوايان قديمي شهر است، فوت مي*كند و پس از آن بر سر ارث و ميراث ميان اعضاي خانواده اختلاف ايجاد مي*شود.

در سريال «بزنگاه» رضا عطاران در نقش يك معتاد بازي مي*كند كه همسرش او و دخترش را به دليل اعتياد ترك كرده است. آهنگساز اين مجموعه حميدرضا صدري است.

شبكه تهران؛ مامور بدرقه

مجموعه تلويزيوني «مامور بدرقه» نيز سريالي با مضمون طنز است كه به كارگرداني «سعيد سلطاني» براي پخش از شبكه تهران ساخته مي*شود.

تصويربرداري اين سريال به تهيه كنندگي «اسماعيل عفيفه» ديرتر از ساير آثار مناسبتي آغاز شد، ضمن اين كه سعيد سلطاني، براي اولين بار است كه مجموعه*اي را در قالب طنز كارگرداني مي*كند. داستان سريال «مامور بدرقه» توسط طرحي از «خشايار الوند» و فيلمنامه*اي از «اميرعباس پيام» نوشته شده است.اين سريال در 27 قسمت 35دقيقه*اي ساخته شده و داستان آن درباره يك مامور نيروي انتظامي است كه در مرحله بازنشستگي مامور مي*شود كه مجرمي را تحويل بدهد، اما مجرم فرار مي*كند و اين تعقيب و گريزها، با مضمون طنز در اين سريال به تصوير كشيده خواهد شد. در اين مجموعه تلويزيوني، بازيگراني چون سيروس گرجستاني، جواد رضويان، مهرانه مهين ترابي، بهاره رهنما، زهره مجابي، كيانوش گرامي و …ايفاي نقش مي*كنند.
    آخرين كار «اسماعيل عفيفه» در مقام تهيه*كننده، مجموعه تلويزيوني «ميوه ممنوعه» به كارگرداني «حسن فتحي» بود كه سال گذشته در ايام ماه رمضان از شبكه دوم سيما پخش شد. «سعيد سلطاني» نيز كارگرداني آثاري چون «شكرانه»، «پس از باران»، «سال*هاي برف و بنفشه» و … را در پرونده كاري خود دارد.
    و از فردا...

كوچولو رسمي شده

کوچولوووو خیلی فعال

عضو
    May 2008
    تشكر ها
    3
    تشكر شده 63 بار در 19پست

بی اطلاعی گلزار از ممنوع التصویر شدنش

محمدرضا گلزار از بروز محدوديت هاي جديد در فعاليت هاي سينمايي اش اظهار بي اطلاعي کرد.

اين بازيگر شناخته شده سينماي ايران ديروز ضمن اظهار بي اطلاعي از شايعات مطرح شده درباره ممنوع التصوير شدنش گفت؛ «مشغول مطالعه فيلمنامه هاي پيشنهادي هستم و خبري هم درباره شايعات اخير ندارم.» انتشار خبري در يکي از روزنامه هاي صبح تهران، کافي بود تا شايعه بروز محدوديت هايي در فعاليت محمدرضا گلزار که مدتي است در محافل سينمايي مطرح بود، بيش از پيش مطرح شود.
    و از فردا...

پیشکسوت کوچولو

کوچولووو فعال مدير بازنشسته

عضو
    November 2007
    تشكر ها
    34
    تشكر شده 31 بار در 20پست

[SIZE=3:7843550949]بزنگاه، مثل هيچ كس، خواب*زده و مأمور بدرقه؛ به ترتيب بعد از افطار [/SIZE]

سريال*هاي «بزنگاه»، «مثل هيچ كس»، «خواب*زده» و «مامور بدرقه» به ترتيب در ايام ماه مبارك رمضان به روي آنتن مي*روند.

ساعت پخش سريال*هاي مناسبتي ويژه ماه مبارك رمضان مشخص شد.

بنابراين گزارش، اولين سريال مناسبتي كه روي آنتن خواهد رفت، سريال «بزنگاه» به كارگرداني «رضا عطاران» خواهد بود. اين سريال پس از لحظات ملكوتي اذان، ساعت 20:15 به روي آنتن خواهد رفت.

مجموعه تلويزيوني «بزنگاه» در 26 قسمت 35 دقيقه*اي به كارگرداني «رضا عطاران» براي پخش از شبكه سه سيما ساخته *شده است.

اين مجموعه تلويزيوني مانند ساير كارهاي عطاران در قالب طنز ساخته مي*شود و «ايرج محمدي» و «مهران مهام» تهيه كنندگي آن را بر عهده دارند.فيلمنامه سريال نيز توسط «محمد رضا آريان» نوشته شده است.

در اين سريال بازيگراني چون رضا عطاران، حميد لولايي، علي صادقي، گيلدا رنجبران، غلامرضا نيكخواه، مرجانه گلچين، محمود بهرامي و سوسن پرور ايفاي نقش مي*كنند.

اين سريال كه در بستر طنز به تصوير كشيده خواهد شد، روايت*گر خانواده*اي است كه پدرشان كه از نانوايان قديمي شهر است، فوت مي*كند و پس از آن بر سر ارث و ميراث ميان اعضاء خانواده اختلاف ايجاد مي*شود.

در سريال «بزنگاه» رضا عطاران در نقش يك معتاد بازي مي*كند كه همسرش او و دخترش را به دليل اعتياد ترك كرده است.

پس از پخش سريال «بزنگاه»، وقفه*اي در پخش سريال*ها خواهد بود تا مردم بتوانند به نماز و عبادت بپردازند. پس از آن شبكه دو سيما سريال خود با نام «مثل هيچ كس» را روانه آنتن خواهد كرد. اين سريال هر شب ساعت 21:30 پخش خواهد شد.

مجموعه تلويزيوني «مثل هيچ*كس» به كارگرداني «عبدالحسين برزيده» و تهيه كنندگي «محمد علي اسلامي» براي پخش از شبكه دو سيما ساخته مي*شود.

اين سريال تلويزيوني كه قالبي اجتماعي و خانوادگي دارد، اولين سريال مناسبتي امسال است كه با فيلمنامه*اي از «علي اكبر محلوجيان»جلوي دوربين رفت و بازيگراني چون حسين ياري (داداشي)، حميد ابراهيمي (محمدباقر)، جواد عزتي (محمد حسن)، شاهرخ استخري (محمد امير)، رامين راستاد (كاظم)، ابراهيم ورزيده (عباس)، اصغر همت (جواد)، مهران رجبي (آميرزا)، پرويز پورحسيني (عمو علي)، نفيسه روشن (اشرف)، حنانه شعشعاني (نيلوفر)، عباس اميري (حاج نصرت)، مرضيه لشگري (عمه بتول)، آتنه فقيه نصيري، مريم رهبري و سوگل طهماسبي در آن ايفاي نقش مي*كنند.

سريال «مثل هيچ*كس» كه پيش از اين «داداشي» نام داشت، در 30 قسمت 35 دقيقه*اي شب*هاي ماه رمضان از شبكه دو سيما پخش خواهد شد و روايت*گر داستان برادر بزرگ يك خانواده است كه همه او را «داداشي» صدا مي*كنند. پدر خانواده فوت مي*كند و داداشي مسئوليتش در خانواده دو چندان مي*شود...

به گزارش فارس، سريال «خواب*زده» سومين سريال مناسبتي است كه شبكه يك سيما هرشب ساعت 22:15 روانه آنتن خواهد كرد. شبكه اول سيما در ماه رمضان ساعت اصلي پخش سريال*هاي خود را به مجموعه مناسبتي*اش اختصاص داده است.

مجموعه تلويزيوني «خواب*زده» را «سيروس مقدم» به تهيه كنندگي «مهران رسام» در قالبي ماورايي براي شبكه اول سيما كارگرداني مي*كند.

اين سريال در 26 قسمت 30 دقيقه*اي توليد مي*شود و در شب*هاي احياء نيز به روي آنتن نخواهد رفت.

فيلمنامه مجموعه تلويزيوني «خواب*زده» را كه در اوايل توليد «برزخ» نام داشت،«عليرضا افخمي» با همكاري «عليرضا عبدالحسني» نوشته و بازيگراني چون افسانه بايگان، فرامرز قريبيان، پوريا پورسرخ، مهراوه شريفي*نيا و ... در آن ايفاي نقش مي*كنند.

داستان سريال «خواب*زده» درباره خانم وكيلي است كه يك شب خواب عجبيب مي*بيند. او در خواب خود گوشه*هايي از عالم برزخ را مي*بيند و پس از ديدن همين خواب است كه اتفاقات عجيب و غريبي در خانواده زن رخ مي*دهد...

آخرين سريالي كه در شب*هاي ماه رمضان از تلويزيون پخش خواهد شد، سريال «مامور بدرقه» به كارگرداني «سعيد سلطاني» و تهيه كنندگي «اسماعيل عفيفه» است كه ساعت 23 از شبكه تهران پخش خواهد شد.

سريال «مامور بدرقه» كه داستان آن توسط طرحي از «خشايار الوند» و فيلمنامه*اي از «امير عباس پيام» بر اساس طرحي از «خشايار الوند» نوشته شده، در حال حاضر توسط «يار محمدلو» مراحل تدوين همزمان راسپري مي*كند.

اين سريال در 27 قسمت 35دقيقه*اي ساخته و داستان آن درباره يك مامور نيروي انتظامي است كه در شرف بازنشستگي مامور مي*شود كه مجرمي را تحويل بدهد، اما مجرم فرار مي*كند و اين تعقيب و گريزها، با مضمون طنز در اين سريال به تصوير كشيده خواهد شد.

در اين مجموعه تلويزيوني بازيگراني چون سيروس گرجستاني، جواد رضويان، مهرانه مهين ترابي، بهاره رهنما، زهره مجابي، كيانوش گرامي و ...ايفاي نقش مي*كنند.

منبع : خبرگزاري فارس
    بهترین چیز رسیدن به نگاهی ست که از حادثه عشق تر است!

عضو
    February 2007
    تشكر ها
    13,069

[SIZE=3:ea840a8546]گفت وگو با ٢١ چهره زن سينمای ايران
    :arrow: :arrow: :arrow:

بازی می*کنیم، فیلم می*سازیم، درس می*دهیم، ورزش می*کنیم، در خانه نشسته*ایم...
    در این گزارش با 21 نفر از بازیگران زن شناخته شده ایرانی گفتگو شده است. در این باره که چه می*کنند و چه برنامه*هایی در آینده دارند. از نیکی کریمی و ترانه علیدوستی گرفته تا مهتاب کرامتی و الناز شاکردوست و نیوشا ضیغمی و بالاخره حمیده خیرآبادی که می*گوید به خاطر شکستگی دست در خانه نشسته است...

پروانه معصومي

«پروانه معصومي» با اشاره به آخرين فعاليت هاي هنري اش گفت: هم اكنون مجموعه تلويزيوني «مثل هيچ كس» را به كارگرداني «عبدالحسن برزيده» در حال پخش دارم.وي افزود: اين مجموعه تلويزيوني در طول ايام ماه مبارك رمضان از شبكه دوم سيما پخش مي شود.معصومي كه در تعطيلات نوروز امسال با مجموعه تلويزيوني «نشاني»، ميهمان قاب شيشه اي تلويزيون بود، اظهار داشت: همچنين در سريال «يوسف پيامبر» نيز ايفاي نقش مي كنم كه هنوز قسمتي كه در آن بازي كرده ام، پخش نشده است.وي درباره نقش خود در اين مجموعه كه به كارگرداني «فرج الله سلحشور» هم اكنون جمعه ها از شبكه اول سيما در حال پخش است، اظهار كرد: نقش همسر فرعون سوم را ايفا مي كنم و از زماني كه وارد قصر فرعون مي شوند بازي من آغاز مي شود.

بهنوش طباطبايي

«بهنوش طباطبايي» با اشاره به فعاليت اخير خود گفت: در مجموعه تلويزيوني «گل هاي گرمسيري» به كارگرداني «محمدمهدي عسگرپور» هنرآفريني مي كنم.وي كه ٥ سال گذشته در مجموعه پرمخاطب «مسافري از هند» ساخته قاسم جعفري در نقش «كتي» هنرآفريني مي كرد، گفت: تصويربرداري فاز خرمشهر مجموعه «گل هاي گرمسيري» به پايان رسيده و هم اكنون قسمت هاي تهران در يكي از لوكيشن هاي از پيش تعيين شده تصويربرداري مي شود.«طباطبايي» با بيان اين مطلب كه مجموعه «گل هاي گرمسيري» به سفارش شبكه اول سيما اواخر مهر از همين شبكه پخش خواهد شد، تصريح كرد: در فيلم سينمايي «پوست موز» نيز بازي داشته ام كه آماده نمايش در سينماهاي كشور است.

نيلوفر خوش خلق

نيلوفر خوش خلق همسر «امين حيايي» نيز با بيان اين كه براي كار جديدي قرار داد نبسته است، افزود: ٢ سال پيش در فيلم سينمايي «چند روز بعد» به كارگرداني «نيكي كريمي» ايفاي نقش كردم كه آماده نمايش است. وي كه چندي پيش در فيلم «دايره زنگي» با همسرش «امين حيايي» بازي كرده است، افزود: در فيلم سينمايي «چند روز بعد» در نقش دوست خانم كريمي ايفاي نقش كردم.وي در پاسخ به سوال ما كه همسرشان را كجا و چگونه پيدا كنيم گفت: همسرم گرفتار پروژه هاي سينمايي است و من خودم نيز ايشان را نمي بينم ولي اگر ديدم سلامتان را خدمت شان مي رسانم.

رعنا آزادي ور

«رعنا آزادي ور» يكي ديگر از بازيگران كشورمان با اشاره به اين كه در حال حاضر پيشنهاد جديد كاري ندارد، افزود: بازي ام در فيلم سينمايي «درباره الي...» به كارگرداني «اصغر فرهادي» به تازگي به پايان رسيده است.وي كه در فيلم سينمايي «پارك وي» فريدون جيراني نقش آفريني قابل توجهي را داشت، افزود: در فيلم سينمايي «درباره الي...» شهاب حسيني، ماني حقيقي، گلشيفته فراهاني، ترانه عليدوستي بازي مي كنند.آزادي ور ادامه داد: تصويربرداري اين فيلم در شمال كشور به پايان رسيده و هم اكنون «درباره الي...» در مرحله تدوين قرار دارد تا آماده نمايش شود.

زيبا بروفه

«زيبا بروفه» بازيگري كه حضورش در مجموعه تلويزيوني «مجيد دلبندم» در خاطرمان مانده است درباره فعاليت هاي اخير خود گفت: هم اكنون در مجموعه تلويزيوني و تاريخي «مسافر زمان» نقش آفريني مي كنم.وي افزود: در اين مجموعه ايفاگر نقش يك زن دانشجويم كه پروژه اي پربازيگر است و اسماعيل محرابي، جعفر دهقان، عبدالرضا اكبري و مائده طهماسبي هم بازي هايم مي باشند.بروفه همچنين در مجموعه تلويزيوني «ريحانه» نيز هنرآفريني كرده است. وي در ادامه سخنانش با بيان اين كه ٣ فيلم تلويزيوني آماده نمايش را دارد افزود: در ٢ فيلم سينمايي «احضارشدگان» و «بازي خطرناك» نيز بازي كرده ام و هر ٢ فيلم آماده نمايش در سينماهاست.

الناز شاكردوست

«الناز شاكردوست» با بيان اين كه «قرارداد يك كار جديد را بسته ام و در قراردادم تعهد داده ام كه سخني از كار جديدم نگويم» افزود: اين خودش براي شما خبرنگاران يك خبر است.شاكردوست كه چندي پيش با فيلم سينمايي «مجنون ليلي» ميهمان تنها سينماي بجنورد و سينماهاي كشور بود همچنين او به تازگي در فيلم سينمايي «كيش و مات» جمشيد حيدري در كنار شاهرخ شاهي، علي صادقي، حميد گودرزي، بهنوش بختياري و شهره لرستاني نقش آفريني كرده است.

بيتا فرهي

«بيتا فرهي» يكي از بازيگران پيش كسوت سينماي ايران گفت: قرار است براي كار سينمايي جديدي قرارداد ببندم ولي هنوز مشخص نيست و به همين خاطر، نام كار را نمي گويم.فرهي كه در فيلم سينمايي «هامون» داريوش مهرجويي با زنده ياد «خسرو شكيبايي» هم بازي بود با اشاره به فيلم هاي آماده نمايش خود افزود: در فيلم سينمايي «خاك آشنا» به كارگرداني بهمن فرمان آرا هنرآفريني كرده ام كه در حال حاضر اين فيلم توقيف شده و اجازه نمايش به آن داده نشده است.

مهتاب كرامتي

مهتاب كرامتي سفير حسن نيت يونيسف در ايران و بازيگر سينماي كشورمان درباره فعاليت هاي جديدش گفت: در فيلم سينمايي «بيست» به كارگرداني «عبدالرضا كاهاني» هنرآفريني مي كنم كه تصويربرداري اين پروژه سينمايي به تازگي آغاز شده است.وي كه چندي پيش در سينماي بجنورد، فيلم «زن ها فرشته اند» با بازي او اكران شد افزود: بازي ام در فيلم سينمايي «دوزخ، برزخ، بهشت» به كارگرداني بيژن ميرباقري به پايان رسيده است.«كرامتي» با اشاره به اين كه اين فيلم در ٣ اپيزود جدا تصويربرداري شده است تصريح كرد: من و آقاي علي مصفا در اپيزود دوزخ ايفاي نقش مي كنيم.وي درباره خلاصه داستان فيلم سينمايي «دوزخ، برزخ، بهشت» گفت: اين فيلم، روايتگر زندگي زن و شوهري است كه به دليل اختلاف از هم جدا شده اند و بعد از سال ها مجبور مي شوند با يكديگر روبه رو شوند.كرامتي افزود: براي بازي در فيلمي با نام «ترديد» به كارگرداني واروژ كريم مسيحي نيز به تازگي قرارداد بسته ام و نقش آفريني مي كنم.

نيكي كريمي

«نيكي كريمي» نيز مي گويد: قرار است قرارداد يك كار جديد را ببندم كه هنوز بازي ام در آن قطعي نشده است.وي كه در كلاس هاي بازيگري «مسعود كيميايي» تدريس مي كند، افزود: در فيلمي سينمايي با نام «سه زن» به كارگرداني منيژه حكمت نيز نقش آفريني كردم كه آماده نمايش است.كريمي با اشاره به بازيگران «سه زن» افزود: در اين فيلم به جز خودم، رضا كيانيان و پگاه آهنگراني نيز ايفاي نقش مي كنند.

اليزابت اميني

«اليزابت اميني» كه در فيلم سينمايي «قلقلك» نقش آفريني كرده است با اشاره به اين كه پيشنهاد كاري جديدي ندارد، گفت: در اوقات بي كاري ام سعي مي كنم كه فيلم هاي سينمايي كشورمان و همچنين فيلم هاي روز جهان را ببينم و كتاب خواندن نيز جزو كارهاي روزمره ام است.

آناهيتا نعمتي

«آناهيتا نعمتي» نيز اظهار داشت: فيلم هاي «دعوت» به كارگرداني «ابراهيم حاتمي كيا» و «قضاوت» به كارگرداني ابراهيم شيباني را آماده نمايش دارم.وي كه در فيلم سينمايي «پارك وي» نيز هنرآفريني كرده است، افزود: مدت ٢ سال و نيم است كه در رشته ورزشي رزمي «كيك بوكسينگ» فعاليت مي كنم.

نگار فروزنده

نگار فروزنده بازيگر جوان كشورمان نيز گفت: در حال بازي در فيلمي با نام «انتقال» مي باشم.وي كه در فيلم سينمايي «دايره زنگي» در نقش همسر مهران مديري هنرآفريني كرد افزود: فيلم هاي سينمايي «پاپيتال» و «دعوت» كه در آن ها بازي كرده ام، آماده نمايش است.وي كه در فيلم سينمايي «دختر دايي گمشده» نقش زيبايي را ايفا كرد اظهار داشت: فيلم سينمايي «دعوت» به كارگرداني «ابراهيم حاتمي كيا» فيلمي اپيزوديك است و من در يكي از اپيزودها نقش آفريني مي كنم.

رزيتا غفاري

«رزيتا غفاري» با اشاره به اين كه پيشنهاد كاري جديدي ندارد و هم اكنون در حال نگارش يك كتاب است، به حضور خود در برنامه اي در شبكه سوم سيما به عنوان مجري اشاره كرد.وي افزود: اين دعوت از سوي سازمان صدا و سيما انجام شد و اولين تجربه مجري گري ام بود كه تجربه خوب و جالبي بود.

شراره رخام

«شراره رخام» بازيگر سينماي ايران درباره فعاليت هاي اخير خود گفت: در ٢ فيلم تلويزيوني «دزدترين دختر شهر» و «گردش پرگار» نقش آفريني كردم كه تصويربرداري هر ٢ فيلم به پايان رسيده است.وي افزود: در فيلم تلويزيوني «دزدترين دختر شهر» نقش دزدي را ايفا مي كنم كه همراه برادرم و دختري جوان دزدي مي كنيم، در اين ميان من به دايي ام مظنونم و احساس مي كنم او پدرم را به قتل رسانده است.پس تصميم به قتل دايي ام مي گيرم و او را به قتل مي رسانم تا با كشتن او انتقام بگيرم.

هما روستا

«هما روستا» بازيگر پيش كسوت سينما و تئاتر و تلويزيون در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به اين كه پيشنهاد كاري جديدي ندارد گفت: چندي پيش در مجموعه «ترانه مادري» نقش آفريني كردم كه همان طور كه ديديد بازي ام پخش و تمام شد.وي در پاسخ به سوال ما درباره اين كه آيا از نقش خود در اين مجموعه رضايت دارد يا خير گفت: به صورت مطلق راضي نيستم و هيچ گاه يك بازيگر نمي تواند از ايفاي نقشش صد درصد راضي باشد.روستا اظهار داشت: برايم فقط جذابيت نقش در اين مجموعه مهم بود و اين كه توانستم پيش قضاوت هايي را كه در ميان مردم درباره آدم هاي منفي و مثبت بود به تصوير بكشم و همين مسئله برايم جذاب بود كه با اين گروه همراه بودم.

سحر زكريا

«سحر زكريا» نيز درباره جديدترين فعاليت هاي خود گفت: در فيلم هاي تلويزيوني «روز ملخ» و «كيش و مات» بازي ام به پايان رسيده و اين فيلم ها آماده نمايش است.وي افزود: همچنين به تازگي در فيلم تلويزيوني «زن كوچه پشتي» ايفاگر نقش يك نويسنده ام.

ترانه عليدوستي

«ترانه عليدوستي» نيز گفت: به تازگي بازي ام در فيلم سينمايي «درباره الي...» به كارگرداني اصغر فرهادي به پايان رسيده است.وي كه در اولين حضور سينمايي خود در فيلم «من ترانه پانزده سال دارم» ساخته رسول صدرعاملي خوش درخشيد و جوايز بسياري را در جشنواره هاي مختلف از آن خود كرد، درباره پروژه سينمايي جديدي كه در آن نقش آفريني مي كند، گفت: هم اكنون در فيلم سينمايي «ترديد» واروژكريم مسيحي در نقش زني به نام مهتاب ايفاي نقش مي كنم كه خلاصه اين فيلم بر اساس نمايش نامه «هملت» نوشته و ساخته مي شود.عليدوستي كه بازي درخشاني در «چهارشنبه سوري» اصغر فرهادي داشت با بيان اين كه فيلم سينمايي «كنعان» به كارگرداني ماني حقيقي با بازي او و «محمدرضا فروتن» نيمه دوم سال روي پرده سينماهاي كشور خواهد رفت، عنوان كرد: در فيلم سينمايي «كنعان» نقش زني را به نام مينا بازي مي كنم كه قصد جدايي را از همسرش-محمدرضا فروتن- دارد و در اين ميان موانعي سر راهش قرار مي گيرد كه اين كار را برايش مشكل مي كند.

ليلا اوتادي

«ليلا اوتادي» يكي ديگر از بازيگران سينما و تلويزيون ايران با اشاره به پروژه جديدي كه در آن حضور دارد، گفت: در حال حاضر در فيلم تلويزيوني «همان روز» به كارگرداني «عليرضا اميني» ايفاگر نقش زني به نام «رودابه» ام.وي با بيان اين كه داستان فيلم «همان روز» به مسئله جدايي زن و شوهري مي پردازد، اظهار داشت: چندي پيش در فيلم سينمايي «حركت اول» به همراه علي صادقي، پوريا پورسرخ و مهرداد كيايي ايفاي نقش كردم.اوتادي كه در فيلم سينمايي «زن ها فرشته اند» نقشي كوتاه را ايفا كرده بود، درباره خلاصه داستان فيلم «حركت اول» عنوان كرد: من به همراه آقايان، پورسرخ و كيايي دزد گاوصندوقيم و ماجراهايي در اين باره به وقوع مي پيوندد.وي با اشاره به ايفاي نقش خود در مجموعه تلويزيوني «خونمردگي» افزود: اين مجموعه تلويزيوني در ايام ماه محرم امسال پخش خواهد شد و من در اين مجموعه، نقش دختري را به نام فرشته كه دختري پرورشگاهي است ايفا مي كنم. در اين مجموعه، آقايان پولاد كيميايي و سياوش طهمورث هم بازي هايم مي باشند.

نيوشا ضيغمي

«نيوشا ضيغمي» بازيگر كشورمان با اشاره به اين كه سفري در پيش داشته و به خاطر آن پيشنهاد بازي را در چند پروژه سينمايي رد كرده است گفت: در «اخراجي هاي ٢» ايفاي نقش مي كنم.وي كه بازيگر فيلم سينمايي «قرنطينه» نيز مي باشد اظهار داشت: در فيلم سينمايي «گناه من» در نقش دختري به نام «باران» ايفاي نقش كردم كه آماده نمايش در سينماهاست.ضيغمي درباره خلاصه داستان فيلم سينمايي «گناه من» گفت: گناه من روايتگر زندگي دختري جنوب شهري به نام باران است كه با مشكلات اجتماعي و خانوادگي روبه رو مي شود و دست به خودكشي مي زند كه همين خودكشي ماجراهايي را به وجود مي آورد.وي تصريح كرد: در فيلم سينمايي «قرنطينه» در نقش دختري كه بيماري سرطان دارد و نقشي متفاوت است ايفاي نقش كرده ام كه هم اكنون در سينماهاي كشور در حال اكران است.ضيغمي همچنين در ادامه با اشاره به نقش آفريني در فيلم سينمايي «حس پنهان» افزود: فيلم سينمايي «حس پنهان» ساخته مصطفي رزاق كريمي با بازي من و حامد بهداد، شهره سلطاني، مهتاب كرامتي و آتيلا پسياني چندي پيش روي پرده سينماها بود.

فاطمه گودرزي

«فاطمه گودرزي» بازيگر سينما و تلويزيون كشورمان درباره آخرين فعاليت هاي هنري اش گفت: پخش مجموعه تلويزيوني «ترانه مادري» كه در آن ايفاي نقش مي كردم به پايان رسيد و هم اكنون كاري انجام نمي دهم.وي افزود: همان گونه كه شاهد اين مجموعه از شبكه سوم سيما بوديد در نقش «فرخنده» مادر پويا كه مادري سخت گير، مهربان و دلسوز است هنرآفريني مي كردم.

حميده خيرآبادي

«حميده خيرآبادي» بازيگر پيش كسوت سينما و تلويزيون نيز گفت: حدود ٥ سال است كه هيچ فعاليت هنري ندارم و به نوعي مي توان گفت كه ديگر خسته شده ام. ٥٧ سال به سينماي كشور خدمت كردم.وي كه بازي اش در مجموعه پرمخاطب «پدر سالار» در خاطرمان مانده است، افزود: مدتي است كه به علت شكستگي دست در منزل استراحت مي كنم و از درد دست رنج مي برم و در اوقات فراغت سعي مي كنم مطالعه كنم و فيلم نيز ببينم. دعا کنیم که دست* ایشان خوب شود.
    [/SIZE]

عضو
    February 2007
    تشكر ها
    13,069

گفت و گو با بهاره رهنما درباره نقش مهشید در سریال مامور بدرقه

سال*هاست در عرصه بازیگری مشغول به فعالیت است. اگرچه قصه*نویسی را خیلی پیشتر شروع كرده است، اما به گفته خودش در بازیگری زودتر جواب گرفته است. بهاره رهنما بازیگری را از سینما آغاز كرده؛ اما در این سال*ها حضورش در تلویزیون پررنگ*تر شده است. اگرچه در بیشتر كارهای تلویزیونی*اش، نقش دخترهای گیج و لوس را داشته است. رهنما ۲ سال پیش در ماه رمضان سریال زیرزمین را روی آنتن شبكه ۳ داشت كه گویا این مجموعه نقطه عطفی برای او محسوب می*شود. با رهنما به بهانه بازی در نقش مهشید در مامور بدرقه گفتگو كردیم.
    ● بهاره رهنما از آن بازیگرانی است كه زمانی خیلی پر كار می*شود و زمانی اصلا خبری از او نیست. این به هم*ریختگی نشات گرفته از چیست؟
    ▪ هیچ وقت این**گونه نبوده كه اصلا نباشم. چون سعی كرده*ام حداقل سالی یك كار را داشته باشم. منهای یك فاصله ۴ ساله كه بین اولین كارم، فیلم «افعی» با فیلم «عاشقانه» افتاد. وگرنه همیشه حضور دارم؛ چه در سینما و چه در تلویزیون. البته شاید این به هم*ریختگی از شرایط زندگی*ام در سال*های اخیر نشات گرفته است چون در ۲ دانشگاه مشغول به تحصیل بودم و از طرفی وظیفه بزرگ كردن بچه*ام را هم داشتم. همه اینها باعث می*شد این بی*نظمی در جریان حرفه*ام به وجود آید.
    ● پیش از شروع مصاحبه گفتید زمانی از بازی در تلویزیون می*ترسیدید، چرا؟
    ▪ از زیاد دیده شدن و مورد قضاوت قرار گرفتن وحشت داشتم. چون تو در تلویزیون با میلیون*ها سلیقه متفاوت روبه*رو هستی و خیلی سخت می*توانی مخاطب را بشناسی، اما به مرور زمان و با كسب تجربه*های مختلف این ترس در من از بین رفت.
    ● ولی من فكر می*كنم در سینما بیشتر از تلویزیون حضور داشتید و اصلا تلویزیون دغدغه شما نبوده است؟
    ▪ شاید چون فكر می*كردم سینما حرفه*ای*تر از تلویزیون است. ضمن این كه وقتی بازیگر به تلویزیون كوچ می*كند، پیشنهادهای كمتری برای بازی در سینما خواهد داشت. كه این خود یك ترس برای بازیگر محسوب می*شود.
    ● ولی حداقل این ترس شامل حال شما نبوده. چون ظرف یك*سال گذشته در ۳ كار سینمایی حضور داشتید؟
    ▪ بله. سعی كردم تعادلی بین این دو عرصه به وجود آورم و از طرفی هم شانس با من یار بوده است. البته ناگفته نماند همه این مسائل را مدیون بازی در سریال زیرزمین هستم.
    ● چرا زیرزمین؟
    ▪ چون زیرزمین نقطه عطفی در كارهای من بود. در واقع در این كار جنبه*های دیگری از بازی من دیده شد، كه تا به حال دیده نشده بود و برایم یك برگ برنده بود. حتی می**توانم این ادعا را داشته باشم كه زیرزمین راه*های تازه*ای برای بازیگری به من نشان داد كه مهم*ترین آن رسیدن به یك جنس متفاوت در بازی*هایم بود.
    ● این جنس و شیوه متفاوت چه بود؟
    ▪ این كه راحت*تر بتوانم با مخاطبم ارتباط برقرار كنم.
    ● چرا بیشتر به سمت كارهای طنز تلویزیون گرایش داشته**اید؟
    ▪ چون سریال*های طنز در مقایسه با كارهای دیگر موفق*تر بوده*اند.
    ● اما در بیشتر این سریال*ها نقش دخترهای لوس و حتی گیج را داشته*اید؟
    ▪ شاید. اما به نظرم گاهی سر به هوا بودن با كم*هوشی اشتباه گرفته می*شود و ممكن است این گیجی، در بعضی جاها سادگی به نظر بیاید.
    ● به*هر حال لحظه*های مختلفی در زندگی همه ما وجود دارد. ممكن است یك آدم باهوش، در مواقعی به یك آدم كم*هوش تبدیل شود.
    ▪ به هر حال من این خاكستری بودن را می*پسندم.
    ● خب این مساله خیلی هم به نفع شما نیست. چون هم به عنوان یك دختر لوس و كم*هوش بین مخاطبان تلویزیون شناخته می*شوید و هم سخت*تر در نقش**های جدی پذیرفته می*شوید؟
    ▪ حرف شما را قبول دارم البته این اتفاق زمانی می*افتد كه من در این*گونه نقش*ها به تكرار برسم. ضمن این*كه تلاش می*كنم نقش**های نزدیك به هم را متفاوت بازی كنم. در واقع نقش*ها را برای خودم تحلیل می*كنم و آنها را می*شكافم.
    ● پس می*شود گفت بازی در این نقش*ها خیلی هم برایتان دلچسب و با قضاوت مخاطبان تلویزیون كنار آمده*اید؟
    ▪ بله. البته این را هم باید بگویم كه متاسفانه نویسندگان ما نقش*ها را براساس سلیقه مخاطب می*نویسند و كارگردان*ها هم كمتر اهل ریسك كردن هستند. و تا بازیگری در نقشی جواب می*دهد، دیگر پیشنهادهای او براساس همان نقش موفق خواهد بود.
    ● خب فكر می*كنید چرا این مساله در نگاه نویسندگان و كارگردان*های ما وجود دارد؟
    ▪ چون آنها كمتر روان*شناسی می*دانند و جسارت پذیرش ریسك را ندارند.
    ● خودتان چقدر ریسك*پذیری دارید؟
    ▪ خیلی زیاد. اصولا من آدم غیر قابل پیش*بینی*ای هستم البته گاهی اوقات هم محتاط می*شوم.
    ● در انتخاب كدام نقش*تان ریسك كردید؟ در واقع چشم*هایتان را بستید و گفتید باداباد؟
    ▪ در مجموعه مرد هزار چهره این اتفاق افتاد چون هم نقش نقش فانتزی بود و هم بازی مشكلی را می*طلبید و اگر نقش بد از آب در می*آمد، كار زمین می*خورد؛ اما چون كار با آقای مدیری را دوست داشتم، این ریسك را كردم.
    ● برویم سراغ مامور بدرقه و نقش مهشید. از این كار بگویید.
    ▪ از طرف جواد رضویان به این گروه معرفی شدم در ابتدا هر دو نقش را یعنی هم افسانه و هم مهشید را به من پیشنهاد كردند كه در نهایت خودم مهشید را قبول كردم.
    ● چرا؟ بازی در نقش افسانه می*توانست شما را از كلیشه* شدن نجات دهد؟
    ▪ قبول دارم كه اگر افسانه را بازی می*كردم، بیشتر و بهتر پذیرفته می*شدم. اما چون دوست داشتم با سیروس گرجستانی بازی كنم، این نقش را پذیرفتم نمی**خواستم این فرصت را از دست بدهم.
    ● مگر سیروس گرجستانی چه ویژگی خاصی دارد؟
    ▪ ایشان بسیار بازیگر همراه و نفس به نفسی هستند و انرژی خوبی را به بازیگر مقابلشان می*بخشند.
    ● قصه مامور بدرقه را چقدر دوست داشتید؟
    ▪ قصه جذاب و شیرینی دارد و حتی می**توانم بگویم ۶۰ درصد موفقیت این سریال را مدیون قصه خوبش هستیم. ضمن این كه طنز شریف و نجیبی هم دارد.
    ● منظورتان از طنز شریف چیست؟
    ▪ این كه به هر قیمتی مخاطب را به خنده وادار نمی**كند و در واقع او را سركار نمی*گذارد.
    ● فكر می*كنید قصه به لحاظ شخصیت*پردازی چقدر موفق بوده است؟
    ▪ من قبلا امیرعباس پیام (نویسنده)* را دراین حد نمی*شناختم و وقتی هم كار را خواندم، از آن خوشم آمد و رگه*هایی از طنز در آن دیدم ولی هر چه كار جلوتر می*رفت، با حساسیت**های ایشان بیشتر آشنا شدم و دیدم چطور با ظرافت و دقیق روی هر كدام از شخصیت*های قصه كار می*كند. از طرفی، چون محسن طنابنده خودش نویسنده است و آقای عفیفه (تهیه*كننده)* هم با این كار آشنایی دارند، روی همه شخصیت*ها تحلیل می*شد. به هر حال این همفكری حسن بزرگی است كه در این كار وجود دارد و فكر می*كنم همین موضوع باعث بهتر شدن كار شود و به بهتر دیده شدن آن كمك كند.
    ● آیا توانستید آن طور كه می*خواستید مهشید را به تصویر بكشید؟
    ▪ مهشید در این كار یك دختر شیرین و مثبت است و بشدت هم به پدرش وابسته است. در ابتدا سعی كردیم خصوصیاتی را برای مهشید بگذاریم كه متاسفانه كمتر در دخترهای امروزی دیده می*شود. البته در كنار اینها،* خصوصیات منفی*ای هم برای او در نظر گرفتیم. مثل این كه عاشق رفتن به خارج یا بسیار دختر عجولی است اما با این همه خصوصیت بارز او سادگی*اش است. حتی از جایی كه عاشق می*شود، به دلیل سادگی*ای كه دارد،* عشقش را یك جور خاص بیان می*كند كه جالب است.
    ● راستی فكر نمی*كنید تفاوت سنی مهشید با مادرش بسیار كم و غیرقابل باور است؟
    ▪ خیر. چون در شرایط معمولی هم این تفاوت سنی وجود دارد البته در طول داستان به این مساله اشاره می*شود كه مادر خانواده زود ازدواج كرده است. اما به هر حال فكر می**كنم در همین چند قسمت این مساله برای مخاطب جا افتاده است و می*توانم بگویم خانم مهین* ترابی یكی از متفاوت*ترین مادرهایی بودند كه تا به حال تجربه كرده*ام بده و بستان خوبی با هم در طول كار داشتیم.
    ● كار با سعید سلطانی چطور تجربه*ای بود؟ آن هم به عنوان تجربه اول.
    ▪ كار با ایشان را دوست داشتم. سلطانی كارگردانی است كه اندازه طنز را خوب می*شناسد و بشدت آدم امین و محترمی است امنیت روانی برای بازیگر بسیار مهم است و روی كار او تاثیر زیادی دارد كه خوشبختانه سعید سلطانی بسیار خوب این مساله را درك می*كند و از این جهت كار با ایشان برایم جالب بود.
    *● و یك سوال كلیشه*ای. بازی در سریال*های مناسبتی ویژگی خاصی دارد یا خیر؟
    ▪ برای من كه بسیار خاص است. باور كنید حتی پولی هم كه بابت بازی در سریال*های ماه رمضان می*گیرم، بركت خاصی دارد. در ایام ماه رمضان، فضای معنوی بیشتر حس می*شود و همین كه تو می*توانی هر شب سر سفره افطار مردم باشی، خیلی قشنگ و دوست*داشتنی است. امیدوارم دعای خیر مردم بدرقه راهمان باشد و این توفیق را پیدا كنیم كه هر سال سر سفره*های افطارشان باشیم. به هر حال بازی در سریال*های مناسبتی آن هم در ماه رمضان، انرژی خاصی را به من می*دهد و حس لطیف*تری دارم.
    ● بین سریال*هایی كه در حال پخش است كدام یك را دیدید و دوست داشتید؟
    ▪ كار رضا عطاران را می*بینم و آن را دوست دارم. به نظرم طنز جدید و بامزه*ای دارد.
    ● می*دانم كه قصه هم می*نویسید. قصد نوشتن فیلمنامه را ندارید؟
    ▪ نوشتن قصه را ترجیح می*دهم. البته بتازگی فیلمنامه*ای نوشتم كه در مرحله ساخت قرار دارد، اما نوشتن قصه هم برایم جذاب*تر است و هم یك كار دلی است و از روی علاقه آن را انجام می*دهم.
    ● همسر پیمان قاسم*خانی بودن، تاثیری هم روی نوشته*هایتان دارد؟
    ▪ قطعا بی*تاثیر نیست، اما من خودم از سال ۷۰ به این طرف داستان*های مختلفی را نوشته*ام وبرای چیزی كه نوشته می*شود، بیشتر از چیزی كه به تصویر كشیده می*شود ارزش قائل هستم.
    ● همه كارهای بعدی تان چیست؟
    ▪ قصد دارم ۶ ماه بعدی سال را كمی آرام*تر سپری كنم. دلم برای بازی در تئاتر تنگ شده است و به احتمال زیاد از مهر ماه نمایشخوانی را شروع خواهم كرد و این كه می*خواهم به زودی رمانی را كه مدت*هاست دارم به آن فكر می*كنم، به نگارش دربیاورم.
    ● دلمشغولی این روزهای تان چیست؟
    ▪ سال*هاست كه آدم*ها برایم به ۲ دسته تقسیم شده*اند. این كه یا هنرپیشه هستند یا نیستند. این دیگر به درون آدم*ها برمی*گردد، اما امیدوارم اگر نقابی را هم به چهرهایمان می*زنیم، یك نقاب واقعی و دوست*داشتنی باشد و نه وسیله*ای برای گول زدن یكدیگر.

كوچولو رسمي شده

کوچولوووو خیلی فعال

عضو
    May 2008
    تشكر ها
    3
    تشكر شده 63 بار در 19پست

دستور توقف پخش “بزنگاه” صادر شد

شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما در نامه*ای به رئیس رسانه ملی دستور توقف پخش مجموعه تلویزیونی “بزنگاه” را صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، روابط عمومی شورای نظارت بر صدا و سیما اعلام کرد با توجه به اعتراض*های گسترده مردمی و بسیاری از نخبگان و کارشناسان دلسوز حوزوی و دانشگاهی و انتقاد قبلی رئیس شورا از ادامه هنجارشکنی*های غیراخلاقی و غیرشرعی و حتی غیرقانونی “بزنگاه”، دستور توقف پخش آن در نامه حسین مظفر به عزت*الله ضرغامی ابلاغ شد.

در نامه رئیس شورای نظارت به ضرغامی آمده است: گرچه رسالت صدا و سیما به عنوان مهمترین دستگاه فرهنگی ارتقای دانش و بینش و منش عمومی جامعه و گسترش ارزش*ها و آرمان*های اسلام و انقلاب به مخاطب است، ولی محتوای برخی سریال*ها نه تنها در این راستا نبوده بلکه به عاملی برای رخنه و شکافی برای تهاجم فرهنگی و آسیب*رسانی بر پیکره فرهنگ و دین مبدل شده است.

مظفر تعریف نشدن صحیح و منطقی طنز و مساوی دانستن آن با هجو و لغو و تمسخر و رواج فحاشی و الفاظ زشت و هنجارشکنی غیراخلاقی، غیرشرعی و غیرعرفی در برخی سریال*ها را از جمله مصادیقی دانست که ضمن مغایرت با منویات مقام معظم رهبری در باب کارکرد طنز در رسانه ملی با معیارها و ملاک*های برنامه*سازان سازمان نیز مغایر است.

رئیس شورای نظارت بر صدا و سیما در پایان از ضرغامی خواسته با توجه به تخلف*های انجام شده و انتقادهای شدید مردم، نسبت به توقف پخش مجموعه “بزنگاه” اقدام عاجل انجام و نتیجه به شورا اعلام شود.

مجموعه تلویزیونی “بزنگاه” به کارگردانی رضا عطاران از نخستین روز ماه مبارک رمضان هر شب بعد از افطار روی آنتن شبکه سه می*رود.

برگرفته از : مهرنیوز
    و از فردا...

صفحه 1 از 225 123456112151101 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)