کاربری
کاربر گرامی به انجمن هاي تفريحي و عاشقانه كوچولو خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:

صفحه 4 از 385 نخستنخست 123456789142454104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 46 به 60 از 5762

موضوع: .:. گلچین اخبار و وقایع روز ایران و جهان .:.

پیشکسوت کوچولو

عضو
    May 2007
    تشكر ها
    11
    تشكر شده 147 بار در 64پست

گامي تازه براي رازگشايي قتل راننده تريلر

کارآگاهان جنايي تهران با دستگيري يک مظنون گامي ديگر به رازگشايي از قتل راننده يک تريلر که در خودروي خود کشته شده بود نزديک شدند.

به گزارش خبرنگار ما بعدازظهر روز دوشنبه 14 خردادماه سال جاري هنگامي که اپراتور مرکز فوريت هاي پليس 110 به تلفن يکي از ساکنان منطقه يافت آباد پاسخ داد، متوجه شد يک دستگاه تريلر به طرز مرموزي در خيابان رها شده و خون از آن ترشح کرده است. وي پس از اطلاع از اين موضوع از ماموران کلانتري يافت آباد خواست تا هر چه سريع تر خود را به محل نشاني اعلام شده برسانند.

دقايقي بعد هنگامي که گروهي از ماموران به تريلر پارک شده نزديک شدند ردي از خون را مشاهده کردند که از کابين اين خودرو ترشح کرده بود. آنان پس از گشودن در کابين جنازه مردي را ديدند که بوي تعفن آن نشان مي داد وي مدت ها قبل به کام مرگ فرو رفته است.

بازپرس شاملو رئيس شعبه اول دادسراي جنايي تهران و کارآگاهان اداره 10 پليس آگاهي بعد از آنکه در پي اعلام کلانتري يافت آباد خود را به محل حادثه رساندند، تحقيقات تخصصي را آغاز کردند. مقتول مردي 40ساله به نام حميد بود که در همان پشت فرمان مورد اصابت ضربات متعدد چاقو قرار گرفته بود و پيش از آنکه فرصت کند خودش را از تريلر پارک شده به بيرون پرت و درخواست کمک کند جان باخته بود.

شواهد موجود در صحنه جنايت گواه بر اين بود که اين جنايت توسط يک نفر به وقوع پيوسته و مردي که در صندلي شاگرد نشسته و ضربات مرگبار را به پيکر حميد وارد کرده از پيش او را مي شناخته و به واسطه همين آشنايي توانسته فرصت مناسبي را براي اجراي نقشه جنايتکارانه اش مهيا کند.

کارآگاهان در ادامه بازجويي از اهالي خيابان محل وقوع حادثه متوجه شدند اين تريلر از چهار روز پيش در آنجا متوقف شده بود و در واقع حميد در همان نخستين دقايق توقف کشته شده است.

پس از بررسي نحوه و زمان وقوع قتل آنچه که از نگاه کارآگاهان و بازپرس جنايي تهران از اهميت ويژه يي برخوردار بود پي بردن به انگيزه هاي احتمالي قتل راننده تريلر بود. بازرسي از خودروي مقتول نشان داد که قاتل تمام بار تريلر را به سرقت برده است. در اين ميان معطوف شدن تحقيقات روي شماره پلاک تريلر فاش کرد حميد در اصفهان معادل مبلغ يک ميليون تومان موزاييک بار خودروي خود کرده و وظيفه داشته اين بار را به مازندران برساند.

کنار هم چيده شدن قطعات و به دست آمدن پازل جنايي کارآگاهان را به اين نتيجه رساند که قاتل حميد مردي بوده که از پيش او را مي شناخته و مي دانسته وي قرار است بار موزاييک را به مازندران ببرد و در تهران نيز توقفي کوتاه مدت خواهد داشت. به همين دليل پليس بررسي هاي خود را براي شناخت دوستان نزديک حميد ادامه داد و مشخص شد مقتول با مردي به نام جمشيد از سال ها پيش دوست بوده و با وي روابط مالي نيز داشته است. سرانجام بعد از گذشت چهار ماه از وقوع جنايت جمشيد به پليس آگاهي فرا خوانده شد و از سوي کارآگاهان تحت بازجويي قرار گرفت. اين مرد با انکار اتهام قتل گفت؛ من روز پنجم خردادماه از تهران به کرمان رفتم و تا دو هفته پيش نيز در آنجا بودم و زمان وقوع قتل اصلاً در تهران حضور نداشتم.

جمشيد ادامه داد؛ آخرين باري که حميد را ديدم 20 روز قبل از سفرم به کرمان بود و او آن روز به تهران آمد و به خاطر يک ميليون توماني که از برادرم طلب داشت به مشاجره با من پرداخت. ماجرا از اين قرار بود که برادرم که گله دار بود اين مبلغ را از حميد قرض گرفته بود اما چون ورشکست شد، ديگر نتوانسته بود اين پول را پس بدهد. آن روز بعد از مشاجره من مبلغ 500 هزار تومان نقد و يک فقره چک به حميد دادم و ديگر از وي خبر نداشتم تا اينکه مطلع شدم او را کشته اند.

به رغم انکارهاي اين مظنون کارآگاهان با اين احتمال که جمشيد اطلاعات بيشتري پيرامون اين جنايت دارد، وي را بازداشت کردند و تحقيقات از وي همچنان ادامه دارد.
    نحوه کار در فروم و سایت کوچولو

ای تو بهانه واسه بودن.....

مدیر کل (سعید) "مدير كل سايت كوچولو"

عضو
    February 2007
    تشكر ها
    12,784
    تشكر شده 17,373 بار در 2,031پست

بچه ها اينو حتما كامل بخوانيد:
    در مورد مارشال و تهرون

بـزرگ*تــريـن شبكــه* فســاد اينتــرنتــي

اينترنت عليرغم خدمات مفيدي كه به بشريت مي*كند، متاسفانه مثل خيلي از خدمات و وسايل ديگر، وقتي از آن استفاده نامتعادل و يا در حقيقت، سوءاستفاده مي*شود به ابزاري براي انجام جرم بدل مي**شود كه متاسفانه تعدادي از جرائم آن تيشه به ريشه بنيان خانواده و امنيت اخلاقي و خانوادگي مي*زند در اين شماره ضمن درج پرونده*هاي مربوط به سوءاستفاده اينترنتي، با سردار سرتيپ دوم پاسدار احمد روزبهاني رييس پليس امنيت اخلاقي نيروي انتظامي مصاحبه*اي انجام شد كه در ادامه خواهيد خواند.
    ضمن اين*كه بزرگ*ترين باند فساد اينترنتي كشف شد.
    دستگيري اعضاي ژنرال مدرن

طبق اخبار رسيده، مبني بر اين*كه يك سايت اينترنتي به نام ژنرال مدرن در زمينه انتشار اينترنتي تصاوير مبتذل، داستان*هاي غيراخلاقي و مستهجن، مطالب ضدارزشي، ضداخلاق اجتماعي و ضداسلامي فعاليت گسترده*اي دارد، سردار سرتيپ دوم پاسدار احمد روزبهاني رييس پليس امنيت اخلاقي نيروي انتظامي دستور مي*دهد تا اكيپي از ورزيده*ترين عوامل اطلاعاتي به طور نامحسوس تحقيقات خود را انجام دهند. در بررسي*هاي اوليه اكيپ، وجود باند ژنرال مدرن تاييد و با مدارك و مستندات به روزبهاني گزارش مي*شود. اين گزارش، جهت اقدامات قانوني به همراه مستندات جمع*آوري شده توسط اكيپ به مجتمع قضايي ناحيه 21 تهران ارسال شده كه رييس مجتمع، كيان*منش، رييس شعبه دوم دادياري اين دادسرا را مسئول رسيدگي قضايي به پرونده فوق مي*كند.
    از طرفي اكيپ، كار خود را همچنان ادامه مي*دهد و مشخص مي*شود كه اين سايت در زمينه*هاي زير فعاليتي بسيار گسترده دارد:
    1- انتشار تصاوير مبتذل و مستهجن
    2- انتشار مطالب و داستان*هاي غيراخلاقي و مستهجن
    3- انتشار مطالب ضدارزشي و ضددولتي
    4- انتشار مطالب ضداسلامي
    5- انتشار كاريكاتورهاي مستهجن ضدديني، ضداسلامي، تمسخر و ريشخند به اعتقادات اكثر اديان
    6- اغفال و سوءاستفاده*هاي اخلاقي از زنان و دختران
    7- فيلمبرداري اينترنتي به صورت وب*كم از زنان و دختران به صورت عريان و عمليات ضداخلاقي مستهجن و انتشار آن در سايت
    8- انتشار فيلم*هاي همجنس*بازي و اغفال پسران نوجوان
    9- ساخت فيلم*هاي مستهجن و مونتاژ فيلم*ها با سرهاي زنان و دختران نجيب و عفيف و استفاده نامشروع از اين فيلم*ها جهت اخاذي و ايجاد ارتباطات نامشروع با آنان
    10- برگزاري پارتي*ها و مجالس ضداخلاقي مختلط و مستهجن
    11- دعوت از كاربران و ايجاد اجتماعاتي در قالب ميتينگ در محل*هاي مختلف تهران كه در اين ميتينگ*ها اعمال منافي عفت انجام مي*شد.
    12 - در اين به اصطلاح ميتينگ*ها، مطالب ضداخلاقي، مستهجن و ضداسلامي و ضدمملكتي مطرح شده و تشويق جوانان به بي*بند و باري و ايستادن در مقابل ارزش*هاي اسلامي، ديني و مملكتي به روش*هاي مختلف
    13- اغفال زنان پزشك، ماما، متخصص زنان و زايمان و زنان كارمند رده بالا و سوءاستفاده مالي و جنسي از آنان
    اين سايت با 133000 عضو كاربر بزرگ*ترين گروه اينترنتي داخلي به شمار مي*رود. سردسته باند، 16 سال دارد
    تحقيقات ادامه يافته و مشخص مي*شود اين سايت توسط شخصي به نام «امير،ح» به عنوان رييس و تشكيل*دهنده باند و پانزده عضو هيئت مديره سايت، متشكل از سه دختر جوان به اسامي ماهرخ، سوزان و سونيا و 12 مرد مي*باشند.
    در دل اين سايت يعني زيرمجموعه سايت ژنرال مدرن، سايت بچه*هاي تهرون توسط يكي از اعضاي 16 ساله هيئت مديره سايت ژنرال مدرن راه*اندازي شد كه مهران، دايركننده سايت اهل تهران و در سال آخر دبيرستان مشغول تحصيل است!
    اعضاي اين شبكه اينترنتي سعي مي**كنند كه به روش*هاي مختلف به جذب مخاطبان بسياري اقدام كنند. ضمن اين*كه اعضاي 61نفره هيئت مديره در سايت علاوه بر ايجاد روابط نامشروع با يكديگر با زنان بسياري نيز ارتباط نامشروع برقرار كرده و به برقراري ارتباط با آنان پرداخته و با آشنا كردن زنان و مردان با يكديگر و فيلمبرداري مخفي و آشكار، آنها را مورد سوءاستفاده مالي و جنسي قرار مي*دادند. جالب اين*كه در بين فريب*خوردگان، افراد مسن نيز ديده مي*شوند.
    با جمع*آوري اين اطلاعات و مستندات ابتدا تعدادي از قربانيان اين باند، شناسايي و تماس اعضاي اكيپ با آنان و ترغيب آنان به شكايت از رييس و اعضاي باند تشكيل*دهنده سايت*هاي ژنرال مدرن و بچه محل به دستور داديار، تمام اعضاي سايت توسط تيم*هاي عملياتي ظرف مدت كوتاهي دستگير مي**شوند. يكي از وقيحانه*ترين اعمال اين گروه، به بازي گرفتن ارزش*هاي اسلامي بود. هم*اكنون تمامي اعضاي اين باندها در زندان هستند.
    بيا توكليپ
    طبق اطلاعات مردمي و شكايت خانواده*ها از يك سايت مستهجن به نام «بيا تو كليپ» ماموران، تحقيقات خود را آغاز مي*كنند. تحقيقات نشان مي*دهد اين سايت ضمن انجام كارهاي اينترنتي و اغفال بسياري از زنان و دختران و به فحشا كشاندن آنان به ارسال كليپ*هاي مبتذل و مستهجن به تلفن*هاي همراه در جهت ارتباط زنان با مردان مخاطب سايت و بالعكس، تهيه فيلم*هاي مستهجن وب*كم، تهيه فيلم*هاي مونتاژي از دختران و زنان عفيفه و وادار نمودن آنان به انجام اين اعمال اقدام مي**كردند، مسئول سايت ضمن استفاده جنسي آنها را در اختيار مردان ديگر نيز قرار مي*دهد، از اين*رو ابتدا ساسان 19 ساله ايجادكننده پايگاه اينترنتي «بيا تو كليپ» در قزوين شناسايي مي*شود. سپس با هماهنگي قضايي و اخذ نيابت از قاضي مسئول اكيپ همراه تيم*هاي عملياتي به قزوين اعزام و با حضور نماينده پليس امنيت قزوين اقدام به حمله به محل سايت كرده و اقلام بسيار زيادي از جمله سي*دي*هاي غيراخلاقي كه در سايت توليد و پخش مي*شد، چند دستگاه رايانه، وسايل مختلف مونتاژ و تروكاژ (حقه*هاي سينمايي) و ابزار مختلف ممنوعه كشف و ساسان دستگير مي*شود. ساسان با قرار سنگين توسط داديار پرونده به زندان اعزام مي*شود.

گفتگو با رييس پليس امنيت اخلاقي ناجا
    همانگونه كه در ابتداي گزارش نوشتيم با سردار سرتيپ دوم پاسدار احمد روزبهاني، رييس پليس امنيت اخلاقي نيروي انتظامي، مصاحبه*اي در زمينه* اينترنت و جرائم آن كرديم، كه نتيجه آن در ذيل از نظرتان مي*گذرد.

خانواده*سبز: در مورد جرائم اينترنتي براي خوانندگان ما بيشتر بگوييد.
    روزبهاني: بايد اشاره كنيم كه اينترنت تحولاتي در تمام ابعاد زندگي سياسي، اجتماعي، اقتصادي، فرهنگي و... تمام جهان پديد آورده و محسنات بسياري دارد متاسفانه معضلاتي هم نيز دارد كه در صورت استفاده غيرصحيح ابزاري است خانمان*برانداز و مفسده، حتي دولت آمريكا كه در مورد روابط جنسي سخت*گيري و مانعي ندارد، در مورد كنترل رايانه*ها صراحت دارد كه بازرسي رايانه*هاي شخصي، دولتي و دفاتر كار توسط نيروهاي امنيتي و پليس مجاز است و اين براساس اصلاحيه چهارم قانون اساسي آمريكاست.تقريبا اغلب كشورها بر اين عقيده*اند كه اينترنت همانگونه كه فرصت*هايي جديد در تجارت و زندگي افراد پديدآورده، انسان*ها را با مخاطرات جديدي نيز روبه*رو كرده است. نقض حريم خصوصي افراد توسط كاربران ناصالح، دستبرد به محتويات رايانه*ها، ارسال نامه*ها، عكس*ها، فيلم*هاي الكترونيكي ناخواسته و غالبا مستهجن، تبليغات گمراه*كننده و تشديد انحرافات اخلاقي كاربران از جمله اين مشكلات است.
    يكي از مسائل واجب و ضروري كه خانواده*ها بايد از آن مطلع باشند اين*كه بسياري از پايگاه*هاي اينترنتي به طور خودكار اقدام به نصب «ردنما» بر روي رايانه شما مي*كنند. ردنما، يك فايل كوچك است كه اطلاعات شخصي، نشاني پست الكترونيكي و منزل شما، شماره تلفن، شماره كارت اعتباري شما را براي سايتي كه آن را بدون اطلاعتان روي رايانه*تان نصب كرده ارسال مي*كند. حتي نامه*هاي خصوصي شما را نيز آنها مي*توانند بخوانند و از آنها بهره*برداري كنند و تنها راه نفوذ آنان استفاده شما از سايتشان است در اين هنگام است كه آنان بدون اطلاع شما ردنما را نصب مي*كنند.
    نكته ديگر اين*كه بانوان و دختراني كه از اينترنت استفاده مي*كنند، بدانند كه در صورت ارسال عكس خود براي كسي به صورت اينترنتي اين اجازه را داده*اند تا با استفاده از سر عكس اقدام به ساختن فيلم*ها در كليپ*هاي مبتذل از صاحب عكس كنند و تروكاژها (حقه*هاي سينمايي) و مونتاژ چنان ماهرانه انجام مي*شود كه براي خود شخص نيز غيرقابل باور است و آن وقت است كه تهديدات و سوءاستفاده*ها از آن دختر يا خانم آغاز مي*شود كه اين سوءاستفاده*ها نهايت ندارد.به هر حال در اين مورد متاسفانه سايت*هايي در كشورمان فعاليت داشته كه اين سايت*ها، حيثيت، اعتبار، آبرو، مال، جان و ناموس خانواده*ها را نشانه رفته*اند، متاسفانه با اغفال جوانان و حتي افراد مسن آنان را ناخواسته به انحرافات اخلاقي مي*كشانند و چه خوب است كه در همان اولين بار كه از وجود چنين سايتي مطلع شديم موارد را به اطلاع مسئولان برسانيم. در صورت گرفتار آمدن در دام اين سايت*ها نيز بايد هوشيارانه عمل كرد و به جاي قبول پيشنهادات و اجراي خواسته**هاي غيراخلاقي و غيرقانوني* به پليس و دستگاه قضايي مراجعه كنيم.گرچه اين نويد را داده*ام كه اعضاي بزرگ اين باندهاي فساد، را دستگير كرده*ايم و به زودي دادگاه آنان انجام خواهد شد.

♥ هر چيزي كوچولو باشه، قشنگه ♥
    كوچولوهاي عزيز ، حتما قوانين كلي فروم كوچولو را بخوانيد !

دوست داشتن آدمها را می توان
    از تـــوجه و عـــمـــل آنها فهمید
    وگرنه حــرف را که همه می توانند بزنند ...!

پیشکسوت کوچولو

عضو
    May 2007
    تشكر ها
    11

این خبرت واقعا باور نکردنی بود
    اخه منم تو مارشال و تهرون عضو بودم حالا میخان از منم اخاذی کنن :cry:

پیشکسوت کوچولو

عضو
    May 2007
    تشكر ها
    11

مادر 51 ساله، کودک 10 ساله اش را خفه کرد

زن 51 ساله يي که از بازيگوشي کودک 10 ساله اش به ستوه آمده بود در اقدامي جنون آميز او را کشت.

به گزارش خبرنگار ما ساعت 40/16 روز 30 مهرماه سال جاري مسوولان بيمارستاني در جنوب تهران با کلانتري 160 خزانه تماس گرفتند و از مرگ مشکوک پسري 10 ساله خبر دادند. زماني که ماموران کلانتري در بيمارستان حضور يافتند متوجه شدند کودک 10 ساله که مجتبي نام داشت در حالي از سوي والدين اش به بيمارستان انتقال يافته که پيش از آن جان باخته بود.

هنگامي که پدر و مادر مجتبي تحت بازجويي قرار گرفتند هر دو اعلام کردند زمان وقوع حادثه در منزل حضور نداشتند و پس از آنکه وارد خانه شدند پيکر فرزندشان را در حالي که زير رختخواب هاي بيرون ريخته از کمد قرار گرفته بود پيدا کردند.

در حالي که ماموران کلانتري تصور مي کردند مجتبي در پي يک حادثه زير مقدار زيادي لحاف و تشک گرفتار شده و جان باخته است، زماني که بازپرس شهرياري رئيس شعبه هفتم دادسراي جنايي تهران به صورت تلفني از واقعه مطلع شد به ماموران دستور داد پيش از هر اقدامي با کمک گرفتن از پرستاران بيمارستان جسد را به صورت کامل بازرسي کنند تا متوجه شوند آيا آثار درگيري و ضرب و جرح روي پيکر مجتبي مشهود است يا خير.

در همين حال بازپرس ويژه قتل تهران به همراه تيمي از کارآگاهان اداره 10 پليس آگاهي به سوي بيمارستان حرکت کردند و با حضور در آنجا متوجه شدند يکي از پرستاران آثار کبودي را دور گردن کودک 10 ساله مشاهده کرده است. وجود علائم جراحت روي بدن مجتبي حکايت از آن داشت که مرگ وي يک حادثه نبوده بلکه او به دست فرد يا افراد ناشناسي کشته شده است. به همين خاطر جسد به پزشکي قانوني انتقال يافت و والدين مقتول تحت بازجويي قرار گرفتند.

پدر مجتبي گفت؛ زمان حادثه من در منزل حضور نداشتم و سر ظهر پس از خريدن ميوه به منزل بازگشتم و فرزندم را در آن حالت ديدم و سراسيمه وي را به بيمارستان رساندم و نمي دانم در خانه چه اتفاقي افتاده است. مادر 51 ساله مجتبي نيز در اظهاراتش گفت؛ من نيز زمان حادثه در خانه نبودم و براي پيگيري اوضاع درسي مجتبي به مدرسه وي رفته بودم اما متوجه شدم پسرم در مدرسه نيست به همين دليل شتابان خودم را به خانه رساندم و با پيکر بي جان او روبه رو شدم.

در همين حال پزشکي قانوني پس از انجام معاينه هاي اوليه اعلام کرد آثار بر جاي مانده روي جسد حکايتگر آن است که کودک 10 ساله بر اثر حلق آويز شدن جان باخته است و از آنجا که شيار ايجاد شده روي گلوي مجتبي به صورت افقي است اين پسربچه به قتل رسيده زيرا اگر وي خودکشي کرده بود شيار ايجاد شده بايد به شکل مايل خودنمايي مي کرد.

در حالي که هيچ شبهه يي در به قتل رسيدن مجتبي وجود نداشت اعضاي خانواده او به مظنونان اصلي اين پرونده جنايي تبديل شدند و کارآگاهان همزمان با بازجويي از آنان به مدرسه کودک 10 ساله رفتند. مدير مدرسه در خصوص روز حادثه به کارآگاهان گفت؛ حدود ساعت 11 صبح بود که مادر مجتبي به مدرسه آمد و در حالي که پريشان بود سراغ پسرش را گرفت و ما به وي اطلاع داديم اين دانش آموز به مدرسه نيامده است. مادر مجتبي پس از شنيدن اين حرف به سرعت از مدرسه خارج شد. کارآگاهان در ادامه به منزل مقتول رفتند و با بازرسي آنجا متوجه شدند در خانه هيچ محلي براي حلق آويز کردن پسربچه وجود ندارد و به احتمال بسيار زياد طناب يا پارچه يي را دور گردن وي بسته و او را به اين طريق خفه کرده اند.

در شرايطي که پليس در حال انجام تحقيقات محلي بود پسر نوجواني با مراجعه نزد ماموران گفت؛ من حدود ساعت 30/10 صبح روز حادثه صداي مجتبي را که از خانه شان فرياد مي کشيد و درخواست کمک مي کرد شنيدم اما آن موقع موضوع را جدي نگرفتم.

اظهارات اين شاهد سبب شد ظن پليس بيش از پيش به مادر مقتول که ماه جبين نام دارد معطوف شود زيرا او مدعي شده بود تا ساعت 11 صبح که در مدرسه پسرش حضور يافت نمي دانست مجتبي آن روز به مدرسه نرفته است.

به اين ترتيب زن 51 ساله تحت بازجويي هاي مجدد قرار گرفت و در نهايت به کشتن پسرش اعتراف کرد. ماه جبين گفت؛ مجتبي فرزند پنجم من و پسر بازيگوشي بود و علاقه يي به مدرسه رفتن نداشت و رفتارهاي او براي ما تبديل به يک معضل بزرگ شده بود. ساعت 7 صبح روز حادثه من خودم پسرم را تا مقابل در مدرسه بدرقه کردم و زماني که اطمينان يافتم او دنبال بازيگوشي نخواهد رفت به منزل بازگشتم اما ساعت 10 صبح بود که مجتبي با لباس هاي خاکي و صورت زخمي به منزل بازگشت. پس از ديدن پسرم با او دعوا کردم و گفتم براي چه زود به خانه بازگشته است اما او جواب داد که امروز اصلاً به مدرسه نرفته و پس از دور شدن من آنجا را ترک کرده است.

مادر مقتول ادامه داد؛ با شنيدن اين حرف ها به شدت عصبي شدم و در همان لحظات درد معده ام که يک بيماري قديمي است دوباره شروع شد. در حالي که کلافه و عصباني بودم به مشاجره با پسرم پرداختم و در يک لحظه روسري ام را دور گردنش پيچيدم و آن را فشار دادم. مجتبي به شدت تقلا مي کرد تا خودش را از چنگ من برهاند و در همين حين به رختخواب ها برخورد کرد و زير آنها مدفون شد. من که از اين اتفاق ها ترسيده بودم سراسيمه به مدرسه پسرم رفتم تا اين طور وانمود کنم که از غيبت او بي خبر بوده و زمان وقوع قتل نيز در منزل حضور نداشته ام.

پس از اعترافات اين زن ميانسال وي بازداشت شد و تحقيقات در اين خصوص همچنان ادامه دارد.

پیشکسوت کوچولو

عضو
    May 2007
    تشكر ها
    11

سرقت خونين در بازار ميوه و تره بار چگونه اتفاق افتاد

اولين جلسه محاکمه دو پسر جوان که با انگيزه سرقت صاحب يک حجره و نگهبان بازار ميوه و تره بار را به قتل رسانده بودند، صبح ديروز در شعبه 74 دادگاه کيفري استان تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما در ابتداي جلسه محاکمه صفر خاکي نماينده دادستان تهران پس از حضور در جايگاه خطاب به هيات قضات گفت؛ متهمان حاضر در دادگاه حسب محتويات پرونده متهم به دو فقره قتل در ميدان ميوه و تره بار تهران هستند. قتل ها در تاريخ 14 اسفندماه سال 83 در يکي از حجره هاي ميدان ميوه و تره بار اتفاق افتاده است. روز حادثه به ماموران پليس اطلاع داده شد که سارقان صاحب يک حجره به نام عباس و نگهبان بازار را به نام کريم به قتل رسيده اند. با توجه به اينکه کارگر حجره که علي نام دارد در محل قتل حضور داشت پليس براي به دست آوردن اطلاعات بيشتر وي را بازداشت کرد. جوان کارگر که در ابتدا به دليل ترس از گفتن حقيقت امتناع مي کرد سرانجام لب به اعتراف گشود و گفت؛ عاملان اين قتل ها مجيد کارگر سابق ميوه و تره بار و پسر جوان ديگري به نام حمزه هستند که روز حادثه وارد حجره شدند و بعد از کشتن عباس و کريم پول هاي داخل حجره را به سرقت بردند و فرار کردند. خاکي ادامه داد؛ علي بهترين سرنخ را در اختيار پليس قرار داد و ماموران با شناسايي دو متهم دو روز بعد از قتل آنها را بازداشت کردند و به اداره آگاهي انتقال دادند. حمزه و مجيد سپس در بازجويي ها به قتل عباس و کريم اعتراف کردند و مشخص شد ابتدا حمزه وارد محل حادثه شده و عباس صاحب حجره را به قتل رسانده و سپس مجيد به قصد سرقت وارد مغازه شده و هنگامي که با کريم مرد نگهبان درگير شده او را با چوب و چاقو مجروح کرده و در اين هنگام حمزه نيز با طناب به مرد نگهبان حمله کرده است. نماينده دادستان تهران در ادامه گفت؛ جدا از اينکه عمل حمزه کشنده بود يا خير با توجه به اينکه حمزه و مجيد هر دو با قصد قبلي اقدام به قتل کرده و لوازم ارتکاب جرم را نيز از پيش تهيه کرده و حتي علي تنها شاهد پرونده را تهديد به قتل کرده بودند، به عنوان نماينده دادستان اعلام مي کنم که از نظر دادسرا دو متهم مجرم هستند و با توجه به اينکه اولياي دم عباس صاحب حجره اعلام رضايت کرده اند، به لحاظ جنبه عمومي جرم از ناحيه قتل عباس و مشارکت هر دو متهم درخصوص قتل کريم تقاضاي صدور حکم قانوني را دارم. در ادامه جلسه محاکمه دادرس تردست، اولياي دم کريم را به جايگاه دعوت کرد و آنها براي هر دو متهم تقاضاي قصاص کردند. اين بار مجيد متهم رديف اول در جايگاه حاضر شد و گفت؛ اتهام قتل کريم را قبول دارم. من و حمزه در کرج نقشه سرقت را کشيده بوديم. من به حمزه گفتم کسي را مي شناسم که در حجره اش مبلغ زيادي پول نگهداري مي کند و به اين ترتيب نقشه سرقت را طراحي کرديم. البته قصد کشتن کسي را نداشتيم حمزه فقط طناب و چسب همراه داشت و من هم چيزي نداشتم. وقتي به حجره رسيديم متوجه شدم عباس در مغازه است. چون مرا مي شناخت ابتدا از حمزه خواستم وارد حجره شود و پشت سر او خودم داخل شدم، وقتي وارد شدم ديدم عباس روي زمين افتاده است. از حمزه پرسيدم چه شده، گفت؛ مرد حجره دار را هل دادم و او به زمين افتاد. متهم رديف اول ادامه داد؛ در همين حين که قصد داشتيم پول ها را برداريم، کريم نگهبان حجره با داد و فرياد به طرف مان آمد. او يک چوب دستش بود، من چوب را از او گرفتم و ضربه يي به سرش زدم، کريم روي زمين افتاد، اما دوباره بلند شد و به طرف من حمله کرد. يک جسم نوک تيز که روي قفس کبوترها همان نزديکي بود برداشتم و دو ضربه به گردن کريم زدم و وي نقش بر زمين شد، سپس حمزه به طرف مان آمد و با طناب او را خفه کرد. متهم ادامه داد؛ وقتي من با کريم درگير شده بودم، علي شاگرد مغازه از اتاقش بيرون آمد و ما را ديد. بعد از زدن ضربه به گردن کريم من علي را ديدم. يکدفعه حمزه به طرفش رفت و علي را به طبقه بالا به اتاقش برد و دست و پاي او را بست. او مي خواست علي را هم بکشد که من جلوي وي را گرفتم، بعد هم براي اينکه علي ما را به پليس لو ندهد، 200 هزار تومان پول از پول هاي مسروقه به او دادم.

سپس حمزه متهم رديف دوم در جايگاه قرار گرفت و اتهام مباشرت در قتل عباس و مشارکت در قتل حمزه را رد کرد. وي گفت؛ مجيد به من گفته بود در محل کار سابقش در ميدان ميوه و تره بار، حجره داري به نام عباس را مي شناسد که پول هايش را هميشه در گاوصندوق نگهداري مي کند و به من پيشنهاد کرد که با هم به سرقت برويم. مجيد گفته بود روز جمعه هيچ کس در حجره نيست، من هم به حرفش اعتماد کردم و با هم به آنجا رفتيم. وقتي به حجره رسيدم اول من وارد شدم، عباس در مغازه سمت کبوترها ايستاده بود، به محض اينکه به او نزديک شدم به سمت من برگشت و من هلش دادم، عباس بدون اينکه سرش به جايي برخورد کند روي زمين افتاد و از حال رفت و من در مرگ او هيچ نقشي نداشتم.

وي ادامه داد؛ بلافاصله مجيد وارد حجره شد و کليد را از داخل جيب عباس بيرون آورد تا گاوصندوق را باز کند، در همين حين کريم مرد نگهبان با چوب به مجيد حمله کرد. مجيد چوب را از دستش گرفت و چندين ضربه به او زد، کريم به شدت زخمي شده بود و مجيد چند ضربه ديگر به او زد. من کريم را کشان کشان به اتاقي بردم در را بستم و متوجه شدم با سر و صداي ايجاد شده علي کارگر حجره هم از اتاقش بيرون آمده و ما را نگاه مي کند. مجيد سراسيمه کيسه يي آورد که پول ها را جمع کند تا فرار کنيم من علي را به اتاقش بردم. مي خواستم دست و پايش را ببندم که مجيد مانع شد و گفت، بايد او را با خود ببريم. سپس مجيد که ديد کريم هنوز زنده است، چاقو را در آورد و قبل از اينکه ضربات را وارد کند، کريم گفت؛اگر به خودم رحم نمي کني به بچه هايم رحم کن، اما مجيد با چاقو دو ضربه به گردن وي زد. او غرق خون در اتاق افتاد، من طناب را دور گردنش انداختم و در حالي که کمي فشار داده بودم ياد جمله کريم افتادم و رهايش کردم. وقتي من داشتم از اتاق بيرون مي آمدم کريم زنده بود و نفس مي کشيد.

سپس دادرس تردست، ادامه جلسه را براي تحقيق از علي تنها شاهد ماجرا و دفاعيات وکلاي متهمان و تعيين علت دقيق مرگ کريم به جلسه آينده موکول کرد.

پیشکسوت کوچولو

عضو
    May 2007
    تشكر ها
    11

کمين سه مسافرکش قلابي براي شکار زنان جوان

رديابي موبايل مسروقه توسط کارآگاهان پليس آگاهي اعضاي باند مخوف زورگيري و آزار و اذيت مسافران زن در غرب تهران را در چنگ قانون گرفتار کرد. به گزارش خبرنگار ما سه ماه پيش دختر جواني با مراجعه به شعبه پنجم دادسراي امور جنايي تهران از دو مرد و يک زن که پس از سوار کردن او به عنوان مسافر در فلکه صادقيه وي را به مکاني خلوت کشانده و از او زورگيري کرده اند شکايت کرد. اين زن 26 ساله در اظهاراتش مدعي شد که يکي از اين دو مرد ضمن تهديد با کارد قصد تعرض به او را نيز داشته است که با جيغ و فريادهاي وي به ناچار از ادامه کار خود منصرف شده و پس از رها کردنش در کنار خيابان مرزداران به همراه همدستانش به سرعت از محل دور شده اند. با طرح شکايت اين زن جوان، توکلي بازپرس پرونده کارآگاهان پايگاه دوم پليس آگاهي را مامور رسيدگي به شکايت وي کرد.

با ارجاع پرونده به پايگاه دوم پليس آگاهي، تلاش ماموران براي شناسايي متهمان آغاز شد. در حالي که هيچ ردي به غيراز شماره پلاک خودرو در دست ماموران نبود بررسي سوابق خودرو گوياي اين نکته بود که سه روز پيش از وقوع اين حادثه پرايد مشکي رنگ متهمان از پسر جواني به نام پژمان در خيابان ژاندارمري به سرقت رفته است. با احضار پژمان و بررسي اظهارات وي مشخص شد که همين سه متهم تحت تعقيب تحت عنوان مسافر از پژمان خواسته اند که آنها را به آدرسي در سعادت آباد برساند. جوان 24 ساله در اظهارات خود گفت اين مسافران که دو مرد حدوداً 35 ساله و يک دختر جوان بودند در ميانه هاي راه مرا را با تهديد چاقو به کوچه يي خلوت کشاندند و پرايد مشکي رنگش را ربودند. در حالي که نخستين سرنخ ماموران به بن بست رسيده بود در کنار تلاش براي يافتن خودروي مسروقه به نظر مي رسيد که براي دستگيري متهمان بايد در انتظار نخستين اشتباه اين باند نشست چراکه با توجه به روش اين سه نفر پليس مطمئن بود که آنها همچنان به فعاليت مجرمانه خود ادامه خواهند داد و در نهايت در نقطه يي به دام خواهند افتاد. در حالي که فعاليت کارآگاهان به صورت مخفيانه و بدون اطلاع رساني ادامه داشت طرح شکايتي جديد از اين باند پليس را وارد مرحله تازه يي از تحقيقات کرد. مردي ميانسال با مراجعه به کلانتري 136 شهرک غرب با طرح شکايتي گفت افرادي با مشخصات سه زن و مرد فراري تحت عنوان مسافر ماشين مرا از مقابل پارک لاله به مقصد شهرک غرب دربست گرفتند و در نزديکي مقصد با تهديد چاقو و پس از ضرب و جرح من ماشين و کيف پول مرا ربودند. با سرقت دومين خودرو توسط اين سه نفر ماموران گشت پليس آگاهي ماموريت يافتند تا با گشت زني در خيابان هاي خلوت غرب تهران ضمن تلاش براي دستگيري متهمان از وقوع حوادثي مشابه جلوگيري کنند اما سرقت دومين خودرو فصل تازه يي براي شکايات جديد عليه اين باند مخوف بود. زنان جواني که پس از سوار شدن در خودروهاي مسروقه به عنوان مسافر پس از آزار و اذيت از سوي يکي از اعضاي باند مورد سرقت و زورگيري نيز واقع شده بودند يک به يک با مراجعه به پايگاه دوم پليس آگاهي شکايات خود را به ماموران اعلام کردند. در حالي که تجميع اين پرونده ها نشان از آن داشت که محدوده جغرافيايي فعاليت اين افراد در شمال غرب تهران است شکايت زني که کيفش توسط اين افراد به سرقت رفته بود راهگشاي ماموران براي رديابي متهمان شد. اين زن جوان مدعي شد که سارقان موبايل او را به همراه کيفش ربوده اند. با شکايت اين زن رديابي موبايل مسروقه با توجه به شماره سريال گوشي تلفن همراه در دستور کار ماموران قرار گرفت. رديابي مستمر گوشي ربوده شده سرانجام پليس را به يک فروشنده گوشي هاي تلفن همراه در حوالي فلکه صادقيه رساند. با دستگيري صاحب اين مغازه به نام محمد مشخص شد که وي گوشي را از فردي به نام سعيد خريده است. محمد براي رهايي خود بلافاصله پس از دستگيري آدرس خانه سعيد را در اختيار ماموران قرار داد و آنان با اخذ دستور قضايي از بازپرس توکلي بعد از يک شبانه روز تعقيب و مراقبت از محل اختفاي اين باند زورگيري سرانجام در فرصت مناسب وارد خانه آنها شدند و متهمان را دستگير کردند. بلافاصله پس از دستگيري اين افراد مشخص شد که سعيد و علي از متهمان سابقه دار و تحت تعقيب هستند. سعيد 31 ساله يک سال و نيم پيش با گذاشتن وثيقه از زندان رجايي شهر براي مرخصي خارج شده و ديگر بازنگشته است. همچنين مشخص شد علي نيز در پرونده جنايت فروردين ماه سال 85 در شهرک وليعصر به عنوان آدمکش اجاره يي؛ خواستگار دختري جوان را با همدستي دو تن ديگر به قتل رسانده و سپس با قرار وثيقه تا زمان برگزاري دادگاه آزاد شده است. همچنين مهسا دختر 19 ساله يي که ديگر عضو اين باند است در بازجويي هاي اوليه مدعي شد که از دو ماه پيش با علي آشنا شده و ابتدا قرار بوده در شرکتي منشي اين مرد 36 ساله باشد اما به اين راه کشيده شده است.

با انتقال متهمان به دادسراي امور جنايي تهران 15 تن از شاکيان که براي مواجهه حضوري با متهمان به اين محل فراخوانده شده بودند به بيان جزئيات زورگيري و آزار و اذيت از سوي اين افراد پرداختند و با تکميل شکايات خود خواستار مجازات سه متهم باند شدند. بازپرس توکلي پس از بازجويي اوليه از متهمان و ثبت اظهارات شکات ضمن صدور مجوز چاپ عکس واضح متهمان از کساني که توسط اين باند مورد سرقت قرار گرفته اند خواست براي تکميل پرونده و شناسايي متهمان به شعبه پنجم دادسراي امورجنايي تهران مراجعه کنند.

پیشکسوت کوچولو

عضو
    May 2007
    تشكر ها
    11

مرد خشمگين با سه ضربه چاقو همسرش را به کام مرگ کشاند

5/8/1386

حادثه يي ديگر که نيم ساعت پيش از همسرکشي به وقوع پيوست جواني 20 ساله به خاطر اختلاف حساب 50 هزار توماني مرتکب قتل شد

گروه حوادث؛ اختلافات خانوادگي زن و شوهر جواني که زندگي مشترک شان را چهار سال پيش آغاز کرده بودند با جنايتي تلخ پايان يافت.

به گزارش خبرنگار ما ساعت 19 روز چهارشنبه دوم آبان ماه اهالي خيابان رفيع زاده واقع در منطقه ابوذر تهران صداي فريادهاي زن جواني را شنيدند و مضطرب و سراسيمه خود را مقابل خانه يي که در انتهاي يک کوچه باريک و بن بست قرار داشت رساندند تا از علت فريادهاي زن همسايه مطلع شوند. همزمان با اين اتفاق مرد جواني که در طبقه اول خانه مورد نظر زندگي مي کرد با شتاب خودش را به منزل برادرش واقع در طبقه دوم رساند و ناگهان با منظره يي دلخراش و تکان دهنده روبه رو شد و زن برادرش را در حالي که غرق در خون بود مشاهده کرد.

دقايقي بعد با تماس برادر شوهر سهيلا تيمي از ماموران کلانتري ابوذر و امدادگران اورژانس تهران در محل حادثه حاضر شدند اما زماني که سرپرست تيم امداد علائم حياتي زن 28 ساله را کنترل کرد، چهره اش را درهم کشيد و اعلام کرد خونريزي شديد و قطع شاهرگ اين زن مجال زنده ماندن به او نداده است.

اين بار نوبت به بازپرس ويژه قتل، کارآگاهان اداره 10 پليس آگاهي تهران، متخصصان تشخيص هويت و پزشکي قانوني رسيد تا يک به يک به سوي خيابان رفيع زاده راه بيفتند. آنان در شرايطي به سمت خيابان رفيع زاده حرکت کردند که نيم ساعت پيش پرونده جنايتي ديگر در خيابان ارج تهران پيش رويشان قرار گرفته بود و در تلاش بودند عامل فراري اين قتل را به تله بيندازند.

در اين ميان پيش از حضور کارآگاهان در صحنه جنايت اهالي محل شوهر 34 ساله مقتول به نام حبيب را در حالي که در همان حوالي با لباس هاي خون آلود پرسه مي زد مشاهده کردند و با اين احتمال که سهيلا به دست او به قتل رسيده است وي را دستگير کردند و به بسيج محل تحويل دادند.

بعد از حضور تيم ويژه جنايي در صحنه قتل زن جوان، بازرسي از صحنه جنايت و انجام معاينه هاي اوليه از جسد آغاز و مشخص شد مقتول در پي اصابت سه ضربه چاقو به گردنش جان باخته است. پس از انتقال پيکر بي جان سهيلا به پزشکي قانوني کارآگاهان که از طريق تحقيقات محلي مطلع شده بودند حبيب به بيماري اختلال حواس مبتلا است وي را تحت بازجويي قرار دادند. مرد 34 ساله با اعتراف به کشتن همسرش گفت؛ من و سهيلا چهار سال پيش با هم ازدواج و طبقه بالاي خانه برادرم را اجاره کرديم و در آنجا ساکن شديم اما از آنجا که من دچار اختلال حواس هستم از همان ابتدا اختلافات ميان ما آغاز شد.

مرد متهم به قتل ادامه داد؛ غروب امروز- روز حادثه- نيز طبق معمول ميان من و سهيلا مشاجره يي درگرفت اما اين بار من خيلي عصبي شدم و از شدت خشم کنترل خودم را از دست دادم و با چاقو چند ضربه به وي زدم و از خانه خارج شدم. من قصد کشتن همسرم را نداشتم و در شرايطي دست به اين کار زدم که کنترلي روي اعمالم نداشتم. پس از اعترافات اين مرد وي بازداشت شد تا انگيزه دقيق قتل و سلامت رواني حبيب مورد تحقيق قرار بگيرد.

نزاع مرگبار

اما جنايتي که نيم ساعت پيش از وقوع اين همسرکشي به اطلاع پليس و بازپرس ويژه قتل تهران رسيده در خيابان ارج تهران و در جريان يک نزاع دسته جمعي به وقوع پيوسته بود.

ساعت 30/18 مردي با مرکز فوريت هاي پليس 110 تماس گرفت و از وقوع درگيري دسته جمعي خبر داد. پس از آنکه ماموران در خيابان ارج حضور يافتند متوجه شدند يکي از طرفين درگيري که جواني 22 ساله به نام محسن است در جريان دعوا زخمي و به بيمارستان سوم شعبان منتقل شده است. حضور کارآگاهان در بيمارستان آنان را روبه روي پيکر بي جان محسن قرار داد. پزشکان اعلام کردند اين جوان از ناحيه سر و گردن مورد اصابت ضربات متعدد چاقو قرار گرفته و به خاطر شدت خونريزي و جراحات وارده تسليم مرگ شده است. به اين ترتيب پليس کاوش هاي خود را براي رازگشايي از اين قتل و يافتن ردپاي عاملان حادثه آغاز کرد. بازجويي از شاهدان و اطلاعاتي که آنان در اختيار کارآگاهان قرار دادند سبب شد پسر جواني به نام سعيد در همان دقايق نخستين به عنوان يکي از متهمان بازداشت شود.

در شرايطي که تحقيقات براي دستگيري ساير شرکت کنندگان در نزاع مرگبار ادامه داشت، مشخص شد هر چند سعيد در دعوا حضور داشته اما ضربه هاي کشنده را برادر 20 ساله وي به مقتول وارد کرده است.

بررسي سوابق وحيد - متهم اصلي پرونده - نشان داد وي در حالي چاقوي خود را بر پيکر محسن وارد کرده که هنگام وقوع درگيري فقط سه ساعت از آزادي وي مي گذشته است. طبق اطلاعات موجود وحيد چند روز قبل به اتهام تجاوز به عنف از سوي يکي از پايگاه هاي پليس آگاهي تهران بازداشت اما ساعت 15 روز حادثه با سپردن قرار وثيقه آزاد شد.

کنکاش درباره علت اختلاف جوان 20 ساله با مقتول پليس را به اين نتيجه رساند که وحيد به خاطر اختلاف حساب 50 هزار توماني با محسن، وي را به کام مرگ کشانده است. بنابر اين گزارش هم اکنون تحقيقات براي دستگيري قاتل فراري ادامه دارد.

پیشکسوت کوچولو

عضو
    May 2007
    تشكر ها
    11

قتل جوان 27 ساله براي دفاع از همسر
    5/8/1386

راز ناپديد شدن يک جوان 27 ساله پس از 13 روز با کشف جسد وي از اعماق چاه فاضلاب يک منزل مسکوني فاش شد.

به گزارش پليس روز 18 مهر ماه سال جاري مردي با مراجعه به پليس آگاهي اراک از ناپديد شدن فرزند 27 ساله اش خبر داد و گفت؛ مهدي دو روز پيش در حالي که لباس راحتي بر تن داشت از خانه مان واقع در يکي از روستاهاي اطراف اراک خارج شد و ديگر به منزل باز نگشت و جست وجوهاي ما براي يافتن او بي نتيجه مانده است.

در پي اظهارات پدر مهدي کارآگاهان تحقيقات خود را براي افشاي سرنوشت جوان 27 ساله آغاز کردند و با توجه به اينکه او هنگام خارج شدن از خانه لباس راحتي به تن داشته احتمال فرار وي از منزل يا رفتن به مسافرت را منتفي دانستند.

چهار روز پس از آغاز تحقيقات کارآگاهان در برابر شاهدي قرار گرفتند که نخستين سرنخ ها را از معماي مفقود شدن مهدي در اختيارشان قرار داد. اين شاهد که يک چوپان بود به ماموران گفت؛ روزي که جوان 27 ساله ناپديد شد او را در حوالي يک باغ در حالي که به همراه دو راننده سوار ميني بوس روستا بوده ديده است.

پس از اظهارات اين چوپان کارآگاهان بلافاصله به سراغ دو راننده ميني بوس رفتند و آنان را تحت بازجويي قرار دادند. اين دو با ابراز بي اطلاعي از ماجراي گم شدن دوست شان گفتند؛ روز حادثه هنگامي که مهدي نزد ما بود با تلفن همراهش با زني که در همسايگي شان زندگي مي کند تماس گرفت و سپس با عجله و بدون هيچ توضيحي از ما جدا شد.

مسير تحقيقات کارآگاهان را به خانه زن همسايه به نام مهرنوش کشاند اما اين زن مکالمه تلفني با مهدي و داشتن هرگونه رابطه يي با وي را منکر شد. انکارهاي مهرنوش پليس را بر آن داشت تا به بررسي فهرست مکالمات تلفن همراه جوان ناپديد شده بپردازد. اين مرحله از تحقيقات نشان داد انکارهاي زن جوان بي اساس است و وي طبق گفته دو راننده ميني بوس روز حادثه با مهدي به صورت تلفني صحبت کرده است.

در حالي که تمامي سرنخ ها به خانه مهرنوش ختم مي شد سرانجام وي از کشته شدن جوان 27 ساله به دست شوهرش خبر داد و احمدرضا- متهم به قتل- هنگامي که رازش را فاش شده ديد لب به اعتراف گشود و به تشريح جنايت پرداخت.

اين مرد 26 ساله گفت؛ من و همسرم فقير هستيم اما زندگي بسيار خوب و آرامي داشتيم تا اينکه يک روز هنگامي که از محل کارم به خانه بازگشتم متوجه شدم مهرنوش برافروخته و عصبي است. علت اين موضوع را که جويا شدم وي به من گفت جوان همسايه از مدتي قبل برايش مزاحمت ايجاد مي کند و چند ساعت پيش در آخرين اقدامش سعي داشته به زور وارد خانه ما شود و همسرم را مورد آزار قرار دهد که با داد و فريادهاي او ناچار به فرار شده است. وقتي اين حرف ها را از زبان همسرم شنيدم بسيار خشمگين شدم و به مهرنوش گفتم اگر مهدي يک بار ديگر به اعمال پليدش ادامه داد مرا در جريان قرار دهد تا از او انتقام بگيرم.

متهم به قتل افزود؛ روز حادثه مهرنوش به من اطلاع داد که مهدي با وي تماس گرفته و تا لحظاتي ديگر به منزلمان مي آيد. من طبق نقشه يي که از پيش طراحي کرده بودم در حمام خانه پنهان شدم و هنگامي که پسر همسايه وارد منزلمان شد و از نيت پليد او اطمينان يافتم به وي حمله کردم و با وارد کردن ضربات يک ميلگرد به سرش او را کشتم. سپس جسد مهدي را در چاه فاضلاب خانه انداختم و رويش مقدار زيادي خاک ريختم و سپس در چاه را با سيمان مسدود کردم.

پس از اعترافات احمدرضا وي بازداشت شد و در حالي که 13 روز از آغاز تحقيقات پليسي درخصوص ناپديد شدن جوان 27 ساله مي گذشت ماموران آتش نشاني توانستند بعد از 8 ساعت تلاش جنازه را از اعماق چاه بيرون بکشند.

بنابر اين گزارش هم اکنون تحقيقات پيرامون اين جنايت ادامه دارد.

پیشکسوت کوچولو

عضو
    May 2007
    تشكر ها
    11

کاليفرنيا همچنان در آتش مي سوزد
    5/8/1386

تلاش ها براي مهار آتش سوزي بزرگ در ايالت کاليفرنياي امريکا در حالي همچنان ادامه دارد که پليس اين ايالت از دستگيري و کشته شدن دو مظنون ايجاد حريق خبر داد.

آتش سوزي در ايالت کاليفرنيا که از شش روز پيش آغاز شده و تا مرزهاي شمالي مکزيک نيز گسترش يافته است اين ايالت را در حالت اضطرار قرار داده و در شرايطي که با اعلام وضعيت فوق العاده از سوي جرج بوش آژانس مديريت حوادث اضطراري فدرال عمليات مهار حريق را برعهده گرفته تاکنون آتش نشانان در جدال با شعله هاي سرکش آتش شکست خورده اند.

اين حريق ابتدا از 13 نقطه مختلف جنوب ايالت کاليفرنيا آغاز و به خاطر همزماني با وزش بادهاي قدرتمند «سانتا آنا» با گسترشي سريع به بزرگترين آتش سوزي طي 4 سال اخير در اين ايالت امريکا مبدل شد. با گسترده تر شدن ابعاد فاجعه رسانه هاي امريکايي از افزايش آمار تلفات به 12 تن خبر دادند و اعلام کردند در جريان اين حادثه تاکنون افزون بر يک ميليارد دلار خسارت به بار آمده و با قرار گرفتن حدود 60 هزار خانه در معرض خطر، نيم ميليون نفر مجبور به تخليه منطقه و سکونت در پناهگاه ها شده اند.

در همين حال منابع مختلف از احتمال عمدي بودن آتش سوزي سخن به ميان آورده اند و پليس کاليفرنيا نيز اعلام کرد پس از آنکه در مناطق جنگلي نزديک محل حادثه به دو مرد مظنون شد و آنها را تحت تعقيب قرار داد، يکي از دو مظنون را با شليک گلوله از پاي درآورد و نفر دوم را بازداشت کرد.

هم اکنون جدال با حريق در کاليفرنيا در شرايطي ادامه دارد که از روز گذشته تغيير مسير باد اميدهاي تازه يي را براي آتش نشانان به وجود آورده است. با اين وجود موريس لاک سخنگوي نيروهاي آتش نشان «سن ديه گو» اعلام کرد؛ با بادهايي به سرعت 60 تا 70 مايل (100 کيلومتر ) در ساعت جنگيده ايم. ما اکنون با مشکل گدازه ها و خاکستر گرم ناشي از آتش مواجه هستيم که باد، آنها را يک کيلومتر دورتر از محل آتش با خود مي برد. فرو افتادن اين خاکستر زير سقف خانه ها يا ميان علف هاي خشک، همه جا را به آتش مي کشد.

«ميچ مندلر» يکي از آتش نشانان «سن ديه گو» نيز گفت؛ انگار روز قيامت است. اوضاع بيشتر به آخر زمان شباهت دارد. گفته مي شود 10 هزار نفر شامگاه پنجشنبه را در ورزشگاه بزرگ «کوالکام» گذرانده اند و بسياري هم در مدرسه ها مستقر شده اند.

همچنين فرماندار کاليفرنيا از جرج بوش خواسته است اهميت اين رخداد را به اندازه يک «فاجعه ملي» بالا ببرد.

آرنولد شوارتزنگر گفت؛ اين فاجعه آنقدر شديد است که واکنش موثر به آن وراي قابليت هاي نيروها و مقام هاي ايالتي است.

پیشکسوت کوچولو

عضو
    May 2007
    تشكر ها
    11

کلاهبرداري از مشمولان به بهانه کارت پايان خدمت

مردي که با دريافت مبالغ کلان کارت پايان خدمت جعلي صادر مي کرد، به دام پليس افتاد. بازپرسي مومن- بازپرس شعبه دوم دادسراي ناحيه شش تهران- در رابطه با فعاليت اين متهم 43ساله که صفر نام دارد به خبرنگار ما گفت؛ «اين متهم از مدت ها قبل از طريق چند واسطه، افرادي را که متقاضي دريافت کارت پايان خدمت سربازي بودند شناسايي و با وعده صدور کارت اصيل از هر يک از آنان 5 تا 10 ميليون تومان دريافت مي کرد.» بازپرس مومني ادامه داد؛ «متهم از متقاضيان مدارک زيادي دريافت مي کرد و به آنها وعده مي داد که مي تواند در سازمان نظام وظيفه براي آنها تشکيل پرونده دهد و کارت پايان خدمت دريافت کند.» وي افزود؛ «متهم تاکنون به 6 فقره جعل اعتراف کرده است اما طبق بررسي هاي صورت گرفته و شواهد موجود تعداد کارت هاي جعل شده بيش از اين تعداد است.» بازپرس پرونده در ادامه گفت؛ «متهم تاکنون جعل کارت ها را از سوي خود رد کرده و جاعل اصلي را فردي به نام محمد معرفي کرده و مدعي است که او فقط واسطه يي بين محمد و متقاضيان دريافت کارت بوده و نقش ديگري نداشته است.» از اين رو پليس تحقيقات خود را براي يافتن محمد آغاز کرده است و انتظار مي رود طي روزهاي آتي محمد نيز دستگير شود. بنا بر اين گزارش هم اکنون صفر با صدور قرار مجرميت در زندان به سر مي برد.

پیشکسوت کوچولو

عضو
    May 2007
    تشكر ها
    11

خودکشي دو جوان 14و19ساله
    1386/8/5

يک سرباز کاخ نياوران در محل خدمت اش با شليک گلوله به زندگي خود پايان داد.

به گزارش خبرنگار ما اين حادثه بعدازظهر پنجشنبه به وقوع پيوست و پس از مرگ سرباز 19ساله محمدحسين شاملو بازپرس ويژه قتل ضمن صدور دستور انتقال جسد وي به پزشکي قانوني از کارآگاهان پليس آگاهي خواست علت اين اقدام جنون آميز پسر جوان را فاش کنند. اين حادثه در حالي به وقوع پيوست که ساعاتي پس از آن دختر 14 ساله ديگري با خوردن قرص به زندگي اش پايان داد. تحقيقات درباره خودکشي اين نوجوان نشان داد پس از جدايي والدين دختر 14 ساله وي به شدت دچار مشکلات روحي شده بود و هنگامي که در منزل پدرش به سر مي برد به استقبال مرگ شتافت.

کوچولو در حال راه افتادن

عضو
    January 2008
    تشكر ها
    0
    تشكر شده 0 بار در 0پست

دعوت هوس*انگیز زن فریبكار

زنی كه با همدستی مردی و سوءاستفاده از زیبایی فریبنده و ظاهر آراسته*اش از مردان ثروتمند در شمال تهران اخاذی میلیونی كرده بود، با شكایت یكی از طعمه*ها دستگیر شدند.
    سرهنگ مهدی احمدی، رییس مركز اطلاع*رسانی نیروی انتظامی تهران بزرگ در گفت*وگو با ایسنا در تشریح نحوه اقدامات مجرمانه متهمان، گفت: به دنبال مراجعه مردی به پلیس آگاهی تهران و اعلام شكایتی مبنی بر این كه از سوی یك زن و مرد مورد اخاذی قرار گرفته است، پلیس وارد عمل شده و با توجه به مشخصات ارائه شده از سوی شاكی، گشتهای انتظامی ردیابی زنی 30 ساله به هویت «مرجان» را در دستور كار خود قرار دادند.
    وی افزود: بدین ترتیب ماموران در جریان مراقبتهای نامحسوس در شمال تهران توانستند ردی از این زن را پیدا كنند، به طوری كه پلیس در بررسی رفتارهای وی پی برد: این زن 30 ساله با ظاهری بسیار فریبنده، پوشیدن لباسهای گرانقیمت و آرایش غلیظ در خیابانها و بزرگراه*های شمال تهران رانندگان خودروهای مدل بالا و تك سرنشین را طعمه اهداف خود قرار داده و جولان می*داده است.
    سرهنگ احمدی با اشاره به اظهارات شاكی این پرونده به ایسنا گفت: این زن با جلب نظر رانندگان دارای خودروهای مدل بالا و طرح دوستی با برنامه*ریزی قبلی و دعوت به برقراری ارتباط، این مردان را به منزلش واقع در یكی از محلات شمالی تهران دعوت می*كرده است.
    رییس مركز اطلاع*رسانی نیروی انتظامی تهران بزرگ افزود: در این حال با حضور طعمه در منزل زن در حالی كه دقایقی از ورود آنها به خانه نمی*گذشت، ناگهان مردی وارد خانه شده و با ادعای این كه شوهر زن است، با مرد طعمه شده درگیر می*شده، به طوری كه در ادامه درگیری، وی را به تماس با پلیس تهدید می*كرده است.
    به گفته سرهنگ احمدی، به این ترتیب مرد طعمه شده كه خود را با اتهامات بی*شماری مواجه می*دید، از ترس آبرو و اتهام ارتكاب جرم ناموسی با پرداخت وجه نقد خواسته*های متهمان را تمكین می*كرده است.
    وی افزود: شاكی این پرونده، یكی از افرادی بوده است كه متهمان از او، مبلغ 150 میلیون ریال اخاذی كرده بودند كه بدین ترتیب با ورود پلیس به این ماجرا، متهمان طی هماهنگی با مقام قضایی و راهنمایی شاكی در منزلشان واقع در شمال تهران حین ارتكاب جرم دستگیر شدند.
    به گفته این مقام انتظامی، در حال حاضر این پرونده تنها یك شاكی دارد، اما با دستگیری متهمان احتمال افزایش تعداد اعترافات این زن و مرد ادامه دارد.
    اخبار دنیا

کوچولو در حال راه افتادن

عضو
    January 2008
    تشكر ها
    0
    تشكر شده 0 بار در 0پست

پیرمرد روباه صفت به اعدام محكوم شد

پیرمرد 65 ساله*ای كه در یكی از محله*های شمال شرقی اصفهان پس از اغفال زنان و دختران جوان از رابطه شیطانی خود با آنان فیلمبرداری می*كرد در دادگاه 16 تجدید*نظر (كیفری) استان اصفهان به اعدام محكوم شد.

غلامرضا انصاری رییس دادگستری استان اصفهان در گفت و گو با فارس با تائید این خبر گفت: سال گذشته با هوشیاری ماموران بسیج مشخص شد در منزل پیرمردی 65 ساله به نام احمد در یكی از محله*های شمال شرقی اصفهان رفت و آمدهای مشكوكی صورت می*پذیرد كه با كنترل نامحسوس منزل وی مشخص شد اكثر افرادی كه به این منزل رفت و آمد دارند زنان خیابانی و بعضا دختران جوان می*باشند.
    با ارایه گزارش به دادسرای عمومی و انقلاب اصفهان پرونده*ای در شعبه نهم دادیاری آن دادسرا گشوده شد.
    با دستور قاضی حسین رضایی دادیار شعبه نهم دادسرای عمومی و انقلاب اصفهان منزل متهم مورد بازرسی قرار گرفت و مشخص شد، یكی از اتاقهای طبقه فوقانی منزل وی با مجهز شدن به سیستم مداربسته و همچنین تجهیزات دریافت از ماهواره به كانون فساد تبدیل شده است.
    در بازرسی دقیق از منزل وی حدود یك صد ساعت فیلم مستهجن كه مربوط به رابطه متهم با زنان و دختران جوان بود كشف و ضبط شد.
    وی ادامه داد: ابتدا متهم با قرار بازداشت موقت به جرم دایر كردن مركز فساد و فحشاء، رابطه نامشروع، توزیع و تكثیر سی*دی*های مستهجن، نگهداری تجهیزات استفاده از ماهواره، مشروبات الكلی، مواد مخدر، قوادی و زنای به عنف به زندان مركزی اصفهان معرفی شد.
    انصاری همچنین افزود: با بررسی پرونده و بازجویی از متهم مشخص شد متهم 65 ساله و دارای دو همسر دائمی می*باشد كه خود را به عنوان مامور اطلاعات، وكیل، مامور سركشی و... معرفی می*كرده است. همچنین در همین راستا تعداد 37 زن و دختر جوان شناسایی و به دادگاه احضار شدند.
    رئیس كل دادگستری استان اصفهان در خصوص نحوه به دام انداختن داختران توسط این پیرمرد روباه صفت گفت: در بعضی موارد متهم خود را به عنوان مامور به خانواده*های دارای مشكل و كم بضاعت نزدیك نموده و برای حل مشكل آنها به صورت غیرقانونی به رفت و آمدهای مكرر به منزل سوژه*های خود و جلب اعتماد كامل آنان می*پرداخت تا اینكه در زمانی مناسب به یك نقطه ضعف از زن یا دختر خانواده دست می*یافت و او را مجبور به تمكین به خواسته* شیطانی خود نموده سپس با ایجاد رابطه با وی در اتاق منزلش پس از تهیه فیلم طعمه خود را به تمكین دائم از خود و افراد دیگر وا می*داشت.
    انصاری همچنین افزود: در بعضی موارد هم متهم با پرسه زدن اطراف مدارس دخترانه از آنهائی كه در راه با پسری صحبت می*كردند عكس تهیه و سپس با نزدیك شدن به آنها از آنان سوء استفاده می*نمود.
    رئیس كل دادگستری استان اصفهان از صدور كیفر*خواست برای متهم در دی ماه سال گذشته از طرف شعبه نهم دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب اصفهان خبر داد و افزود: با توجه به اینكه بخشی از اتهامات احمد قابل رسیدگی در شعبه كیفری استان و بخشی دیگر آن قابل رسیدگی در دادگاه عمومی جزائی بود اتهامات تجاوز به عنف و زنای محصنه به دادگاه شعبه 16 تجدید*نظر (كیفری) استان و اتهامات دایر كردن مركز فساد و فحشاء، توزیع و تكثیر سی*دی*های مستهجن، نگهداری تجهیزات استفاده از ماهواره، نگهداری مشروبات الكلی، نگهداری و استعمال مواد مخدر، قوادی به دادگاه شعبه 120 عمومی جزائی ارجاع شد كه با توجه به حساس بودن پرونده طی تشكیل چندین جلسه و ساعتها رسیدگی دادگاه كیفری استان به ریاست قاضی محمد*رضا حبیبی و چهار مستشار به اتفاق متهم را به جرم تجاوز به عنف و زنای محصنه به اعدام محكوم نمودند.
    انصاری همچنین افزود: پرونده متهم مذكور و همدستان وی در شعبه 120 عمومی جزائی در حال رسیدگی می*باشد و حكم صادره از سوی شعبه كیفری استان غیرقطعی و قابل رسیدگی مجدد در دیوانعالی كشور می*باشد.
    رئیس كل دادگستری استان اصفهان در پایان از ارسال پرونده مذكور با پیك به دیوانعالی كشور خبر داد و از خانواده*ها خواست تا با نسبت به رفت و آمد فرزندانشان كنترل بیشتری داشته باشند و از خانم*ها*ی جوان خواست تا در صورت بروز تهدید از سوی فرد یا افراد فرصت*طلب سریعا مراتب را به دستگاه قضایی یا انتظامی اطلاع دهند تا از بروز هرگونه مشكل بعدی جلوگیری شود.
    همچنین وی با تذكر به افراد سودجو و شیطان صفت كه با كمین كردن سر راه زنان و دختران جوان قصد تهدید و اذیت و آزار آنان را دارند تاكید كرد دستگاه قضایی استان در صورت بروز چنین مشكلاتی به شدت با مجرمین برخورد قانونی خواهد كرد.
    اخبار دنیا

کوچولو در حال راه افتادن

عضو
    January 2008
    تشكر ها
    0
    تشكر شده 0 بار در 0پست

خواستگارى بهانه دزدى بود

گروه حوادث- ۱۰ مرد شياد كه به بهانه تحقيق درباره خواستگار دخترشان به سرقت از فروشگاه ها و مغازه ها مى پرداختند شناسايى و دستگير شدند.
    «محمود طالبى» معاون دادستان و سرپرست دادسراى مواد مخدر قم در اين رابطه به خبرنگار ما گفت: مدتى پيش صاحب يك فروشگاه با مراجعه به دادسرا از چند مرد به اتهام سرقت پولهاى مغازه اش شكايت كرد. وى در حالى كه قادر به چهره نگارى ۲ تن از دزدان بود، اظهار داشت: عصر ديروز ۲ مرد ناشناس به مغازه ام آمده و با حالتى نگران از من خواستند تا در مورد پسر جوانى كه مقابل مغازه يك كيوسك روزنامه فروشى دارد، اطلاعاتى در اختيارشان بگذارم.وقتى شنيدم جوان روزنامه فروش از خواهر آنها خواستگارى كرده، خوشحال شدم . به همين خاطر توضيح مفصلى درباره تلاش هاى شبانه روزى پسر جوان و رفتار مؤدبانه اش دادم. در حالى كه از گفته هايم و پيوند آن دو جوان خوشحال بودم قبل از تعطيلى مغازه به سراغ دخل رفتم اما ناگهان متوجه شدم تمام پولهاى موجود دخل به سرقت رفته است. با كمى بررسى متوجه شدم زمانى كه در حال گفت وگو با دو مرد غريبه بوده ام، اين اتفاق افتاده است. به همين خاطر سراسيمه به سراغ صاحب كيوسك رفتم. اما او در كمال تعجب گفت: صاحب همسر و فرزند است و هيچ برنامه اى هم براى ازدواج ندارد، ضمن آن كه دزدان را هم نمى شناسد.با طرح اين شكايت دستور چهره نگارى و شناسايى متهمان صادر شد. اما همزمان چند شكايت مشابه از سوى چند تن از مغازه داران مطرح شد كه با همين شيوه نقره داغ شده بودند. در ادامه شكايت ها، زن جوانى پليس را در جريان سرقت طلاهايش از سوى چند مرد ناشناس قرار داد و گفت: آنها براى انجام تحقيقات درمورد يكى از دختران جوان به درخانه ام آمدند و من سرگرم گفت و گو شدم اما پس از رفتن شان متوجه شدم يكى از آنها طلاهاى دختر كوچكم را از دست و گردنش باز كرده و به سرقت برده است.پليس در ادامه بررسى ها با چهره نگارى رايانه اى متهمان پى برد آنها ۱۰ نفر هستند كه با تشكيل يك شبكه به ۳۶ مغازه دستبرد زده اند.با شناسايى مخفيگاه اعضاى شبكه در عملياتى ضربتى دزدان فرارى به دام افتاده و لب به اعتراف گشودند.به گزارش خبرنگار ما، تحقيقات پليسى- قضايى براى رديابى و دستگيرى ديگر همدستان و شناسايى شاكى ها ادامه دارد.

کوچولو در حال راه افتادن

عضو
    January 2008
    تشكر ها
    0
    تشكر شده 0 بار در 0پست

بر اساس گزارش بانك جهانی از فقر در ایران:

نصف درآمد ایران، به جیب 20 درصد طبقه ثروتمند می*رود.

تازه*ترین گزارش بانك جهانی از فقر و نحوه توزیع درآمد در ایران حاكی است: 9/49 درصد كل مصرف و درآمد ایران به دو دهك بالای درآمدی این كشور كه طبقه ثروتمند را شامل می*شود، تعلق دارد.

بانك جهانی در این گزارش افزود: دهك اول بالای درآمدی ایران كه ده درصد جمعیت ثروتمند این كشور را شامل می*شود، بیش از 7/33 درصد كل درآمد و مصرف را به خود اختصاص می*دهند.

این در حالی است كه اولین دهك پایین درآمدی ایران كه شامل ده*درصد فقیرترین مردم كشور می*شود، تنها 2 درصد درآمد و مصرف را به خود اختصاص داده*اند.

بنابر این گزارش، دو دهك پایین درآمدی ایران كه شامل 20 درصد طبقه فقیر ایران می*شود، نیز تنها 8/5 درصد درآمد و مصرف را كسب می*كنند.

این گزارش افزود: دهك*های سوم و چهارم درآمدی ایران كه در وضعیت بهتری نسبت به دهك*های اول و دوم قرار دارند، 4/9 درصد كل درآمد و مصرف را در این كشور به خود اختصاص می*دهند.

این در حالی است كه دهك*های پنجم و ششم درآمدی كه قشر متوسط جامعه را شامل می*شوند، 1/14 درصد كل درآمد و مصرف را كسب می*كنند.

دهك*های هفتم و هشتم درآمدی ایران نیز كه بالاتر از قشر متوسط جامعه قرار دارند، 5/21 درصد كل مصرف و درآمد را در این كشور به خود اختصاص دادند.

بر اساس گزارش بانك جهانی، 3/7 درصد جمعیت ایران و به عبارتی 5 میلیون نفر با كمتر از 50 هزار تومان در ماه زندگی می*كنند و این در حالی است كه دو درصد جمعیت ایران و به عبارتی یك میلیون*وچهارصد هزار نفر ایرانی با كمتر از 25 هزار تومان در ماه زندگی می*كنند.

بر اساس این گزارش، ضریب جینی در ایران كه یك شاخص مهم در توزیع عادلانه درآمد است، 43 ارزیابی شده است كه نسبت به سال گذشته تغییری نكرده است.
    اخبار دنیا

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع